Rıza Zelyut / Gazeteci /Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Rıza Zelyut / Gazeteci /Yazar

ABD ne zaman barışçı oldu?

10 Nisan 2013 Çarşamba 09:05

Amerikan Dışişleri Bakanı John Kerry kısa sürede iki kez Türkiye'ye geldi. Son ziyareti, özellikle hükümetin adına çözüm süreci dediği süreci desteklemek için yapılmış gözüküyor. ABD Bakanı; yaptığı açıklamada dedi ki: "Son barış süreci Türk halkının hayatını değiştirebilir. Biz Türk hükümetinin çabasına hayranız. PKK'nın silahları bırakma çabasını destekliyoruz. Cesaret ve kararlılık gerekli. Yıllardır süren kan gölü bitebilir''


Masum gibi gözüken bu açıklama; aslında Türkiye Cumhuriyeti yerine yeni bir devlet imal etme yolunda yürütülen Batılı sömürgecilerin iç dünyasını açığa vuruyor.

Bakan'ın açıklamasında; AKP ile PKK övülüyor. Bu iki yapının aynı biçimde yola devam etmeleri isteniyor. İktidarın PKK isteklerine evet demesi ise cesaret olarak alkışlanıyor.

Amerikalı Bakan; Anıtkabir'i ziyaret ettiğinde deftere de eskisi gibi Türk Milleti diye yazmamış, bunu Türkiye Vatandaşı yapmış.

Hani "Türk demeyelim, Türkiyeli diyelim!" modası vardı ya... 2004'te Başbakanlık tarafından başlatılmıştı bu moda. Demekki kaynağı ABD imiş...

Artık Türk milletine ve onun kimliğine yönelik saldırının ana merkezi belli olmuştur: Türkiye'de Türk milletinden söz etmeyi, "Kafatasçılık" gibi göstermek Amerikan planıdır. Başbakan Erdoğan'ın "Ayaklarımın altına alıyorum" dediği de işte Türk kimliğidir.

SINIRLAR DEĞİŞECEK

Peki sonuçta nereye varacaklar?

Cevabını bizim Dışişleri Bakanı Ahmet Bey, geçen sene Ramazan ayında Ankaralı gazetecilere verdiği iftarda açıklamıştı: "Ortadoğuda sınırlar yapaydır; bu sınırlar değiştirilmelidir."

Türkiye de Ortadoğu'da... Türkiye'nin de sınırları değiştirilmelidir, diyor bizim Dışişleri Bakanı.

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA