Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ATOnun İzmirdeki ilanları tartışma yarattı
28 Mayıs 2013 Salı 16:54

ATO'nun İzmir'deki ilanları tartışma yarattı

Ankara Ticaret Odası'nın, Türkiye'nin IMF borcunun sıfırlanması dolayısıyla Başbakan Erdoğan ve hükümet üyelerine teşekkür ilanı...

ATO'nun ilanları ulusal gazeteler ve Ankara'daki billboardlardan sonra İstanbul, İzmir, Bursa, Muğla gibi illerde billboardlara asıldı. Vatandaş, "Ankara Ticaret Odası'nın İzmir'de ne işi var" derken, bunun gerekçesini sormak için aradığımız Başkan Salih Bezci, "Biz ilanı sadece Ankara için verdik. Ama firma, boş bulduğu illerdeki billboardlara da asmış. Biz bunlar için ayrı ücret ödemedik" dedi. Bezci, teşekkür ilanlarından üyelerinin de memnun olduğunu, kendisine herhangi bir şikayet gelmediğini söyledi.

 
Salih Bezci, ATO olarak Kent Vizyon firmasına Ankara billboardları için 86 bin liralık ödeme yaptıklarını belirtirken, diğer illere asılan ilanlar için herhangi bir ücret ödemediklerini tekrarladı. Bezci, Başbakan ve hükümet üyelerine neden teşekkür ettiklerini ise şöyle açıkladı: 
 
"2001 yılıydı. Kriz dönemi. Alışveriş merkezi yapıyordum, 12 tane yürüyen merdiven lazımdı. İthal edecektim. Ama Türkiye'nin en büyük bankasının teminat mektubunu kabul etmedikleri için merdivenleri ithal edemedim. Dolayısıyla alışveriş merkezini 6 ay geç açmak zorunda kaldım. Carlo Cotorelli'yi bugün Türkiye'de tanımayan yok. Peki ama şimdiki IMF temsilcisinin adını kim biliyor? O zamanki başbakan 1 milyar dolar kredi için IMF'nin kapısında bekliyordu. Bugün öyle mi? Bunu kim sağladıysa, esnafın tüccarın yanında olduysa biz ona destek veririz. Bu ilanları da onun için verdik."
 
ATO üyelerinin bugünkü ekonomik durumdan memnun olduklarını da vurgulayan Bezci, gecelik faizlerin nereden nereye geldiğini, yurtdışından talep ettiği anda 500 milyon dolar kredi getirebileceğini, Ankara'da her gün 300 yeni aracın trafiğe çıktığını, Eskişehir Yolu'nda yoğun trafik yaşandığını ve tüm bunların ekonomideki büyümenin, gelişmenin işaretleri olduğunu söyledi. Kişi başına düşen milli gelirin arttığına dikkat çeken Bezci, "12 sene önce Ankara'da kaç tane restoran, cafe vardı, bugün kaç tane var? Ekonomik göstergeler insanların refah seviyesinin yükseldiğini gösteriyor" dedi. 
 
ALKOL YASAĞI SİZİ RAHATSIZ ETMEDİ Mİ?

 
ATO üyeleri içinde bakkal, market, büfelerin de bulunduğunu anımsatarak son alkol düzenlemesinin saat 22.00 ile 06.00 arasında alkol satışını yasakladığını anımsattığımız Bezci'ye bunun için Başbakan'a rahatsızlığınızı iletecek misiniz, sorusunu yönelttik. Bezci, "Ben alkol kullanmıyorum. Konuyu da bilmiyorum. Eğlence komitemizden bununla ilgili en ufak bir şikayet de gelmedi. Gelirse konuyu yetkililere iletiriz" yanıtını verdi. 

İZMİRLİLER'DEN SOSYAL MEDYADA TEPKİ: "ANKARA'DA CADDE Mİ KALMADI"

Bu arada ATO'nun İzmir’de ESHOT duraklarına verdiği ilanlar sosyal medyada da hem tepkiye neden oldu hem de bu duruma anlam verilemedi. Duraklarda otobüs bekleyen vatandaşlar da “Ankara’da cadde mi kalmadı?”,” Başbakan’a Ankara Ticaret Odası İzmir’den niye teşekkür eder ki?” diye tepki gösterdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA