Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aslandan TFFye ağır eleştiri!
15 Nisan 2013 Pazartesi 15:05

Aslan'dan TFF'ye ağır eleştiri!

G.Saray yöneticisi Sedat Doğan, gündemdeki olaylarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Galatasaray Yönetimi'nde hukuk işlerinden sorumlu yönetici olarak görev yapan Sedat Doğan, açıklamalarında şu ifadeleri kullandı: 
"PFDK'nin bu kararı vermesi için hangi şartların oluşturduğunu incelemek lazım. Bu olaylar bir silsile halinde geliyor. Geçen sene de hocamız F.Bahçe maçı öncesi 3 maç ceza aldı. Niye ceza aldı? Çok ciddi hakem tahrikleri vardı. Orduspor maçında hocamız içeriye giderken "Bu maçı çıkın daha kötü yönetin" şeklinde bir serzenişte bulundu. Hakem ters şekilde bakınca da "Merak etmeyin sizin bana ceza vermenizi gerektirecek bir kelime kullanmayacağım. Tüm bunlar bizim üzerimizde sistemli bir hareket varmış izlenimi yaratıyor." 


'Stratejik bir oyun'
"Fatih Terim'e Orduspor maçından sonra 3 maç ceza veriyorsunuz. Galatasaray Avrupa'da yol alıyor. Daha da güçleniyor. Çok kaliteli isimleri transfer ediyor. Bu böyle olunca demek ki Galatasaray'ı sevmeyenler Galatasaray'ın daha ileriye gitmemesi için bir şeyler yapıyor. Bunu başka türlü açıklayamazsınız. Galatasaray üzerinde stratejik bir oyun oynanıyor." 


"Türkiye'de çifte standart yok. Fatih Hoca'nın hareketi başkasının sahaya gimesinden daha mı ağır bir hareket? Çifte standart var. Birisi sahaya giriyor hiçbir şey yapmıyorsunuz, diğeri topu yere atıyor hemen ceza veriyorsunuz.. Öyle mi.. Birileri bir yerlerden korkuyor anlaşılan. Beşiktaş – Fenerbahçe maçının hakemi Mete Kalkavan, Fenerbahçe'nin 1 golünü geçersiz sayıyor. Yanlış karar olabilir. Peki bu ligde yer alan hakemlerin belli standartta olması lazım. Nasıl bir standart var ki Mete Kalkavan'ı amatör kümedeki Feriköy – Kazımkarabekir derbisine atıyorsunuz? O maç yarıda kaldı" 


'Abay'a 8.6 verdiler'
"Süleyman Abay, Süleyman Bey bizim başımızda ciddi gerginliklere yol açtı. Sivas maçında kural hatası yapıyor, 2. sarı kartı göstermesi gereken oyuncu yerine başkasına gösteriyor. Bu seviyedeki hakemlerin böyle hatalar yapmaması lazım. Süleyman Abay'a 8.6 not verdiler. " 


"Bursa – Fenerbahçe maçında yan hakem F.Bahçe'nin hem faul hem de ofsayt olan golünü vermiyor. Bu yan hakem bundan sonra hangi ligde görev aldı? Bu hakem o günden beri dinleniyor, yatağa kadar düşmüş vaziyette. Burada psikolojik bir baskı söz konusu. Siz hakemlere F.Bahçe ya da başka takıma hata yapınca en alt lige düşürürüm; G.Saray'a karşı hata yapınca merak etme 8.6 not veririm, arkanda dururum derseniz olmaz. Hakemler üzerinde bu psikolojik ortamı yaratırsanız Fatih Terim de atılır, yardımcıları da atılır." 


"Galatasaray Sportif AŞ halka açık bir şirket. Biz bu olaylardan nefatif bir durum yaşasak hissemiz düşecek. Biz bu oyunu yüreğimizle sahada kazanacağız, masa başında değil. Hisse değerlerimiz düşerse bu yatırımcıya zarar verir." 


'O koltukta oturmayın'
"TFF yöneticisi, milli takımlar komitesinde görev yapan Yemen Ekşioğlu'nun "G.Saray'ı sevmiyorum" açıklamalarını dinledik. Futbol yönetimine talip olan kişilerin bu açıklamaları yapma lüksü yoktur. Bu suça teşviktir. Bu beyefendi madem sorumluluk alamıyor, o zaman o koltukta oturmayacak. Kim kusur işlemişse cezasını verin. Ama kimseye ayrıcalık yapmayın. G.Saray bugüne kadar farklı muamele istemedi. Ben G.Saray yöneticisi olarak rakiplerimiz hakkında bazı kelimeler kullansam, yarın sokakta taraftarlar birbiriyle çatışmayacak mı? G.Saray'ın son 2 senedeki davranışlarına dikkat edin. G.Saray kimseyi incitmeyecek şekilde davrandı bu güne kadar." 


F.Bahçe Spor Kulübü'nün böyle şeylere ihtiyacı olmadığını düşünüyoruz. Bizim maçlarımızda olan hakemlere negatif cezalar verilsin, G.Saray'a kötü şeyler yapılsın dediğine inanmak istemiyorum." 


'Terim'e saygı göstereceksiniz'
"Tahkim 2 hafta önce Meireles olayında tükürük değil sıvıdır diyor, hakem raporunu göze almıyor. Sonra 2 hafta geçiyor, Melo tükürmüyor. Diyorlar ki "Melo olayında tükürük olmadığına ilişkin emare yoktur" diyor. Böyle çifte standartla karar verirsen, bu ülkede sporu ileri götüremezsin." 


"Fatih Terim sadece Galatasaray'a malolmuş bir insan değil. Türk futbolunun en tepeye çıktığı dönemde Fatih Terim imzası vardır. Sizin bu isimleri kadifeye sarıp korumanız gerekir. Bu insanlara hak ettiği saygıyı göstereceksiniz. " 
"Mecburen bu kurullara itiraz yapacağız. Hazırlıklarımız devam ediyor. Rekabet ortamının bozulmayacağı bir durum hazırlanmalı." 


 "Ünal Aysal Futbol Federasyonu'na Fatih Terim'i şikayet etmedi. Ünal Aysal'ın Löw ile birlikte yemek yediğini twit atan spor yazarları oldu. "

 

Trtspor
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA