Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Antalya Televizyon ödülleri dağıtıldı
28 Nisan 2013 Pazar 15:10

Antalya Televizyon ödülleri dağıtıldı

Gecede ödül alan "İşler Güçler"in oyuncuları, "Bunu 70'lik ayranla kutlayacağız" diyerek herkesi kahkahaya boğdu

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) tarafından düzenlenen Türk televizyon dünyasının en iyilerinin ödüllendirildiği 4'üncü Antalya Televizyon Ödülleri, Mardan Palace Otel'de düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Tören, televizyon dünyasının ünlü isimlerinin kırmızı halı geçişiyle başladı. Kırmızı halıda Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Mustafa Akaydın, eşi Günseli Akaydın'la birlikte tüm sanatçıları karşıladı. 

KIRMIZI HALININ GÜZELLERİ 

Antalya Televizyon Ödülleri'nde kırmızı halıya Harem dizisinde "Abide Sultan" rolüyle Gamze Karaman, Kayıp Şehir'deki rolüyle Antalya Televizyon Ödülleri'ne aday olan Gökçe Bahadır damgasını vurdu. 2003 yılında Miss Model of Turkey yarışmasında Türkiye Güzeli seçilen Gamze Karaman, siyah uzun bir elbise tercih etti. Gamze Karaman derin göğüs dekoltesini tülle örterken, derin yırtmacı dikkat çekti. Gökçe Bahadır'ın gece için tercihi ise beyazdan yana oldu. Bahadır, derin göğüs ve sırt dekolteli uzun bir elbiseyle sade bir şıklığı tercih etti. 


Sunuculuğunu Engin Hepileri ve Mine Tugay'ın yaptığı gecede, Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın, açılış konuşmasında Antalya Televizyon Ödülleri'nin 4'üncü yılında beklediğinin çok üzerinde bir başarı sağladığını söyledi. Son 25 yılda televizyon sektöründe çok önemli adımlar atıldığını kaydeden Başkan Akaydın, "Kültür endüstrisi diye isimlendirebileceğimiz bir sektörümüz var. Özellikle bölge coğrafyasında çok yakından izlenen dizilerle Türkiye'nin tanınılırlığına, Türk turizmine ve dolayısıyla Antalya'ya katkı yaptıklarına inanıyorum" diye konuştu. 

ONUR ÖDÜLLERİ 

Gecede ilk olarak Antalya Televizyon Ödülleri'nin bu yılki "Onur Ödülleri' verildi. Bu yılki ödüller haber spikerliğinin duayen ismi Can Akbel, radyo ve televizyon dünyasının en uzun süre çalışmış sunucularından Halit Kıvanç ve "Huysuz Virjin" tiplemesinin yaratıcısı Seyfi Dursunoğlu'na verildi. Geceye katılamayan Dursunoğlu, telefonla törene bağlandı ve "Ödülü bana layık gördükleri için kendilerine minnettarım" dedi. 

CNN Türk'ün yapımcılığında "Hayatın Tanığı: Uludere'nin Anneleri'yle yılın en iyi belgesel yapım ödülünü alan Rıdvan Akar, ödülünü alırken Türkiye demokrasisinin acılı bir tarihe sahip olduğunu belirterek, "Uludere Roboski köylüleri, gençlerini, geleceğini kaybetti. Roboski'nin anneleri sadece bir özür bekliyor. Bu ödülü onlar adına alıyorum" diye konuştu. 

BİRAND ANISINA ÖDÜL 

Gecede, "En İyi Haber Bülteni Sunucusu" açıklanmadan önce 17 Ocak 2013'te hayatını kaybeden Kanal D Haber Grup Başkanı Mehmet Ali Birand kendisi için hazırlanan kısa filmle anıldı. Antalya Televizyon Ödülleri'nde Birand anısına verilen "En İyi Haber Bülteni Sunucusu" ödülü ise Kanal D'nin sabah haberlerinin emanet edildiği İrfan Değirmenci'nin oldu. Değirmenci ödülünü, Defne Samyeli'den aldı. 

YILIN EN İYİSİ MUHTEŞEM YÜZYIL 

4'üncü Antalya Televizyon Ödülleri'nde "En iyi Dram Dizisi'"ödülü Muhteşem Yüzyıl'ın oldu. Ödülü takdim eden Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, "Emekçilerin 1 Mayıs Bayramı'nı kutluyorum" dedi. Yurtdışında dizinin övgüyle izlendiğini belirten Bakan Yardımcısı Arıcı, ödülü ekip adına Halit Ergenç'e takdim etti. Ergenç, konuşmasında geçen yıl hayatını kaybeden dizinin senaristi Meral Okay'ı anıp, "Daha önce kimse böyle bir işe cesaret etmemişti. Çok önemli bir adımdı" dedi. 

Muhteşem Yüzyıl, Antalya Televizyon Ödülleri'nden En iyi Yönetmen ve En İyi Kadın Oyuncu ödülleri olmak üzere, geceden üç ödülle ayrıldı. 


EN İYİ YENİ SEZON DİZİSİ KARADAYI 


Gecede ‘Yılın En İyi Yeni Sezon dizisi' Karadayı oldu. Ekip ödülü, Emek Sineması'na ithaf etti. Karadayı, "Dram Dizisi En İyi Erkek Oyuncu" dalında da Kenan İmirzalıoğlu'yla ödüle ulaştı. İmirzalıoğlu ödülü, jüri üyesi Belçim Bilgin'den aldı. Ezel'in ardından aynı dalda ikinci kez bu ödüle uzanan Kenan İmirzalıoğlu, "Ödülümü kamera arkasında çalışan ve hepimizden daha çok yorulan arkadaşlarıma ithaf ediyorum" dedi. Karadayı, geceden 2 ödülle aldı. 

HÜRREM SULTAN MUTSUZ 

"Dram dizisi En İyi Kadın Oyuncu" ödülüne "Muhteşem Yüzyıl" dizisin Hürrem Sultan'ı Meryem Uzerli değer görüldü. Uzerli ödülünü, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'dan aldı. Bu ödüle üçüncü kez aday olduğunu belirten Uzerli, "Önce, 'Zaten kimse beni ciddiye almaz' diye düşündüm. İkinci yıl ağladım. Üçüncü sezon buradayım. Artık bana layık gördünüz, çok teşekkürler" dedi. 

Dizi sürelerinin çok uzun olduğunu ve 100 dakikalık yapımlarını 50-60 dakika seviyesine çekilmesini isteyen Uzerli, "Ben şimdi mutlu değilim" dedi. 

SEKSENLER YILIN EN İYİ KOMEDİ DİZİSİ 

Antalya Televizyon Ödülleri'nde"Yılın En İyi Komedi Dizisi", TRT 1'de yayınlanan "Seksenler'e gitti. Seksenler bu ödülle birlikte Antalya'dan "Komedi Dizisi En İyi Müzik" ve "Komedi Dizisi En İyi Özgün Senaryo" ödülüyle ayrıldı. 


Komedi dizileri arasında "Yalan Dünya", Zerrin karakteriyle Derya Karadaş'la "Yardımcı Kadın Oyuncu" ve diziye ikinci sezon katılan ve Bünyamin karakterini canlandıran Okan Çabalar'la "En İyi Yardımcı Erkek oyuncu" kategorilerinde ödüle ulaştı. Ödülünü alan Derya Karadaş, "Ben Zerrin gibi süslü konuşmalar yapamam. Sadece çok içten teşekkürlerim var" dedi. 


70'LİK AYRAN İÇECEĞİZ 


Komedi dizisi "En İyi Yönetmen" ödülünü ise İşler Güçler'le Selçuk Aydemir aldı. Ödüllü yönetmen Aydemir, "Bunu da alamayacağımızı zannettim" dedi ve aday oldukları diğer kategoride ödüle uzanamamalarının kendisinde hayal kırıklığı yarattığını söyledi. Bu açıklamanın ardından "Komedi Dizisi En İyi Erkek Oyuncu" dalında ödül, İşler Güçler'den birlikte aday olan Ahmet Kural ve Murat Cemcir'e gitti. Kural ve Cemcir sahneye dizinin diğer oyuncusu Sadi Celil Cengiz'le birlikte çıktı. Ödülü alan Cemcir, çok heyecanlandığını belirterek, "Bu gece hep beraber 70'lik ayran içeceğiz. Ben ayranı sek severim, o nedenle yoğurt yiyeceğim" dedi. Cemcir ayakta alkışlandı. 


İşler Güçler'in yönetmeni Aydemir'in hayal kırıklığına ilişkin açıklamasının ardından gecenin ilerleyen saatlerinde "En İyi Yeni Sezon Komedi Dizisi' ödülü de İşler Güçler'e gitti. İşler Güçler ekip olarak sahreye çıkarak ödülü aldı. 

BİTEN VE YAYINDAN KALDIRILAN DİZİLERE ÖDÜL 

Antalya Televizyon Ödülleri'nde senaryo ödülleri komedi dizi dalında "Seksenler", dram dizisinde ise "Kayıp Şehir"e gitti. Dram Dizisi En İyi Uyarlama Senaryo kategorisinde ise ödül "Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi" ile Ercan Mehmet Erdem'in oldu. Ödülü alan Erdem, son üç yılda ikinci ödülü aldığını, dizinin 3 bölüm sonra biteceğini belirterek, Serdar Akar ve Erdal Beşikçioğlu başta olmak üzere ekibe teşekkür etti. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA