Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ahmet Türk itiraf etti
07 Mart 2013 Perşembe 13:32

Ahmet Türk itiraf etti

Tutanakların sızması bizim tedbirsizliğimizden...

DTK Eşbaşkanları Ahmet Türk ve Aysel Tuğluk, Kuzey Irak ve Kandil'e yaptıkları gezi sonrasında, Diyarbakır'daki Kürt parti ve derneklerini bilgilendirmek üzere bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Devrimci Demokrat Kürt Derneği Başkanı İmam Taşçı ve yönetim kurulu ile görüşen Türk, akıl ve vicdan sahibi olan herkesin sürece destek vermesi gerektiğini söyledi. Türk, "İyi okumak gerekir" dediği süreçte Kürt ve Türk halklarının ilişkilerinin yeniden düzenleneceğine dikkat çekti ve CHP'yi eleştirdi.

30 yıldan beri insanların öldüğü bir süreç yaşandığını hatırlatan Türk, "CHP gibi bir parti önemlidir. O'nun bu sürece destek vermesi halkların kardeşliği, birlikte yaşama arzusunu, iradesini güçlendirmesi önemlidir. Bizim CHP'den beklentimiz budur. Ama CHP, derin devletin ve barışı istemeyenlerin arkasında bir siyaset güdüyor"dedi.


SIZMA OLAYI TEDBİRSİZLİK

Türk, tutanakların sızdırılmasının kendileri açısından ahlaki bir durum olmadığını, bir tedbirsizliğin sonucunda bu noktaya gelindiğini ve bu durumun kendilerine daha disiplinli olmaları gerektiğini gösterdiğini sözlerine ekledi.

DDKD Başkanı İmam Taşçı ise, silahların susmasının önemli olduğunu belirterek, süreçte tüm Kürtlerin rol almasını istediklerini söyledi.

PKK’nın elindeki görevlileri teslim almak için hazırlık yaptıklarını da dile getiren Türk, “Çalışmaları bitirdik. Mazlum-Der, İHD ve DTK'dan arkadaşlarımız gidecekler. Irak’taki Kürt bölgesinden de iki kişi katılacak. Çok kısa bir süre içinde en fazla 5-6 gün çözülecek. Bir sıkıntı, bir tereddüt yok” dedi.(

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA