Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AKPli vekilin isyanı
21 Mart 2013 Perşembe 12:06

AKP'li vekilin isyanı

AKP Samsun Milletvekili Tülay Bakır: Yasalarda hiç bir rolüm yok sadece elimi kaldırıp indiriyorum.

AKP'li Tülay Bakır, "Hiçbir şey bilmeden komisyona geliyoruz. Muhalefetin her dediği yanlış bizim her dediğimiz doğru mu?" diye isyan etti. Vatan gazetesi'nin haberine göre, 7 Mart'ta İçtüzük Uzlaşma Komisyonu'na görüş sunmak isteyen Çevre Komisyonu toplantısında AK Parti Samsun Milletvekili Tülay Bakır'dan tartışılacak, dikkat çeken bir çıkış geldi. Bakır komisyon toplantısında şu açıklamaları yaptı:


KOMİSYON OLMASA

"Bir yasa geliyor tabii, 'İşte burada bir şey var, size bilgi gönderilmiş' deniliyor, ama bunları çok bilmiyorsunuz. Onun için Genel Kurul'a gelmeden önce, aslında bize ilgili komisyonun başkanı olsun, diğerleri olsun bilgi vermesi lazım. Yani gerçekten hiçbir şeyi bilmeden geliyoruz."

HEPSİ YANLIŞ MI?

" Hep şunu gördüm. Muhalefetin her dediği mi yanlış? İktidarın her dediği mi doğru? Ya da muhalefetin her dediği doğru mu? Bunu biz anlayamıyoruz. Gerçekten, ben ne doğrudur, ne yanlıştır bunu anlayabilecek durumda değilim. Hukukçu da olmadığım için bazı şeylerde zorlanıyorum. Halbuki, ben o kanunlarda aktif rol almak istiyorum."

"ELİNİ KALDIR İNDİR"

"Muhalefetteki arkadaşlar şunu söyleyebilirler: 'Zaten yasalar sizin istediğiniz gibi çıkıyor.' Ama o yasalarda iktidar milletvekili olarak hiçbir rolüm yok, sadece elimi kaldırmaktan başka. Böyle olmamalı, benim de içinde aktif görevim olmalı... Ben, bugün bu halinden memnun değilim."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA