Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AKPnin Sarıgül korkusu işte bu yüzden..
22 Ekim 2013 Salı 14:47

AKP'nin Sarıgül korkusu işte bu yüzden..

Yandaş medyada Sarıgül karşıtı esen hava nedensiz değil.. Kulislerde konuşulanlara göre AKP'nin İstanbul anketinde bile Sarıgül önde çıktı.. İşte çarpıcı analiz:

Ülkemizin şimdiler de en önemli gündem maddesi,

Hiç şüphesiz ki yerel seçimler.

Yediden yetmişe neredeyse hepimiz,

Bu konuya kilitlenmiş durumdayız.

Tabi siyaset gündeminin en hararetli tartışması ise üç büyük kent üzerinde,

İstanbul, Ankara ve İzmir adayları büyük bir merakla bekleniyor!

Gazete ve televizyonlara pompalanan isimler,

Adaylar hakkında kimi doğru, kimi dedikodu dolu servis edilen haberler.

Hepsi ama hepsi “ipi göğüsleme” yarışı için.

Öncelikle AK Parti açısından bakalım;

İstanbul’da her ne kadar mevcut başkan Topbaş’ın adı “gezi olayları” nedeniyle “git geller” yaşasa da, yeniden aday olmayı çok istediği AK Parti kulislerinde sıkça dillendiriliyor. Hatta adaylığını pekiştirmek için Başbakan Erdoğan’a İstanbul’la ilgili hazırladığı “seçim kampanyası” ve “yeni projeler” dosyasını ilettiği söyleniyor.

Ancak henüz netleşmeyen İstanbul adaylığı için Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’dan başka da diğer isimlere sıcak bakılmadığı belirtiliyor.

CHP’ye gelince;

Sarıgül muammasının “kangrene” dönüştüğü şu günlerde, Gürsel Tekin ismi demoklasinin kılıcı gibi Sarıgül’ün başında sallandırılmaya devam ederken, birçok yandaş medya ya CHP içindeki bazı güçler tarafından servis edilen Sarıgül ile ilgili yolsuzluk haberlerinin aslında Sarıgül’ün önünün kesilmesi için yapıldığı söyleniyor.

Neden sorusuna cevap olarak da?

Sarıgül’ün AK Parti tarafından yaptırılan anketlerde bile önde çıkması gösteriliyor.

MHP ne yapacak diyenlere de hemen söyleyelim.

MHP İstanbul’da kazanamasa bile oyunu yükseltecek aday arıyor. Kulislerde İstanbul Eski Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna’nın ve eski ANAP’lı Bakanlardan Ahad Andican’ın ismi geçiyor. Hatta bazı çevreler MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener’in aday yapılmasını isteseler de henüz MHP’de netleşmiş bir isim yok.

Gelelim Ankara’ya;

AK Parti’de ibre Gezi olayları sonrası yaptığı çıkışla yeniden adaylık yerini garantilediği söylenen Melih Gökçek açık ara önde gözükürken, alternatif olarak Devlet Bakanı Zafer Çağlayan ve Ankara Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’nin de isimleri kulislerde sıkça tekrarlanıyor.

MHP’nin geçen dönem Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş’ın ismi de Ak Parti Keçiören ve Beypazarı Belediye Başkanlığı için konuşuluyor. Ancak bu ismin buralarda kazanıp kazanamayacağı ile ilgili endişelerde yaşanıyor. Bu arada Turgut Altınok’un Keçiören’den tekrar aday olmak istediği ancak AK Parti’den sinyal alamadığı için MHP kapısını denediği konuşuluyor. MHP’de isi MKYK üyesi Mehmet Ali Tanrıverdi’nin ismi Keçiören için öne çıkıyor.

CHP’de Grup Başkan Vekili Muharrem İnce’nin ismi en çok talep edilen isimler arasında geçerken, CHP içinden bir grubun “Eğer İnce Ankara’yı kazanırsa potansiyel Genel Başkan Adayı yaratırız” diyerek bu adaylığa karşı çıktığı meclis koridorlarında sıkça tekrarlanıyor.

İzmir’e gelince;

Afganistan’ın devlet bütçesinden daha büyük bir bütçeye sahip olan İzmir’de CHP Aziz Kocaoğlu ismi üzerin de git geller yaşasa da bna göre Kocaoğlu yenden aday olacağını tarihi dava diye adlandırılan Nisan 2012’de açıklamıştı zaten.

Ak Parti ve MHP ise partilerinde ki mevcut milletvekilleri dahil birkaç isim üzerinde anket yaptırıyorlar.

Kasım sonuna kadar tüm siyasi partilerin eteklerindeki taşı ortaya dökerek tüm adayları sahaya süreceklerini belirterek, kulağımıza fısıldanan yeni kulislerde görüşmk üzere şimdilik hoş çakalın diyoruz.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA