Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
12 valinin yeri değişti
08 Mayıs 2013 Çarşamba 21:04

12 valinin yeri değişti

Cumhurbaşkanı Gül, Valiler kararnamesini onayladı. 6 ilin valisi merkeze alındı

Kararnameyle 6 vali merkeze alınırken 12 valinin yeri değişti. Bartın, Erzincan, Mardin, Muğla Manisa ve Eskişehir valileri merkeze alındı. 

Yavuz Selim Köşger Sinop,  İbrahim Taşyapan Bingöl,  Abdurrahman Aydemir Erzincan Valiliği'ne atandı. Vedat Büyükersoy Muş, Mehmet Ceylan Nevşehir, Ahmet Çınar Çanakkale Valiliği'ne atanırken İzmir Valisi Diyarbakır'da, Erzurum Valisi Antalya'da, Muş Valisi  Bartın'da görevlendirildi,  Diyarbakır Valisi'nin İzmir'e,  Antalya Valisi'nin Erzurum'a,  Çanakkale Valisi'nin ise Eskişehir'e atandığı kararnameyle, Ordu Valisi Kayseri'ye, Kayseri Valisi Kütahya'ya, Nevşehir Valisi Manisa'ya atandı. Köşk'ün onayladığı kararnameyle Sinop Valisi Mardin'de, Bingöl Valisi Muğla'da Kütahya Valisi de Ordu'da görev yapacak.

BDP heyetine yapılan saldırılar sırasında kentte bulunmadığı için tepki toplayan Sinop Valisi Ahmet Cengiz’in İçişleri Bakanı Muammer Güler’in memleketi Mardin’e atanması sürpriz oldu. Saldırı sonrası Sinop’a 2 başmüfetiş görevlendirilmişti.

ERDOĞAN’DAN TEPKİ ALDI

Saadet Partisi İl Başkan Yardımcısı’na, “Ben cumhurbaşkanının temsilcisiyim bu memlekette, beni yardımcı karşılayamaz. Protokolü öğrenin” çıkışıyla gündeme gelen Bartın Valisi Bülent Savur ise merkeze alındı. Vali Savur’un gazetecilerin önündeki bu çıkışı Başbakan Tayyip Erdoğan’ı da rahatsız etmiş ve Erdoğan, “Doğru bulmuyorum gereken yapılacak” demişti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA