Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Akşamda neler oluyor?
24 Mayıs 2013 Cuma 19:52

Akşam'da neler oluyor?

TMSF, T Medya'ya el koydu. İşte Akşam'da akşam saatlerinde yaşananlar

TMSF, Show TV ve BMC'den sonra Çukurova Grubu'na ait Akşam Gazetesi, Güneş Gazetesi, Alem FM ve SKY Türk'e de el koydu..

Akşam 18.00 sularında Akşam Gazetesi'nin Davutpaşa'daki tesislerine gelen TMSF ekipleri, hemen incelemelere başladı.

Şirket dışında olan yöneticiler binaya çağrıldı. Kısa süresonra Genel Müdür Ercan Arıoğlu apar topar tesise girdi.. Muhabesede çalışanlar da binaya döndü.

TMSF yetkilileri, katları dolaşıp, yöneticilerin odalarında arama yaptı. Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İsmail Küçükkaya'nın odası da aranan yerlerden. Dolapları ve çekmeceleri kontrol eden ekipler, sonra diğer bölümlere indi. Grubun, Alem Dergisi, Four Four Two, Stuff gibi dergilerine el konulmadığı haberleri geliyor.

TMSF BAŞKANI KONUŞTU

TASARRUF Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Şakir Ercan Gül, Çukurova Grubu’nun fona olan borcunun 455 milyon dolar olduğunu ve yönetimleri devralınan Show TV ve BMC’nin satışıyla bu borcun geri ödenme imkanı bulunmadığını söyledi. Gül, borçların tahsili için Çukurova Grubu’nun Turkcell’deki hakları ölçüsünde bu şirkete dahil gidebileceklerini açıklarken, akşam saatlerinde Çukurova Grubu’na ait 10 şirketin daha yönetimini devraldı.
Bu şirketler arasında Akşam Gazetesi, Güneş Gazetesi, Digiturk ve Alem FM de bulunuyor.

10 ŞİRKET BULUNUYOR

TMSF açıklamasına göre, TMSF, Çukurova Grubu’ndan olan alacaklarının tahsilini teminen 5411 sayılı Bankacılık kanunundan kaynaklanan yetkilerini kullanarak Aks Televizyonculuk ve BMC’den sonra Grup’a ait 10 şirketin daha yönetimini devraldı. TMSF’nin devraldığı Grup’a ait 10 şirket şöyle:

·  Aks Uluslararası Yayıncılık Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi
·  Aks Maksimum Yayıncılık Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi
·  Aks Artı Yayıncılık Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi
·  Atlas Yayıncılık ve Ticaret Anonim Şirketi
·  Sakarya Kent Radyo Televizyon Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi
·  Medya Pazarlama Anonim Şirketi
·  Atlas Yayıncılık Yapımcılık ve Reklamcılık Anonim Şirketi
·  Eksen Yayıncılık Dağıtım Pazarlama ve Dış Ticaret Anonim Şirketi
·  T Medya Yatırım Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi
·  Krea İçerik Hizmetleri ve Prodüksiyon AŞ.

DİĞER MALLARA GİDERİZ

Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı ev sahipliğinde düzenlenen ‘Vergisel Bilgilerin Değişiminde ve Çok Uluslu Şirketlerin Vergisel Uyumunda Teknolojiden Yararlanılmasında Güncel Gelişmeler’ konulu konferansta basın mensuplarının sorularını yanıtlayan TMSF Başkanı Gül şunları söyledi: “Çukurova Grubu bize olan taahhütlerini yerine getiremedi, bunun için de Show TV ve BMC başta olmak üzere iki şirketinin satışını bizim aracılığımızla yapmak istedi. Biz de bu çerçevede Show TV ve BMC’nin yönetim ve denetimine girdik. Fakat bu iki şirket içine girdiğimizde çok vahim bir durum gördük. Borçluluk anlamında çok ciddi sıkıntıda. Eğer borçlunun varlıkları yetiyorsa, alacaklı yettiği varlıklara gider; ama yetmiyorsa alacaklı o alacağını tahsil edene kadar bütün varlıklara kadar gitme imkanına sahip olur. Bizim amacımız, borçlunun bütün varlıklarına gitmekten ziyade, alacağımızı tahsil etmek.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA