Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
81 ilden toprak getirdiler
09 Haziran 2013 Pazar 16:04

81 ilden toprak getirdiler

Hatay'daki protestolarda yaşımını yitiren Abdullah Cömert için Taksim Gezi Parkı'na ağaç dikildi

CHP Gençlik Kolları, Hatay'daki Gezi Parkı protestoları sırasında hayatını kaybeden Abdullah Cömert anısına Gezi Parkı'na çınar fidanı dikti. 81 ili temsilen saksılara konan topraklar fidana atıldı.

CHP Gençlik Kolları üyesi bir grup saat 13.00'de Galatasaray Lisesi önünde biraraya geldi. Ellerinde 'Mücadelen kavgamızda yaşayacak yoldaş" şeklinde pankart taşıyan grup, 'Ataya selam, direnişe devam' ve 'Abdullah Cömert ölümsüzdür' şeklinde sloganlar eşliğinde Taksim Gezi Parkı'na yürüdü.

"ABDULLAH CÖMERT KARDEŞİMİZİN MÜCADELESİ DEVAM EDECEKTİR"

Gezi Parkı'nda basın açıklaması yapan CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız, Abdullah Cömert'in tek arzusunun özgür ve demokratik bir ülkede yaşamak olduğunu belirterek şunları söyledi:

"Gezi Parkı'nda ağaçlar kesilmesin diye protesto eylemi başlatan ancak bu eylemini orada çadır kurup şiiirlerle, türkülerle dile getiren insanlara polisin şiddetli müdahalesi kabul edilemez bir durumdur. Silahsız ve saldırısız olarak herkes eylem yapabilir. Ancak burada maalesef 22 yaşında bir genci de döverek öldüren bir polis müdahalesi bulunmaktadır. CHP Antakya Gençlik Kolları üyesi Abdullah Cömert kardeşimiz dövülerek hayatını kaybetmiştir. Nedeni ise polis tarafından başına aldığı darbelerdir. Adli Tıp Raporu da Abdullah Cömertin kafasına aldığı darbeler neticesinde hayatını kaybettiğini doğrulamaktadır. Abdullah Cömert kardeşimizin mücadelesi devam edecektir. Abdullah Cömert ölümsüz olarak kalacaktır."

Açıklamanın ardından CHP Gençlik Kolları Başkanı Yıldız ve gençlik kolları üyeleri, Abdullah Cömert anısına Gezi Parkı'na çınar fidanı dikti. 81 ili temsilen saksılara konan topraklar fidana atıldı.

 

comert001.jpg

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA