Aybars Hünalp / Gazeteci / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aybars Hünalp / Gazeteci / Yazar

Aynes'i kim transfer edecekti?

21 Şubat 2015 Cumartesi 13:03


Spor dünyasının içine zaman zaman paralı, ama futbolu hiç bilmeyen, camiayı tanımayan yöneticiler girer. Vaktiyle Samsunspor’un başkanı, salyangoz ihraç kralı Hasbi Menteşoğlu’ydu. Menteşoğlu’na bir gün “Takıma ayakkabı almamız lazım” denince, krampon olduğunu anlamadan “Gidip Vakko’dan en iyilerini alın” demişti. Üç büyük kulübümüzden en çok taraftarı olduğunu vurgulayan birinde, paralı, ama sporu hiç bilmeyen bir yönetici ağabeyimiz vardı. Denizlispor, Süper Lig’e yeni yükselmişti. O zamanlar sadece 3 büyüklerin  maçları TV’ler tarafından yayınlanırdı. Bu ağabeyimizin takımının Denizlispor deplasmanındaki maçını TV’den izliyorduk. Maç bitti, yönetici ağabeyimiz “Yahu” dedi; “Bu Aynes ne müthiş adam, bütün bir maç bir oraya bir buraya koştu. Devamlı onu izledik.” Denizlispor’un kadrosunu ezbere bilmiyorduk, ama Aynes diye bir futbolcu olmadığını biliyorduk. O zamanlar forma reklamları yeni başlamıştı. Aynes, o zaman Denizlispor’a reklam veren önemli bir firmaydı. Bizim yönetici ağabey de 3 tane siyahi oyuncu oynatan Denizlispor’da her gördüğü siyahi futbolcunun Aynes olduğunu sanmıştı.

En akıllı stat Trabzon’da

Gelişen teknolojiyle birlikte, hayat da hepimiz için daha kolaylaşmaya başladı. Trabzon’da da artık şut çeken futbolcunun adı, stadın içindeki ekrana gelmeye başladı. Yukarıdaki fotoğrafta Trabzonspor’da geçen hafta Aycan’ın İstanbul Başakşehir maçında kaleye çektiği şut ile arkada yazan Aycan yazısına bakarsanız, ne demek istediğimi anlarsınız. Bu mizahi tespiti için LİG TV’den Murat Açıkgözoğlu’na teşekkürlerimizi iletiyoruz. Şaka bir yana, devlet statları yenileme konusunda önemli adımlar atıyor. Biz  sadece yayınla ilgili yerlerle ilgiliyiz. Hepsinde aynı standardı koysalar da, TV’ler her maçta standart görüntü üretebilse. Malum, kameralar her statta kulüplerin keyfine göre ayrı ayrı yerleştirilebiliyor.

Kayak ve İstanbul

İki gündür İstanbul’da kış kışlığını gösterdi. Bazı belediyelerin yeterince temizleyemediği yollardan ötürü, etrafımızda pek çok insan mağdur oldu. Bunlardan biri de ayağını kıran spor müdürümüz Orhan Balal. Orhan müdüre “Geçmiş olsun” dileklerimizi gönderirirken, kayakla ilgili başka bir sevindirici konuya geçiş yapalım. Kayak Federasyonu Başkanı Erol Mehmet Yarar, kayakseverlere yönelik S8 dergisinin çıkmasını müjdeledi. S8 adını kayakta son derece önemli olan “S” hareketinden ve buz pateninin temeli olan buzda 8 çizme hareketinden alıyor. Fenerbahçe’de Aziz Yıldırım’ın bir milyon üye hedefi gibi Erol Yarar başkan da 4 milyon kişiyi kayak sporuyla buluşturmayı hedefliyor. Büyük hedefler ortaya koymadan başarıya ulaşmak zor.

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA