Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
+1 TVde büyük deprem
10 Temmuz 2013 Çarşamba 21:11

+1 TV'de büyük deprem

Gezi eylemleri nedeniyle kriz çıktı. istifalar peş peşe geldi. Uğur Dündar ve Banu Güven kanalla yollarını ayırdı

Gazetecilerin kurduğu ve yayın hayatına hızlı başlayan +1'de, Gezi eylemleri nedeniyle kriz çıktı. Kanal sermayedarları arasındaki AKP'ye yakın isimlerin yayın çizgisine müdahalesi sonucu Tuncay Mollaveisoğlu görevi bıraktı. Mollasevioğlu'nun ardından Artı 1'in haber genel yayın yönetmeni Mustafa Hoş kanaldan ayrıldı.

Bugün de Uğur Dündar ve Banu Güven kanalla yollarını ayırdı. Banu Güven ayrılık haberini twitter'dan duyurdu. Güven şunları yazdı:

"Artı 1'de buraya kadarmış. Bu sahiplikle devam etmek mümkün değil. Çok neden var, emin olun. Yayınlarda emeği geçen herkese teşekkürler."

"Şimdi çalışmaya birkaç gün ara veriyorum. Sonra blogdan devam edeceğim. Birgün bağımsız bir haber kanalımız da olacaktır elbet.

DÜNDAR DA KONUŞTU

Uğur Dündar da akşam Halk TV canlı yayınına katılarak kanalla neden yollarını ayırdığını anlattı... Dündar şunları söyledi:

"Bir avuç gazeteci çok büyük imkansızlıklarla mücadele edip, kanalı ciddi bir yere getirdi. Ama ben herşeyden önce editoryal bağımsızlık ararım, para pul hep ikinci planda gelir. Biz evrensel meslek ilkelerimiz neyi yapmamızı gerektiriyorsa, onu yaparız.

Örneğin Mustafa Hoş gibi son derece ilkeli bir gazeteciye yukarıdan müdahaleler başlayınca anladık ki biz burada istediğimiz haberciliği yapamayacağız, kalmamız halde yıpranacağız. Bu yüzden hep birlikte kanaldan ayrılmaya karar verdik. O arkadaşımıza yapılanları onaylamamız mümkün değildi.

Son dakikaya kadar sabrettik ama artık yapacağımız inancımız kalmadı. Başka ayrıntılara girmek istemiyorum. Biz bir kurumda gazetecilik ve Türk bayrağı olduğu sürece kalırız. Zaten bize verilen sözlerin hiçbiri tutulmadı."

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA