Burcu Özenç / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Burcu Özenç / Yazar

Aklımdaki sesleri sustur

17 Mayıs 2016 Salı 10:06

 

Kırdığım potları düzelteyim derken başıma yeni işler açmakta ciddi bir kariyerim var benim. Bildiğiniz başarı elde ediyorum bu konuda, yerin dibine dibine girerek. Nasıl bir lanetse bu artık ve ben bunu nasıl üzerime aldıysam gitmek bilmiyor. Yerleşti kaldı bende. Düzen ve düzeltme ile ilgili eksiğim ben. Ve bu eksikleri tamamlamak gerek.

İnsanın kendini iyileştirmek istediği zamanları vardır. Kendinden memnun olmadığı, belki de kendini daha çok suçladığı. Bende bu ara kendime bir atarlıyım ki sormayın. O içgüdü denen hissi rahatsız (tabi bende ki öyle, bazıları o güdüsüyle dağları deliyor o ayrı), yedi bitirdi beni. İlla ki değişecek, iyileşecek. Yıllarca başımda o sorgu lambasıyla yaşamış biri olarak, şimdi bunları düzeltme çabasına girmek çokta abes olmasa gerek. 

Elde ettiğim tespitlerden en belirgini, şu hayatta neyi istesem olmamasıydı. Daha doğrusu ne için tamam desem daha o dakika çuvalladım. Biri bana duygu takip cihazı yutturdu sanırım. Benim oldu dediklerime bu derece çabuk erişim sağlayıp, yerle yeksan edildiğine göre.. Bu hal beni o kadar korkutmaya başladı ki, kendi kendimle bile memnun olduğum durumları paylaşamaz oldum. Çok defa denedim ve evet haklıydım. Aklımdaki kurguları, olan ya da olasılığı yüksek durumları düşünmeyi sonlandırmalıydım. 

Bende kalktım google a sordum. “Aklımdaki sesleri sustur”Üç kelimelik bir cümlenin kombinasyonlarıne kadar uzun sürerse o kadar çok aradım, arattım.

Ve özet olarak karşıma şu klasikler çıktı: Sınandığım konular bile aynı. Her sınavdan kalıyorsam demek ki! Kendimi çok severim ama istikrar bende sıfır. Sıkılmak şu hayatta bol bol tattığım bir duygu. İş, hobi, yerler, durumlar, kısacası elde edilen her şeyin hazzı bir süre sonra bende o çok olan duyguya dönüşüyor. “ Meğer benden ne kadar çok varmış!

Net bir bilgiye erişemedim kısacası. Artık umudumu kesmek üzereyken, bir kitapçıdan rast gele aldığım bir kitap, bana tam olarak aradığım şeyi vaat etti.

Dediklerini harfiyen uygulamaya giriştim. Öyle sıkı bir düşünce diyetindeyim ki sormayın. Yapmam gereken aklımda ki bütün diyalogları susturmak, olan biteni düşünmeyi tamamen bırakmak. Ki ben, kendimi hatırladığım andan itibaren aklımdaki seslerin sustuğunu hiç hatırlamam. O ses hiç susmaz, hatta genellikle arkadaşlarını çağırır parti yapar. Bir olayı bin yerle çarpıp çoğaltarak düşünme yetimi sıfıra indirmek, çok kolay olmasa gerek. Kendi içime yönelip, sadece sessizliği dinlemek. Büyüleyici bir dünyaya erişim kartı gibi bir kitap bu. Saf enerjiyi yakalama arzusu. Şimdilik yakaladığım sessizliğin tadını çıkartıyorum. Darısı başınıza.

Eski anıları öğreti olarak görmek, dersini alıp yoluna devam etmek ve her ne olursa olsun anı yaşamaktan vazgeçmemek dileğiyle.. Sevgiyle kalın.

 

 

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA