Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AKŞAMdan bir yazar daha ayrıldı
28 Haziran 2013 Cuma 11:08

AKŞAM'dan bir yazar daha ayrıldı

TMSF'nin el koyduğu Akşam Gazetesi'nden bir önemli yazar daha veda etti...

 

Bugün veda yazısını yazar Deniz Ülke Arıboğan, bu kararı almasında TMSF'nin gazeteye el koymasından sonra yaptığı değişikliklerin olduğunu ifade etti.

İŞTE ARIBOĞAN'IN VEDA YAZISI

"AKŞAM gazetesinde “Merhaba” başlığıyla ilk yazımı yazmamdan bu yana tam 8 yıl geçmiş. Gazetenin o zamanki genel yayın yönetmeni Serdar Turgut’un teklifiyle başlamıştı AKŞAM serüvenim. Son 5 yıldır da İsmail Küçükkaya’nın liderliğinde, gazetenin köşe yazarı kadrosundan AKŞAM ailesinin bir ferdi olmaya devam ettim. Giderek küçülen ailemiz, büyüyen bir eforla ayakta kalmaya çabaladı yıllarca. Ve hikayenin bu anına gelindiğinde ise kaçınılmaz olarak TMSF’ye devredildi.

AKŞAM Gazetesi iktidardan ya da muhalefetten yana olarak tanımlanamayacak özgün bir yol tutturmayı başardı. Çok farklı görüşlerin bir arada var olabileceğini, gündelik siyasetin bir tarafı olmadan gündemin yakalanabileceğini ispatladı. Küçükkaya’nın 3. yol olarak tarif ettiği, merkezde ve dengede durma politikasını özenle takip etti. Lakin arkasında güçlü bir ekonomik destek olmadan ayakta kalınamayacağı da aşikârdı. AKŞAM Gazetesi, sahibi tarafından sahiplenilmeyen bir gazete olarak hak ettiği yere bir türlü yerleşemedi.  

Bugün gelinen noktada gazetenin artık TMSF tarafından atanan yeni bir Genel Yayın Yönetmeni var. Mehmet Ocaktan, medya çevrelerinde bilinen ve saygın bir kişilik. Gazeteye olumlu katkı yapacağından ve emektarların daha rahat bir nefes almalarını sağlayacak, ekonomik ve siyasi desteği sağlayacağından hiç şüphem yok. Kendisine yeni görevinde başarılar diliyorum. 
Ben de bu süreçte bir süre için nadasa çekilmeye karar verdim"

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA