Rıza Zelyut / Gazeteci /Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Rıza Zelyut / Gazeteci /Yazar

Almanlar ne demek istedi?

10 Haziran 2016 Cuma 17:11

Alman Millet Meclisi Bundestağ’da toplanan bir bölüm Alman milletvekilleri, Türkleri, Ermeni soykırımı yapmakla suçladılar.

Aslında azınlıktaydılar… Yani Bundestag’ı temsil ettikleri bile söylenemez.

Ama emin olun ki o kararı o milletvekilleri vermedi; Washington verdi.

Amerikan derin devleti; Türkiye’yi kuşatma altına aldı.  Çünkü, Türkiye, Ortadoğu’nun en güçlü ülkesi. Bu yüzden de Amerikan planlarında “model ülke” olarak yer alıyor.

Türkiye, İslam dünyasının de da model ülkesi. Amerikan emperyalizmi; Türkiye’nin modern ve laik bir ülke olarak uygar milletler arasında yer almasını istemiyor. Türkiye İslam ülkesi kimliği içinde olsun; Doğu’nun geri kalmışlığı içinde çırpınsın dursun…

Daha da önemlisi şu: Batı dünyası, yüzyıllarca Türklerin baskısı altında kalmıştır. Bu da onlarda müthiş bir Türk kompleksi yaratmıştır. Türkler hem İslam’ı hem de Türk gücünü temsil eden bir kavramı anlatır Avrupalının gözünde. Bu yüzden Türk’e duydukları düşmanlığı genetiklerine işlemişlerdir. Türk asla ayağa kalksın istemezler.

SEVR’İ HAYATA GEÇİRMEK

İşin tarihsel boyutunu hatırlamak gerekir: Türkleri Anadolu’dan Asya’nın bozkırlarına sürmek Batı’nın temel  planıdır. Bunu 1920 yılında Osmanlı Devleti’ne imzalattıkları Sevr Antlaşmasıile hayata geçirdiklerini sandılar.

Gel gör ki en umutsuz anda bir Mustafa Kemal ortaya çıktı; “Hasta Adam” ilan edilen Türkleri örgütleyip ayağa kaldırdı; Batı emperyalizmini yendi; modern Türkiye Cumhuriyeti’ni kurdu.

YENİ 1919

Bugün Türkiye 1919 şartlarına yeniden döndü.

Batı emperyalizmi, bize Sevr Antlaşması’nı yeniden dayatıyor.

Sevrile  Türk topraklarında kurulacak 2 yeni devlet vardı:

1. Ermenistan…

2. Kürdistan…

Türkiye bugün hangi büyük sorunlarla boğuşuyor:

1.Kürdistan peşindeki PKK ile…

2.Ermenicilerle… Ki bu Ermenicilerin arkasında bütün Batı duruyor.

Bugün Almanya’nın ortaya çıkıp da 1915 yılındaki Ermeni sürgününü soykırım diye karar altına alması; işte buradan kaynaklanmaktadır.

Olayın ikinci ayağını da Irak-Suriye-Türkiye hattında kurulmak istenilen Kürdistan oluşturuyor. Amerika, askerlerini yolladı, PKK’nın adamlarının arasına soktu; Suriye’de Kürdistan kurdurmak için savaş yürütüyor.

Bu savaşta hedef ülke Türkiye’dir. Çünkü Irak ve Suriye hükümetlerinin ABD’nin Kürdistan projesine direnecek hali yoktur. Bu bölücü projeye karşı olduğunu da Türkiye açıklamıştır.

PKK; Türkiye’ye karşı ABD, Almanya, Fransa, İngiltere, Amerika desteğinde saldırmaktadır. Bizim en başından beri söylediğimiz gibi Türkiye aslında PKK ile değil de PKK’nın arkasındaki Amerika ile savaşmaktadır.

İşte Alman Meclisi, bu kirli savaşta Amerika’nın elini güçlendirmek için harekete geçmiş ve soykırım yalanına sarılarak bizi güç durumda bırakacak bir karara imza atmıştır.

Bayram değil seyran değil eniştem beni niye öptü?

Bunun cevabı çok açık değil mi?

KİM BU JÖN TÜRKLER?

Alman milletvekilleri karar günü konuşurken, Jön Türkler’i suçlamışlardır. Jön Türkler; Osmanlı Devleti içinde modernleşmeyi temsil eden güçtür. Bunlar demokrasinin en kuvvetli savunuculardır.
Namık Kemallerden Mustafa Kemallere bütün modern Türkler, Jön Türk’tür.

Bunlar çökertilen Osmanlı Devleti’nden yeni bir devlet çıkartmışlardır.

Türkler öldü, derlerken Türkleri yeniden ayağa kaldıranlar Jön Türklerdir.

Almanlar, Batı emperyalizmi adına işte bu yüzden Jön Türkler’e saldırıyorlar.

Bu Almanlar, Jön Türkler adı altında Kemalistleri karalarken, bugün Türkiye’yi yöneten AKP’ye tek laf etmediler. Ve hatta onu akladılar.

Halbuki…

1915 yılında dönemin hükümeti 1. Dünya Savaşı ortamında iç güvenliği sağlamak için Ruslarla birleşip içeride ayaklanan ve katliama kalkışan Ermenileri sürme kararı aldı.

Bu karardan sonra hükümet savaş alanlarındaki askerden ayırabildiği askerle sürgün işini yürüttü. İşte bu ortamda bugünkü AKP zihniyetinde kadrolar çeteler oluşturup Ermenileri bastılar; katlettiler.

Çok daha vahşi katliamı yapanlar ise Kürt çeteler oldu. Başta bugün HDP’de olan Ahmet Türk’ün ataları olmak üzere Kürt derebeyleri sürgün yolundaki Ermenileri acımasızca öldürdüler.

Ölen Ermenilerin katili Jön Türkler olmadılar.

1.Kürt derebeyleri oldular…

2. Gerici çeteler oldular…

Peki Almanya’nın kararında bunlar var mı?

Ne gezer?

Onlar, Kafkasya’da Rusya ile ABD’nin kapışmasında Amerika’nın yanında yer almak için Ermenistan’a mesaj vermek niyetiyle böyle bir karar aldılar.

Ve Kürdistan kurdurmak içen uğraşan ABD’ye kafa tutan Türkiye’yi sıkıştırmak için…

Ama vız gelir tırıs gider.

Büyük Sovyet tarihçisi Gumilev’in dediği gibi Türkler şovenist olmadılar.

Ama Almanların ve bütün Batı’nın şovenist olduğunu tarih ve savaşlar ortaya koyuyor…

Ne mutlu Türküm diyene…

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA