Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
28 Şubattan hesap sorulmuyor
02 Mart 2013 Cumartesi 01:06

"28 Şubat'tan hesap sorulmuyor"

Türbanlı Meclis'e girerek olay yaratan Merve Kavakçı, 28 Şubat operasyonunun beklenen hızda gitmediğini belirterek hükümeti eleştirdi.

Kavakçı’dan Erdoğan’a ağır suçlama!

Mart 1, 2013 |

 

28 Şubat deyince akıllara gelen ilk isim olan Merve Kavakçı'dan AKP'ye sert eleştiriler geldi.

28 Şubat’ın sembol isimlerinden biri olan Merve Kavakçı, “28 Şubat’ın gerçek failleri koruma altında” dedi.

TRT Haber’de Hülya Hökenek’in modere ettiği Artı 45 programına ABD’den telefon bağlantısı ile katılan Kavakçı, 28 Şubat’la tam olarak yüzleşilmediğini kaydederek Erdoğan’a seslendi:

ERDOĞAN’A BAŞÖRTÜSÜ TEPKİSİ

Kavakçı, rejimin ana hedefinde Kürtler ve muhafazakarlar olmak üzere 2 ana kitlenin bulunduğunu söyleyerek “İmralı ile görüşmeler başlatılarak Kürt sorununda önemli adımlar atıldı ancak başörtüsü ne gelince Başbakan hala ‘toplumsal mutabakat’ diyor” dedi. Kavakçı özetle şunları söyledi;

“Ortada cinayetler var. İnsanların hayatlarını öldürdüler. Başörtülü kadınların kanı onların ellerinde ama pişkin pişkin dolaşıyorlar. Sırtını hükümete yaslamış gibi duruyorlar.

“28 ŞUBAT’LA YÜZLEŞİLMİYOR”

Gelinen noktada iyi şeyler hissetmemiz gerekiyordu ama bu resimde eksik bir yer var. Rejimin hedefinde Kürtler ve muhafazakarlar vardı. Bugün İmralı ile görüşme aşamasına gelindi fakat 28 Şubat’la yüzleşme bir türlü tam anlamıyla olamıyor.

Geçen yıl yüzleşme için ilk adım atıldı ancak aradan geçen bir yılda istenen olmadı. Tutuklamalar bu yüzleşmenin bir adımıdır tabi ki. Fakat sadece askerler mi 22 tane bankayı boşalttı.

“YANIMIZDA OLMAYANLAR AKP’DE”

Sayın Başbakan bize bulmacadaki eksik parçayı anlatsın. Nedir 28 Şubat ile yüzleşmemize engel olan. Medya baronları ellerini kollarını sallayarak dolaşıyorlar. Tamamiyle Başbakan’ın arkasındayız ve gerekli desteği veriyoruz. Ancak biz istiyoruz ki adalet sağlansın Başbakan ve ailesi o gün bizim yanımızda yer almıştı. Ancak bizim yanımızda yer almayanlar da bugün AK Parti’de üst düzey yönetici oldu.”

“ASIL FAİLLER KORUMA ALTINDA”

Kavakçı, idamla yargılanan 28 Şubat mağdurlarından bahsederken “Devlet rejimi öldürmedi, AK Parti döneminde yavaş yavaş ölüyorlar, çünkü asıl failler koruma altında” ifadelerini kullandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA