Mehmet Alikişioğlu / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mehmet Alikişioğlu / Yazar

Ayıptır bu yaptığınız

11 Haziran 2015 Perşembe 17:59

Böyle bir CHP ve bu ayarda, ülkücüleri sokağa dökülmekten kurtarmış olduğu abartısıyla donanmış bir MHP. Bu ikisi, bu kafayla gittiği sürece, daha çok faşist veya sosyal faşist veya diktatörler gelir geçer.

CHP ve MHP ye hiç bir şey olmaz. Olan bizlerin özgürlük diye diye can vermemiz sürecidir. Ecel veya sistem. Daha da kutsalı, yeter artık şehitlik edebiyatı.
Utanmaz, sıkılmaz, halkı yakar, öldürür, işinden atar süründürür, dilendirir, yüce devlet masalları yeter.
Bunaldık artık. Bir ülkücü çıkıp bu duruma baş kaldırmaz mı? Yıllardır, ne içi boş sözdür o; ülkücüler sokağa dökülmüyorsa bunu Bahçeli’ye borçlu olması safsatası. Ülkücü adamın ülküsü var da aklı mı yok? Bu saçmalığa ne zaman biri çıkıp karşı gelecek. Ülkü ocaklarından, hangi vatan haini çıkmış bu güne kadar. Sokağın düşmanı belli.Onlarla ne alakası var ülkücülüğün. Elinde satırla, kadına saldıran kim?
Ayrıca, Bahçeli ile ne başarı kazanmış milliyetçilik. Tayyip Erdoğan Atatürk demedi diye, vıdır vıdır söylenen mantık. Bahçeli veya Kılıçdaroğlu’nun nutuk ve onun emparyalizme karşı durulması konusuna kaç kere analitik  yorum getirebildi. Yapmaya ne zamanları var ne inançları.
Masal bunlar. Bir kaç gün önce televizyonda bir beyefendi gördüm. Bahçeli’nin danışmanıymış. Yeminle söylüyorum. Mülkiye(Siyasal, Bilgiler Fakültesi)’de birinci sınıf öğrencilerine, o yayını 10 dakika izletemezsin. Kafayı HDP’ye takmış, o danışman. PKK ile bağlantısını kesmezse, biz yokuz diyorlar. Eyvallah doğru. Ne yapacak Demirtaş? Mantıklı mı bu şimdi?
Ama tüm açık ilişkilere rağmen, önce MHP’den sonra AKP’den ve CHP’den oy akmıştır HDP’ye. Millet biliyor. Ve bile bile oy vermiştir.
Demirtaş Apo’nun heykelini yapacağız derken. Sanırım bu Apo, emmioğlu Apo değil. Neyin kafasıdır bu MHP?Bu nasıl anti-demokratik bir mantıktır. Hani halk iradesine saygı. Bahçeli olmasa, daha mı az oy alacaktı MHP. Kesinlikle hayır. Danışman da ayrı bir film. Konuşuyor ama ne anlatıyor?
Zaten 13 yıl boyunca, ne zaman AKP sıkıştı da MHP imdada yetişmedi.
Her zaman. Gezi asla unutulmaz. İp atıp, tutmayla terör bitmez. Masalcılıktır bu. Ülkücülüğün dersini ben veremem zaten. Bilirim ama; benimsemediğim bir idealini nasıl savunayım şimdi. Ülkü ilke ve sabir fikir arasında sıkışmışlar.
Yazık yazık. Diğerine de yazık. Seçimden en başarısız çıkan parti CHP’dir. O CHP, bildiğimiz Atatürk’ün demokrasi meşalesi olan parti. Bu değil elbette.
Ne anlatır, ne savunur. Hangi güncellenme, hangi halkçılık, devrimcilik, milliyetçilik. Yok. Aynen yok. Vatandaş için tamamen, söylem dışı kalmıştır. Ama hatırlı partidir. Halkçı olduğunun en az10.000 katı hatırı vardır. Gazi’nin hatırı. Cumhuriyet hatırı.
Seçimlerin birinci partisi, en üzgün partidir. Dünyadaki bir ilktir belki de.
AKP bir garip durumaktadır. Ağzını açıp, bizi bu hale getiren, O’dur diyemez. Saygı veya sevgiyi geç. Korkudan titrer de ondan diyemez. Dosyalar, kameralarla sabitlenmiş suçlar, sesler, sisler ne ararsan vardır.
O partiyi o hal getiren adam rahattır. Fakat ilke sorunu hiç olmamıştır onun. Hadi o demokrasi treninde geçici bir yolcudur. “Ak” der, “Kara” der.
Kaçak bir yapılaşmaya, yapışmış durmaktadır. O yüzden, rakiplerini başka yerlerde, kol bastı yapmaya çalışır. Sarayı geçelim, dış işleri konutunda buluşalım, dev bir geri adım ve sinmedir. Siniş, korkudandır.
 Yurt dışına silah göndermekten tut, teör örgütüyle görüşme ve müzakere emrini vermeye, kadar ne ararsan var. Diğeri beklenti içi, CHP ise beklenti dışıdır. Umuttur, kalplerde her dört yılda bir sönen.
kapalı kapılar ardında, yetkisiz biriyle pazarlıklı, yalvarıklı karşılıklı her tür görüşme ayıptır . Cumhurbaşkanı’na bir zede gelmez. Ama bu CHP yine bir milim ilerlemeyecek. Yine kararsız, tarzsız, taraksız ve çok üzülerek söylüyorum. İktidar kaşıtlığı dışında akılda kalan bir tane eyleminden sonuç çıkaramamış, bir tek yürüyüş yapamamış, yolsuzluklardan sonra iktidarı devirememiş bir muhalefet. Ne ayıptır, o kapalı kapılar ardında Baykal ve o anlamsız görüşmeler.
Senin parlamenton var, göremezsen bir gün onuda alırlar elinden.
CHP’ye oy verene ve verecek olana yapılmış bir saygısızlıktır o görüşme. Cumhurbaşkanı ile ne alakası vardır. Koalisyon hikayesinin sonu onun için aşağı yukarı değil. Her taraftan bellidir.
Baykal nasıl tıpış tıpış gitmiştir. Millet adına falan değildir o gidiş.
Budur işte CHP’nin oy alamazlığındaki açmazın açıkça sergisi. Bahçeli, orada; diğerleri burada, kumdan kaleler yaparken. Özgürlüğe haykıran yürekler, yanar yanar durur. Gencecik çocukları astın veya vurdun. Öldüler işte sonuçta.
Çok sular akar bu demokrasi palavralarının içinden, derin derin.
Cahil dedikleri halk, bin kez daha asil duruyor sandığın içinde de dışında da. Sadece, dokunulmazlık olsa keşke fark.Azcık sıkılma da olmuyor mu?

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA