Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
50 polis zehirlendi iddiası
11 Haziran 2013 Salı 10:47

50 polis zehirlendi iddiası

Emniyet-Sen, Antalya'da görevli polislere bozuk kumanya dağıtıldığını iddia etti..

TÜM Çalışan Emniyet Hizmetleri Sınıfı ve Emniyet Teşkilatında Çalışan Diğer Tüm Hizmet Sınıflarına Dahil Personel Sendikası (Emniyet-Sen) Genel Başkanı Faruk Sezer, Antalya'daki 'Gezi Parkı' protestolarında görevli yaklaşık 500 polise bozuk kumanya dağıtıldığını iddia etti. Sezer, bozuk peynirden dolayı yaklaşık 50 polisin rahatsızlandığını, çoğunun tepki göstererek kumanyayı yemediğini söyledi.

Emniyet-Sen Genel Başkanı Faruk Sezer, Antalya'daki 'Gezi Parkı' protestolarında günde 12 saat çalışan yaklaşık 500 polise, 8 Haziran'da içerisinde kibrit kutusu büyüklüğünde peynir, 6 zeytin, 1'er domates ve salatalık ile reçel bulunan kumanya dağıtıldığını kaydetti. Görev yerlerinden ayrılamayan polise dağıtılan kumanyanın yetersiz olduğunu belirten Sezer, emniyet güçlerinin bu kumanyadan şikayetçi olduğunu savundu. Sezer, kumanyadaki peynirin ekşi, zeytinin de küf koktuğunu iddia etti.


Faruk Sezer, kumanyayı görünce şaşırdığını, yaklaşık 50 polisin ishal ve mide rahatsızlığı yaşadığını kaydetti. Polislerin çoğunun gönderilen kumanyayı yemeyerek tepkisini dile getirdiğini anlatan Sezer, kumanyaların denetlenmesi ve sağlıklı gıdalar verilmesi gerektiğini dile getirdi.

Bir domates, salatalık, kibrit kutusu büyüklüğünde peynir ve 6 zeytinden oluşan kumanya dağıtıldığını aktaran Sezer, şöyle konuştu:

"Peyniri dilimin ucuyla tattığımda ekşimiş olduğunu fark ettim. Zeytin küf kokuyordu. Kumanyaların denetlenmemesine çok şaşırıyoruz. Özellikle dün Antalya'daki Gezi Parkı eylemlerinde görevlendirilmiş 500 civarında polis arkadaşımız kumanyalarını yemedi ve iade etti. Bazı arkadaşlarımız kaldırım kenarlarında, çimenlerin üzerinde kumanyasını yiyor. Görev çadırı yapılsa insan üstü çalışan arkadaşlarımız bu çadırda yemeklerini yiyip, istirahatlarını yapsa olmaz mı? Polise sağlıklı kumanyalar verin. 50'ye yakın arkadaşımızın yediği kumanyadan ishal olduğunu ve midesinin bozulduğunu duyduk. Birçoğu rahatsızlanmasına rağmen görevde olduğundan hastaneye gidemedi."

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA