Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ateistler önde gidiyor!
30 Nisan 2013 Salı 16:14

'Ateistler önde gidiyor!'

Evsizlere en çok hangi din ilgi gösteriyor?

Haber ve eğlence sitesi Reddit’te paylaşılan bir fotoğraf, evsiz bir dilencinin ilginç deneyini sergiliyor. Adı öğrenilemeyen evsiz, dilenme kaplarını çeşitli inançlara göre ayırdı ve kucağında “Evsizlere en çok hangi din ilgi gösteriyor?” pankartıyla beklemeye başladı. Ateistlerin önde gittiği, evsizin kendisi dilinden duyuruldu…

dilencii.jpg

Amerika Birleşik Devletlerinde çekildiği belirtilen fotoğraf, çok sayıda kullanıcısı bulunan haber ve eğlence sitesi Reddit’te paylaşıldı. Fotoğrafta görülen Amerikalı evsiz bir dilenci, kaldırıma yerleştirdiği 9 dilenme kabını, çeşitli inançlara göre ayırdı ve elinde “Evsizlere en çok hangi din ilgi gösteriyor?” pankartıyla, geçen yayaların cömertliklerini sınadı.

Kaplarından biri ‘Ateistlik’ olan evsiz, bu sınamayı, aralarında ‘Müslümanlık, Musevilik, Budistlik, Ruhanilik, Agnostisizm, Paganizm, ve Hıristiyanlık’ da bulunan toplam 9 kap ile gerçekleştirdi.

İlginç ‘deneyin’, fotoğraf çekildiği sıradaki sonucu ise, fotoğrafı yükleyen kişinin bildirdiğine göre, evsiz dilencinin kendi ağzından duyuruldu: “Ateistler önde gidiyor!”

DHA
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA