Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
1 Mayıs olaylı başladı
01 Mayıs 2013 Çarşamba 09:17

1 Mayıs olaylı başladı

Valilik dediğini yaptı, 1 Mayıs'ı kutlamak için sokağa çıkanlara anında müdahale edildi...

FOTOĞRAFLARI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Beşiktaş'ta 1 Mayıs için toplanan bir gruba polis müdahale etti. Polis tazyikli su ve gaz bombası ile grubu dağıttı. Ara sokaklara giren grup, polise taş attı. Meydandaki olaylar devam ediyor. 

Aynı şekilde ikinci toplanma noktası olan Mecidiyeköy'de de polis müdahale etti. Sık sık hoparlörlerden Taksim Meydanı'nda çalışma olduğu ve dağılınması gerektiği anons ediliyor. Polis grupların biraraya gelmesine izin vermiyor.

OKMEYDANI'NDA GERGİNLİK

Bu arada Okmeydanı'nda yüzü maskeli DHKP-C'li bir grup toplandı. Polis müdahale etmeye hazırlanıyor.

Okmeydanı'nda toplanan yüzleri maskeli bir grup, Şişli istikametine doğru yürüyüşe geçti.

Şark Kahvesi'nde bir araya gelen gruptakiler, Şişli'ye doğru yürürken, Şişli Endüstri Meslek Lisesi önünde önlem alan polis ekipleri yolu kapattı.

Okmeydanı'ndaki cemevi arkasında yer alan Fatma Girik Parkı'nda toplanan başka bir grup da Taksim'e doğru yürüyüşe geçti.

Bu arada, çevik kuvvet ekipleri, Mecidiyeköy Meydanı'nda toplumsal olaylara müdahale araçlarıyla Büyükdere Caddesi'ni kapattı.

DİSK'e bağlı Nakliyat-İş üyesi bir grup, Mecidiyeköy Meydanı'ndan DİSK'in genel merkez binasına yürümek istedi, ancak polis tarafından geri çevrildi.

TAKSİM'E YÜRÜYEN DİSK KORTEJİNE MÜDAHALE

1 Mayıs nedeniyle işçiler DİSK'in Şişli'deki genel merkezi önünde toplandı. Erken saatlerde toplanıp slogan atarak bekleyen işçiler 08.20'de için Halaskargazi Caddesi üzerinden Taksim'e doğru yürümeye başladı.

Ellerinde çeşitli pankartlar taşıyan ve sloganlar atan grubun önünde, DİSK Genel Başkanı Kani Beko, Genel Sekreter Arzu Çerkezoğlu, yönetim kurulu üyeleri ve sendika başkanları yer alıyor.

DİSK'e ait bir otobüs, kortejin önünde ilerliyor. Otobüsün üzerinden 1 Mayıs sloganları atılıyor. Grubun en önünde, üzerinde karanfillerle 1 Mayıs yazılı bir çelenk yer alıyor.

Yürüyüşe katılanlar, ellerinde "Devrimci hareket", "İnadına sendika, inadına DİSK", "Biz kazandık, kararı biz veririz", "Taksim 1 Mayıs alanıdır", "Yine yasak yine biz" yazılı pankartlar taşıdı.

Polis helikopterinin havadan bölgeyi taradığı, Halaskargazi Caddesi'ne çıkan diğer sokak ve caddelerin de emniyet güçleri tarafından tutulduğu gözlendi. Caddedeki iş yerlerinin kapalı olduğu görüldü.

Taksim'e yürüyen DİSK kortejine polis müdahale etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA