Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AKPnin rakı açılımı
22 Mart 2014 Cumartesi 20:35

AKP'nin rakı açılımı

AKP, Çanakkale’deki billboardlara içki fotoğraflı seçim afişleri astı.

Kordon boyundaki, aralarında 6-7 metre mesafe bulunan bilboardlardan birinde, “Belediye çalışacak Çanakkale kazanacak, kimsenin özgürlüğünü sınırlamadık. Çanakkale kazanacak yazan ve bir meyhanede içki içen üç kişinin fotoğrafı bulunan afişe yer verildi. Bu afişin üzerine ise bazı kişiler tarafından, “Haddi Len yazıldı. İçkili bir mekanda oynayanların fotoğrafının yer aldığı diğer afişte ise içkili yerlerin arttığına vurgu yapılıp, “Gökçeada’da 14 olan içkili yerler ruhsatını AK Belediye 44’e çıkardı" ibaresi dikkati çekti. Bu afişin üzerine de bazı kişilerin “Hadi len", “Adamsın" ve “22.00’den sonra alkolü nereden alacağız usta?" yazdıkları dikkati çekti.

İÇKİLİ AFİŞLER KALDIRILDI

AK Parti’nin, Çanakkale’deki billboardlardaki içki fotoğraflı seçim afişleri internet sitelerindeki haberlerin ardından kaldırıldı. Bazı billboardlar boş kalırken, bazılarına 'Yeni belediye çalışacak Çanakkale canlanacak. AK Partili Biga’da belediyeden yüzde 100 destek' ve 'Çanakkale’de belediye tek bir arsa tahsis edemedi. Çanakkaleli kazanacak' yazan üzerinde okul ve öğrencilerin fotoğrafları bulunan başka bir afiş asıldı.

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Muzaffer Kutlu, kordon boyundaki billboardlarda yer alan içkili reklam afişlerine yönelik DHA muhabirine telefonda yaptığı açıklamada, “Seçim çalışmaları için tüm görsellerimizi reklam ajanslarımıza yaptırıyoruz. Ancak bu reklam çalışması için benim veya il başkanlığının bir onayı olmamıştır. Kimler tarafından yapıldığını araştırıyoruz” demişti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA