Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Annesi çalışan çocuk başarılı
23 Nisan 2013 Salı 19:07

Annesi çalışan çocuk başarılı

Çalışan annelerin çocuklarının sorunlu olduğu yönündeki genel inanışın doğru olmadığı belirtiliyor

Çalışan annelerin çoğunlukla çocuklarının bakımına günde iki saatten daha az zaman harcadıkları fakat kalan kısıtlı zamanda daha fazla ilgilenerek bu eksikliği telafi ettikleri bildirildi.

ZAMANI PAYLAŞMAK
Uzmanlar, özellikle aile üyelerinin hep birlikte olduğu akşam saatleri ve hafta sonları zamanlarının çok büyük bölümünü ortak faaliyetlerde geçirmeleri annenin çalışmasının olumsuz etkisini ortadan kaldırdığını söylüyor.
Annenin çalışmasının çocuğun kişilik gelişiminde de olumlu etki yaptığını savunan uzmanlar ''Annenin çalışması, çocuğun kendi benliğini algılamasında da önemli bir etkiye sahiptir.
NE OLACAĞIM?
Bu çocuklar 'Büyüyünce ne olacağım'' sorusunu daha fazla düşünürler. Hedef belirleyip, bu yönde çaba gösterirler. Özellikle kız çocuğunda bu olumlu etkiler daha belirgindir. Buna bağlı olarak kariyer tutkusu gösterirler'' diyor. Bunun yanı sıra çalışan annelerin işinde yaşadığı memnuniyetsizliğin, stresli ortamın ve olumsuz çalışma koşullarının aile içi ilişkilere yansıdığının göz ardı edilmemesi gerektiği belirtiliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA