Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Akil adam listesinde terörist
07 Nisan 2013 Pazar 15:58

Akil adam listesinde "terörist"

KESK Başkanı Lami Özgen, "terör" suçlamasıyla 15 yılla yargılanıyor...

 

Hükümet tarafından Âkil İnsanlar Komisyonuna seçilen Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu Başkanı Lami Özgen hakkında, ‘’Terör örgütü üyesi’’ olduğu gerekçesiyle 15 yıl hapis cezası istendi. Daha önce de aynı suç iddiasıyla 6 yıla mahkum olan Özgen, 10 Nisan günü Ankara’da yargılanmaya başlanacak.

28 Kasım 2011 günü İzmir 8. Ağır Ceza Makemesinde ‘’Terör örgütüne üye olmak” suçundan 6 yıl 3 ay hapse çarptırılan Özgen, bu dava Yargıtay tarafından onaylanırsa cezaevine girecek. Özgen İzmir’deki davada ‘’Terör örgütü PKK’nın amaçları doğrultusunda faaliyet göstermek ve Demokratik Emek Konfederasyonu içinde örgütlenmekle’’ suçlanmıştı.

15 YIL DAHA

İzmir’deki davadan mahkum olan Özgen, 10 Nisan’da da Ankara’da 15 yıl hapis istemi ile yargılanmaya başlanacak. Cumhuriyet Savcısı Yıldırım Bayyurt'un hazırladığı iddianamede Lami Özgen ve 71 sendkacının 7-15 yıl hapsi isteniyor.

İddianamede Özgen’in KCK/DEMEP’in başındaki sorumlu kişi olduğu iddia edilerek ‘’ Daha önce de aynı suçtan yargılanmış, mahkûm olmuş, temyiz yargılaması devam eden ve terör örgütünün siyaset akademisinde örgüt üyelerinin eğitiminde görev almış bir kişidir.”  deniliyor. 

‘’ATALAY’A SÖYLEDİM’’


Özgen, ‘’Akil Adam’’ teklifi aldıktan sonra hakkındaki davayı hatırlattığını belirterek ‘’ Hakkımda açılan davayı Akil adamlık teklifini yapan Başbakan yardımcısı Beşir Atalay’a söyledim, davanın engel olmadığını belirtti ve ben de teklifi kabul ettim. Listeye kurumsal kimliğimle değil, Lami Özgen olarak girdim. Komisyonda yapacağım çalışmalar sadece beni bağlar’’ dedi. (GAZETEPORT)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA