Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ataköyde boşa beklendi
18 Mart 2013 Pazartesi 11:18

Ataköy'de boşa beklendi

BDP'nin üçüncü İmralı heyeti bu sabah Öcalan'la görüşmek için adaya gitti.. Ama Ataköy yerine Mudanya'yı kullandı.

İmralı’ya gidecek üçüncü heyet ile ilgili bugün de sürpriz gelişmeler yaşandı. Haberciler heyetin gidişini Ataköy’de beklerken Öcalan’la görüşecek üç isim Mudanya’dan hareket ederek İmralı’ya gitti.

Abdullah Öcalan heyette BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın da olmasını isterken heyetteki diğer iki isim ise, ikinci heyette de yer alan,  Pervin Buldan ve Sırrı Süreyya Önder olarak belirlendi. İmralı tutanaklarının basına sızmasının ardından çeşitli çevrelerce suçlanan Altan Tan’ın üçüncü heyette yer almaması da dikkat çekti.

Bugün ise, herkes üç ismin Ataköy’den İmralı’ya gitmesini beklerken Öcalan’la üçüncü görüşmeyi gerçekleştirecek heyet herkesi atlatarak sabah saatlerinde Mudanya’dan adaya hareket etti.

Daha önce yapılan açıklamada Öcalan'la görüşmek üzere İmralı'ya giden Selahattin Demirtaş'ın bugün Hakkari'de düzenlenecek Nevruz kutlamasına katılacağı duyurulmuştu.

Öcalan’ın, üçüncü heyet ile yapacağı görüşmede “çatışmazlık ve PKK’lı grupların Türkiye dışına çıkışı” çağrılarına da yer verdiği öne sürülen Kürt sorununun çözümüne ilişkin “Yeni Yol Haritası” metnini BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş başkanlığındaki heyete teslim edileceği iddia ediliyor.

Söz konusu metnin 21 Mart tarihinde Diyarbakır’daki Nevruz kutlamaları sırasında okunması bekleniyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA