Mehmet Alikişioğlu / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mehmet Alikişioğlu / Yazar

Allah bereket versin

16 Mart 2016 Çarşamba 21:38

Ülkenin biri, diğerini sömürecek ve buna emperyalizm denecek.
Kavramlar, içerikler, tanımlamalar, birbirinden aptalca; çoğu değil, tamamı varsayımlara dayalı teoriler üretilecek ve biz ölmeye devam edeceğiz.
Öyle mi diyelim? Böylemi söyleyelim. Konferanslar, gevezelik programları.
One Minute, Excuse me, I am sorry.  Ya istediğinizi söyleyin.
Bu durum bizdeki CNNTÜRK programcıları ve orada endam eden konuklar ayarında. Eğlence sunuyorlar ha Şirin Payzın ha Ahmet Hakan veya göz kırparak ana haber sunan komik kadınlar. Boş, popülist asla sorunu çözmeye ışık tutmayan, laf olsun beri gelsin kafasında; yüzlerce işsiz.

“Sömürülecek insan ölene kadar; bu kesin. Dünyanın düzeni bu. O zaman sen de ayak uydur”. “Yani bir şapşallık yapılacak, bari parayı sen al”.
Bu da heralde en ahmakça söylemdir. Aptalca seyredersen, bu sömürüyü sıra elbet bir gün sana da gelecek. Kaba; fakat en acı gerçek böyle, afedersiniz.
Orta Doğu’da, Afrika’da fare gibi insan öldürülecek, sen seyredeceksin.
Dahası, sen öldüreceksin. O da yetmeyecek, kadınlara tecavüz edip, bunu da dünyaya ilan edeceksin. Irak diyorum mesela; palavra değil.

Demokrasi, özgürlük diye diye; faşizmi dikecek ve cesetlerle gübreleyeceksin. Bağıra bağıra, bağırta keseceksin, asacaksın, veya bunları yaptıracaksın, uşaklarına.
Sömürü bu, para sadece bir araç. Amaç, hepsi benim olsun, daha çok ölsün isterse. Ölen insan, kedi veya sinek. Hiç bir farkı yok.
Mal mal seyrederken bu koftiler; ölen Memo, Keko, Cemo,Honogi, Jamona. Ölsün, kimin umurunda?
Nasıl olsa sana bir şey olmadı ya Sam Amca, boşver! Nursuz herif.
Olmadı; olmadı diyerek; iş son durağa geldi. Gelinen bu son durakta, dünyanın en büyük şansızlığı; Amerika Almanya ve Orta Doğu’daki liderlerin beceriksizliği ve palavracılığı.
Aynı anda bu kadar yeteneksiz, çapsız ve zeka düzeyi düşük liderlerin tarihin aynı dönemine rastalaması; büyük bir felakettir.
İngiltere, İsviçre, Finlandiya ve bir kaç ülke daha kendini bu pislikten zekice kurtarmış veya kurtarmak üzere. Diğeleri, insanların üzerinden ticaret yolu ile buldukları aptallığı paylaşma peşindeler.
Amerika, terör batağına Rusya dahil bazı ülkeleri bulaştırıp, ekonomilerini bozarak, kendi konumunu sürdürmeye çalışırsın dursun. Film bitti.
Rusya çok akıllıca ve en başta bizi bahane ederek, bu durumu sıyırıp çıktı. İran ve Çin birer gol atarak, ülkelerini şimdilik korudu.
Eset Bey; ülkesindeki yokluğu ve insanlık ayıbını; koltuğu kaptırmadan en kazasız şekliyle atlatmak üzere. Elbette bu onun, bir faşist veya katil olma gerçeğini zedeleyemez.
Avrupa ise, şimdi böm bakışlı; seçim kazanmak adına, ruhunu bile satabilecek bir sapık kadının peşinde. Tamamı değil ama çoğu; bu Başbakan makamındaki  hırs küpü, din tüccarı Doğu Alman, Ortodox kadının eteğine yapışmış.
“Bir mülteci al; bir mülteci ver; buyur sana para” oyunu oynayacaklar.
Bizim kafa ise şu: Allah bereket versin.
Verecek elbette, ama sanırım buna bereket demek yanlış.
Takır takır insan ölmeye devam ederken, hangi birlik veyin beraberliğe; neyin kardeşliğine saplanacaksan saplan; kopmuş gidiyor hayatlar.
A.B veya C.P. veya F.M. Kaçakçı bunlar.İnsan veya mal.Alalım satalım namussuzluğu.
Memo’ları da Keko’ları da Cemo’ları da öldüren hep aynı tüccarlar. Allahın belalları.
Her gün yalan her gün talan, her gün ölüm. Sömürü de böyle bi pislik; bulaşana kadar, sana uğramaz sanacak kadar, aptallık sınırlarını zorlarsan, ülkenin o veya bu olması farketmez. Ortada ticaretini yapacakları din kalmayana kadar bu eziyet sürecek. Ruhunu sattın mı; geriye bi değer kalmaz; doğal olarak.


 

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA