Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Abdullah Gül: Batı medyasına sesleniyorum!
12 Haziran 2013 Çarşamba 14:37

Abdullah Gül: 'Batı medyasına sesleniyorum!'

Abdullah Gül Rize'de Gezi Parkı ile ilgili konuşuyor. İşte Gül'ün konuşmasından satır başları;

Hatırlatmak istiyorum bir yerde bir olaya bakarken, tasvir ederken hataya düşmemek gerekir. Uluslararası basına seslenmek istiyorum. Türkiye'deki olaylar civar ülkelerde gelişmiş olaylarla herhangi bir benzerlik içermiyor. Türkiye'de bir demokratik eksiklik yok. Türkiye'nin demokratik standartları batı standardında. Uluslararası basın kuruluşlarının buna çok dikkat etmesi gerekir. Türkiye'de demokratik haklar teminat altındadır bunun bilinmesi gerekir. Demokratik bir biçimde şiddetin içinde olmayan her türlü gösteri, demokratik birer haktır. Bunu başından beri söylüyoruz ama şiddet, kural tanımayan, kilit kavşakları kuralsız bir şekilde şiddetler tutulmaya çalışılması demokratik hak olarak sayılamaz. Gezi Parkı'ndaki kişilerin değişik fikirleri varsa onlara kulak vermek hepimizin görevidir. Bugün bu bağlamda görüşmeler yapılacaktır. Bütün problemleri konuşarak, görüşerek ve hukuk düzeni içinde çözmek gerekir. Şiddete fırsat vermemek gerekir. Buna New York'ta da izin vermezler Londra'da da izin vermezler. Dün olduğu gibi şiddete baş vurulması ayrı bir şeydir. Gezi protestosundan ayırmak gerekir.


Abdullah Gül Kemal Kılıçdaroğlu'nun isteği hakkında ise şu ifadeleri kullandı;

Parti başkanlarının hepsinin görüşleri var. Demokrasiyle övünüyorask farklı partilerle övünüyoruz demektir. Sayın Kılıçdaroğlu ile görüştük fikirlerimizi paylaştık. Ben bu noktada neticeye bakarım. Bütün parti liderleriyle bir görüşme ayarlamanın bir katkı sağlayacağını düşünmüyorum. Tek tek görüşmek çok daha faydalı olacaktır.

MESAJ ALINMIŞTIR HAKKINDA

Basın mensuplarının 'mesaj alınmıştır' sözleriyle ilgili sorusuna şu cevabı verdi

İlk günün karmaşası vardı. Bugün (Başbakan) niçin görüşüyor? Düşünceleri öğrenmek için... Güzel şeyler bunlar. Bunlar zaafiyet değil demokratik olgunluktur.

Abdullah Gül dış basının haberleri provokatif verdiği iddiasıyla ilgili olarak 'Herkes her şeyi söyleyebilir. Kimi var iyi gazetecilik yapar kimi yapmaz. Bütün olup bitenleri seyrederler. Bir olaylar anlatılırken bunların nitelikleri düzgün anlatılırsa yanlış imajlar, fikirler verilmemiş olur' diye konuştu. 

ÇEVİK KUVVET HAKKINDA

Çevik Kuvvetin yanlışlıklarını gördük. Görmedik dersek yanlış yapmış oluruz. İlk gün Gezi Parkı'nda yaşananlar yanlıştı. Doğru diyerek ısrar ederseniz inanılırlığınız gider. İlk gün böyle olsaydı belki de bu noktalara gelmezdik.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA