Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aysal ve Ormandan mesaj
15 Mayıs 2013 Çarşamba 14:55

Aysal ve Orman'dan mesaj

Aysel ve Orman, sporda son dönemde yaşanan şiddet olaylarıyla ilgili ortak hareket etmek gerektiğine dikkati çekti.

Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Okulları tarafından, okulun Ayazağa Yerleşkesi'nde düzenlenen "100 Yıllık Okullar Şöleni"'ne katılan ve basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal ile Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, sporda son dönemde yaşanan şiddet olaylarıyla ilgili ortak hareket etmek gerektiğine dikkati çekti.

Aysal, Türk futbolunun her zaman daha iyiye gittiğini savunarak, "Daha da iyiye gidecek. Ara sıra kazalar oluyor, yanlış tutumlar olabiliyor. Gençlerin bazen enerji taşmalarından dolayı olaylar yaşanıyor. Ama bunları kesinlikle camialara bulaştırmamak lazım" diye konuştu.

Yaşanan olayların bireysel olduğunu vurgulayan Aysal, "Bunlar bireysel, tamamen izole olaylardır. Bütün spor camiasına bunları mal etmemek gerekiyor.

Esas hedefimiz bunları izole etmek. Bunları camia içine sokmamak, dışarda tutmak. Zaten biz bu insanları ve yapılaşmayı reddediyoruz" şeklinde konuştu.

Galatasaray'ın Spor Toto Süper Lig'de Fenerbahçe ile yaptığı derbi maçın ardından futbolcuların saha içinde sevinmeleriyle ilgili soruyu da yanıtlayan
Aysal, şunları söyledi: "Geçtiğimiz sezon Fenerbahçe bizi 2-1 yendi. Saha içinde sevindiler, zıpladılar. Galatasaray taraftarı alkışladı. Bunların resimlerini gösterebilirim. Bu bir aldatmaca mıydı? 
Eşyanın tabiatında bu var. Gençler heyecanlarını da sevinçlerini de bu şekilde ortaya koyuyorlar. Bu doğal bir şeydir. Sevinirsin, üzülürsün... Zaten bunlar olmazsa spor yok. Meselemiz, sahalarımızda bu eğlencelere ve üzüntülere değil, centilmenlik dışı olaylara mani olmak. Biz de buna çalışıyoruz. Yüzde 100 eminim ki Fenerbahçe yönetimi ve diğer kulüp yönetimleri de buna çalışıyor. Elimizden geleni yapacağız. Zamanla başarılı olacağımıza inanıyorum."
Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ise üç büyük kulüp yönetimleri olarak sorunları çözmek için bir araya gelebileceklerini dile getirdi. Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray arasında en genç kulüp başkanın kendisinin olduğuna dikkati çeken Orman, "Camiamız itibariyle en eski camia da
biziz. Önümüzdeki haftalarda bir araya gelebiliriz. Gerek Ünal Aysal, gerekse Aziz Yıldırım ile şahsi ve camia olarak iyi ilişkilerimiz var. Bir organizasyon
yapabiliriz. Hep beraber bir araya gelebiliriz. Hem sezon sonunda bir arada oluruz hem de Türk sporuna iyi bir mesaj verebiliriz" şeklinde konuştu.

DHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA