Mehmet Alikişioğlu / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mehmet Alikişioğlu / Yazar

Aşkım demekle bitliyor

20 Mayıs 2013 Pazartesi 00:05

Anlatıyorsun, anlatıyorsun karşındaki anlamıyor. Maymundan maymun, kertenkeleden, keleşliği deniyorsun. Sonuç sıfır. Ayı olacak halin de olmadığına göre, kafayı sıyırıp başlıyorsun palavralara. Çünkü, kadın ve erkek ayrımı; doğal olarak beyinlere de yansımış. Birimizin kafası basmıyor ama; bu hangimiz? Her konuda cin olan; şirketler yönetip, ocaklar batırmış sevgilin, angeliyor; zonk diyekalıyor. İş; alışverişe, seyahate, fırıldaklığa geldi mi; şampiyon anasını satayım hepsi. Ama topa, formaya, stada, maça, gelince en başta o kiraz dudaklar bükülüyor. Bu kiraz dudak bükülmesi dediğim; öyle şaka değil. Dudaklardan başlayan bükülme, gözlerde süzülmeye, oradan somurtmaya, birileri boyutta kaprise veda ha sonra yatay düzlemde süründürmelere kadar gidiyor. Efendiliğimiz tamam. Fakat olmuyor arkadaş.


Hani şeytan diyor; elini ayağını kaldır, Özgürlük Anıtı gibi. Al eline meşaleyi; o beyin olması gereken organın büzülmüş kısmına; bas basbas. Belki o kafa birazçalışır da cinayet işlemeden bu işi çözersin. Nah çözersin!
 
Maç ortamlarında, kıdemli amcalarla konuşuyoruz. Adamlar resmen damardan girmeye başlamışlar alkolü. İç iç iç. Fenerbahçe maçı seyrediyoruz. Amca, Balerus- Ukrayna arası gidip geliyor. Gol atıyoruz; tepki yok. Yiyoruz, yine aynı. "Amca hayırdır; kafalar güzel galiba diyorum". Minsk diyor, Kiev diyor.Yahu ne alakası var, Şükrü Saraçoğlu'ndayız diyorum. "1973 diyor. Vazifeli gitmiştim. Vay anam vay". Allah allah; Fener'in böyle bir maçı da yok o tarihte! "Yok" diyoramca. Okşana vardı; deplasmanda. Amca, bu duruma nasıl gelmiş? Neden 1973'ten beri aklını Kadıköy'den; Okşana isimli hanıma uzatmaya çalışıyor? Nedeni çokbasit. "Üçevlilik yaptım; üçünü de topbaşı yapamadan bitirdim"  diyor Yurdakulamca.

Kadınların aynı hastalığı o zaman da varmış. İlişkinin başında, futbol sevdamıza gösterdikleri saygıyı; bir süre sonra unutunca; amca da doksana takmış topu. Fakat o; bizim kuşaktan biraz daha saf. Sanıyorki Okşana'yı alıp Türkiye'ye getirse özgürce maça gidecek. Vay benim saf salak amcam vay. Bu ülkede, kızların futbol sevdamız yüzünden çektirdiği işkenceyi; zindanlar bile görmemiştir. Ağır işkence altında hepimiz yalancı ettiler. Mesela ben her Pazar bıktım artık; montaja gitmekten; gazete toplantılarından, yurtdışındangelenkonuklarıgezdirmekten. Ulan maça gidiyorumya.Yeter be! Hani şeytana uysak Fenerbahçe maçını bırakıp; bir Okşana yakalayıp; kanadını kuyruğuna bağlasak da hamıiyi? Namusumuzla top başındayız be. Sevgili oldukdiye; Cuma akşamından Pazarakşamınakadar; iliklerimize kadar yapışmak zorundamıyız birbirimize?
 
Maziden kalanjartiyer, kırbaç, çivi, balta saklar gibi. Kombine kartı oraya dürt, formayı arabanın bagajına sok, kaşkolu bayrağı fırının içine sakla. Susuyorsak, asaletimizdendir.Benden söylemesi, gayrı iş sınıra geldi. Merve, Deniz, Hande, Açelya, Pınar, Serap, Didem, hatta tüm Okşanalar veya Okşanlar veya Okşanamayanlar. İllakibeni; bizim başkan gibi, soyunma odasına indirmeyin. Bu işi en azından, gece bari tatlıya bağlayalım. Aşkım demeyle 90 dakika bitmiyor kızlar!

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA