Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Arjantin bu kitabı konuşuyor
18 Nisan 2013 Perşembe 08:40

Arjantin bu kitabı konuşuyor

Arjantin'de Devlet Başkanı Kirchner'ın yardımcısı ve valiyle ilişkisi gündeme bomba gibi düştü!

Arjantin Devlet Başkanı Cristina Kirchner’in gizli aşkları açığa çıktı. 60 yaşında olmasına rağmen güzelliğini koruyan Kirchner’in etrafının ‘yakışıklı ve genç erkeklerle’ dolu olması Franco Lindner’in “Cristina’nın Aşkları” adlı kitabına konu oldu. Kirchner, kendisinden önce Arjantin’in devlet başkanlığı görevini yürüten eşi Nestor Kirchner’i 2010 yılında kaybetmişti.

Bu yüzden hala yasta olduğu için siyahlar giydiğini söylemesi, dedikoduların önüne geçemiyor. Kitapta Arjantinli liderin yaşadığı aşklara dair dile getirilen ilk iddia Chaco vilayetinin valisi Jorge Capitanich’e dair. Kirchner, Capitanich ile aralarındaki ilişkinin boyutlarını soran bir gazeteciye “çok yakın bir arkadaşım, arada beraber mate (Arjantin çayı) içeriz“ cevabını vermişti. Kitapta ise bu ilişkinin boyutlarının arkadaşlıktan da öte olduğu dile getiriliyor.
Kirchner’in BM zirvesi için New York’ta olduğu sırada kaldığı otele Capitanich’in de geldiği, bunun üzerine valinin karısının kıskançlık krizi geçirdiği söylenmekte. Devlet Başkanı Yardımcısı Amado Boudou ile Kirchner’in yaşadığı söylenen aşk da kitaptaki yerini alıyor. Kirchner, 2009 yılında eşinin itirazlarına rağmen elektronik gitar çalan Boudou’yu Maliye Bakanı olarak atadı.
Birkaç yıl sonra, Boudou’nun komşuları Kirchner’in bakanın evinde kaldığına tanıklık ederken, ikilinin samimi görüntüleri de yakalanmış. Kirchner’in 2011’de yardımcısı ilan ettiği Boudou’nun “Cristina makyajsız çok çirkin oluyor” sözlerinin ortaya çıkması ise küçük çapta bir krize yol açmış. Bunun üzerine Arjantin Devlet Başkanı’nın oğlu Maximo Kirchner, annesinin ofisini basarak “Bu gitaristin sana böyle davranmasına nasıl izin verirsin” demiş. Kirchner, her ne kadar yaptığı atamayı geri alamasa da bu sözler üzerine Boudou ile ilişkisine son vermiş.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA