Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
17 yaşındaki liseli kız  yaşam savaşı veriyor
01 Mayıs 2013 Çarşamba 19:03

17 yaşındaki liseli kız yaşam savaşı veriyor

Polisin attığı gaz bombası başına isabet etti.. 17 yaşındaki Dilan şimdi yaşam savaşı veriyor...

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, 1 Mayıs olaylarında 3 sivilin yaralandığını açıkladı. O yaralılardan biri Tarlabaşı’nın ara sokaklarından 1 Mayıs gösterilerine katılmak için Taksim’e çıkmaya çalışan küçük bir grubun arasındaki 17 yaşındaki lise son sınıf öğrencisi Dilan Alp'ti. Genç kız polisin attığı gözyaşı bombasının başına isabet etmesi üzerine hastaneye kaldırıldı. Olaylarda ayrıca 22 polis memurunun da yaralandığı açıklandı.

Tarlabaşı’nın ara sokaklarından 1 Mayıs gösterilerine katılmak için Taksim’e çıkmaya çalışan küçük bir grubun arasındaki 17 yaşındaki lise son sınıf öğrencisi Dilan Alp, polisin attığı gözyaşı bombasının başına isabet etmesi üzerine yaralandı.

Başından kanlar akarken, yanına düşen gaz bombasından çıkan dumanla nefes almakta güçlük çeken Dilan’ı arkadaşları önünde düştüğü eve soktular. Bu sırada elinde telsiz olan sivil bir polis, peşindeki ekipleri “Çabuk buraya gelin içeri girdiler” diye olay yerine çağırdı. Karınca gibi eve üşüşen çevik kuvvet polisleri yeniden gaz bombası attı. Yüzlerinde maske olan polisler dumandan etkilenmeyip evden çıkarken, olay yerine ambulans çağırıldı. Arkadaşının iddiasına göre polislerin yakın mesafeden sıktığı gaz bombası başına isabet eden Dilan ağır yaralandı. Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan genç kız hemen ameliyata alındı. Saatler süren ameliyattan çıkan Dilan Alp'in durumu kritik...

Dilan, Taksim İlkyardım Hastanesi'nde yer olmadığı için İstanbul Bahçelievler'deki bir özel hastaneye nakledildi.

BDP İstanbul milletvekilleri Sırrı Süreyya Önder ile Sabahat Tuncel, çıkan olaylarda yaralanarak hastaneye kaldırılan lise öğrencisi Dilan Alp’i ziyaret etti. Önder, çıkışta basın mensuplarına yaptığı konuşmasında, "Tarlabaşı'nda 17 yaşında bir kızımız, polis bomba atınca bir eve sığınıyor. Polis eve giriyor. 7 tane gençtir bunlar. Kapıyı açıp bu gaz bombası denen şeyin kapsülünü de mermi niyetine kullanıyorlar. Direkt kızın başına gaz bombasının kapsülü kızın başında patlıyor. Emniyet 'Merdivenden düştü' diye açıklama yapmış. O emniyetten düştü diye açıklama yapan her kimse bu kızın başına bir şey gelirse sorumlusu da odur. Bakacağız ameliyata almışlar. Aileyi bekliyoruz. İnşallah birşey olmaz" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA