Rıza Zelyut / Gazeteci /Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Rıza Zelyut / Gazeteci /Yazar

AKP’liler “Ahiret”e inanıyor mu?

21 Ocak 2015 Çarşamba 14:12

İslam dininde, “ahiret” yani “öbür dünya” inancı vardır. Buna göre, bu dünyada kötülük yapan, insanlara zulmeden, başkasının hakkını yiyen kişi; eğer bu dünyada helalleşmemiş ise; öbür dünyada Tanrı tarafından hesaba çekilecek ve cezalandırılacaktır. Bunun adı “Yevm-üd din”dir. Din günü demek, öbür dünyada insanların sevap ve günahlarının önüne konulacağı sorgu günü demektir.

Her Müslüman buna inanır. Hele hele AKP’liler gibi, kendilerini İslam dininin savunucusu sayanların buna daha kuvvetli biçimde inanmış olması gerekir.

Ama görüyoruz ki bu inanış sadece laftadır. Laftadır çünkü, ahirete inanıyormuş gibi değil inanmıyormuş gibi davrandıkları ortadadır.

Bunun en somut örneğini de 4 eski bakanla ilgili olarak yürütülen soruşturmada gördük. Polisin ve savcıların yaptıklarını bir kenara bırakalım da en iddialı kesim olan AKP’lilerin yaptıklarına bakalım:

Bundan önceki iktidarlar zamanında bırakın belgesini, söylentisi bile çıktığında rüşvet alanlardan, yolsuzluk yapanlardan Millet Meclisi’nde hesap sorulmuştur. Cumhuriyet döneminde bunun birçok örneği görülmüştür.

Bir de AKP’lilerin yaptıklarına bakın… Rıza Sarraf’tan rüşvet aldıkları hem ses kayıtları ile hem de görüntülerle tespit edilen bakanlar ve çocukları; TBMM’de yapılan “parmak kaldır-parmak indir” yöntemiyle aklanıverdi.

Böylece TBMM olmasa bile AKP Grubu yolsuzluk-hırsızlık sanıklarını aklamış oldu.

Şimdi başa dönüp soralım:

Eğer bir kişi halis Müslüman ise, İslam’ın ahiret inancına bağlı ise, böyle belgeli bir rüşvet işinde nasıl olur da rüşvetçiyi korur? 

Demek ki AKP’lilerin ahirete inandıkları falan yok. Bu dünyada parmak kaldırarak kurtulduklarını biliyorlar, bu yetiyor onlara… Öbür dünyaya, orada hesap vereceklerine inanmıyorlar ki böyle davranıyorlar.

Allah kimseyi bu duruma düşürmesin…

***

Bir de bu rüşvetçilere ve rüşvetçilere arka çıkan siyasetçilere oy veren AKP’li seçmen var….

Onlara hatırlatıyorum: Ey Müslüman kardeşlerim! Eğer siz adları rüşvete bulaşmış, evlerinden, hem de ayakkabı kutuları içinden milyon liralar fışkıran, para kasaları, para sayma makineleri bulunan ama haklarında TBMM’de soruşturma kararı alınamayan kesimlere oy verir iseniz…

Biliniz ki yolsuzluk ve hırsızlık yapanlar gibi siz de Allah katında sorumlu olacaksınız… Bunun hesabını bu dünyada vermeseniz bile ahiret günü mutlaka vereceksiniz.

O yüzden sizlere İslam’ın ve imanın bu şartını bir kez daha hatırlatıyorum: Yolsuzluk yapan, rüşvet alan, bu rüşveti olağan hale getirerek milletin ahlakını bozan kadrolara oy verir iseniz, siz de onların günahına ortak olursunuz…

Bu rüşvetçi takımına şimdiye kadar oy vermiş sıradan ve dürüst Müslümanlar Allah’tan af dilemeliler. Sonra da bunlardan yüz çevirmeliler… Yoksa Cehennem ateşinden kaçamayacaklardır. Çünkü orada artık böyle düzmece mahkemeler, iş, ev, para ile kandırılacak sorgucular bulamayacaklardır.

AKP seçmenine soruyorum: Dininiz mi yoksa partiniz mi sizin için daha önemlidir?.. Düşünün ve ona göre karar verin…

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA