Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Akşamda TMSF depremi
24 Haziran 2013 Pazartesi 14:38

Akşam'da TMSF depremi

TMSF tarafından yönetimine geçtiğimiz ay el konulan Akşam Gazetesi'nin genel yayın yönetmeni değişti.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından yönetimine geçtiğimiz ay el konulan Akşam Gazetesi'nin genel yayın yönetmeni değişti.

5,5 yıldır gazetenin yayın yönetmenliğini başarıyla yapan İsmail Küçükkaya (41), görevden alınarak yerine Mehmet Ocaktan atandı.

YERİNE GELEN ESKİ MİLLETVEKİLİ

TMSF yönetimi tarafından İsmail Küçükkaya’nın yerine atanan Mehmet Ocaktan (58), İÜ Edebiyat Fakültesi’ni bitirdikten sonra çeşitli edebiyat dergilerinde çalıştı üç şiir kitabı yazdı.

Daha sonra basın sektörüne geçen Ocaktan, Yeni Şafak gazetesinde çeşitli görevler aldıAnkara temsilciliği, yayın yönetmenliği  ve köşe yazarlığı yaptı. 22 Temmuz 2007 seçimlerindeAk Parti’den Bursa milletvekili seçildi. 

Daha sonra aday olmayarak 2011’de basına döndü. Geçtiğimiz aylarda Star gazetesinin başına geçti ve köşe yazmaya başladı. TMSF’nin son atamasıyla Akşam’ın yeni genel yayın yönetmeni oldu. İSMAİL KÜÇÜKKAYA: “TEBLİGAT BEKLİYORUM”

İsmail Küçükkaya, Akşam gazetesindeki görev değişimi üzerine ;
"Bana henüz yapılmış bir tebligat yok. Cuma günü Medya Grup Başkanımız Cengiz Özdemir ile görüştük. Bana sözlü olarak bir değişim olacağını iletti. Hatta Medya Grubu danışmanlığı yapmamı önerdi. Bu süreçte yazı yazmaya devam etmemi ve TV programı yapmamı istedi. Ben kendisine bunun uygun olmayacağını söyledim. Hafta sonu düşünmemi rica etti, bugün tekrar konuştuk. Ben yayın yönetmenliği dışındaki formülleri kabul etmedim. Şimdi resmi tebligatı bekliyorum..." dedi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA