Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aysaldan flaş açıklama: Arda, Carlinhos, Farfan...
21 Haziran 2013 Cuma 15:29

Aysal'dan flaş açıklama: Arda, Carlinhos, Farfan...

Galatasaray başkanı Ünal Aysal, seçim öncesi projelerini ve sarı kırmızılı kulüpte yaşanan son gelişmeleri canlı yayında anlattı...

Galatasaray'da yarın yapılacak olan Olağanüstü Seçim Genel Kurulu'na tek aday olarak katılan Ünal Aysal Lig Tv'de önemli açıklamalar yaptı.. İşte Aysal'ın açıklamalarından önemli satır başları:

"Bazı kararlar alırken ya cesur kararlar alırsınız ya da günü geçirmek için kararlar alırsınız. Galatasaray'da desteğiniz ne kadar fazlaysa o kadar ciddi kararlar alabilirsiniz. Görünen o ki şu ana kadar iyi kararlar aldık.

Ama şimdi yeni bir test var. Şimdi Galatasaray seçmeni bize bu desteği vermezse ileride o kadar cesur kararlar alamayız."

"Bütün kurullar yeniden seçileceğine göre bizim görevimiz ilerleyen dönemde 3 yıl olacaktır. Ama biz istediğimiz şeyleri 1 veya 2 senede yapabilirsek yeniden seçime gidebiliriz. Galatasaray'a bazı vaatlerle geldim, benim için önemli olan bu vaatleri yerine getirmektir."

"Ali Dürüst çok iyi bir yönetici, Galatasaray camiası içerisinde çok deneyimli. Ben kendisine 'Sen hazırlığını yap ve aday ol, ben sana destek olurum' dedim ama kendisi şu an için kabul etmedi."

"Kurumsallıkta çok önemli mesafeler kat ettik. Ama bu oluşturulan sistemin tıkır tıkır işlemesi. Bu mekanizmanın gecikmeli çalışması sıkıntı yaratabilir."

"Kurumsallık böyledir. Bülent Tulun gibi profesyoneller ön planda yer alır. Yöneticiler arka planda yer alır."

"Florya'da oturan herkes yanlızdır. Ali Dürüst ve Abrürrahim Albayrak'ı yönetime almamamız onu etkilememiştir. Fatih Terim'in herhangi bir desteğe ihtiyacı olmaz. Çok da başarılıdır, ve de başarılı olacaktır. Biz her konuda hocamızla görüşürüz, konuşuruz. Sadece güncel sorunlar olabilir ve bu sorunları da profesyonel kadromuz bu sorunları çözmek için varlar."

"Hocamızın bir sene daha sözleşmesi var. Hocamız başarılı olduğu sürece böyle bir şeye ihtiyacı yok. Şimdiden hocanın sözleşmesinin 3 sene daha uzatıldığını anlayabilirsiniz. Ciddi bir başarısızlık olursa başka şeyler düşünülebilir ama ben hocanın hiç de böyle bir duruma düşeceğini düşünmüyorum!"

"Nasıl ki takımda, teknik kadroda bir değişiklik yapıyorsak yönetim kurulumuzda da böyle değişiklikler yapmamız gerekmektedir. Profesyonel kadrolarımızda da bu tarz değişiklikler yapılabilir herhangi bir sorun olursa."

"Melo da Carlinhos da bitebilir. Ama şu an elimizdeki yabancı kadrosunu çok iyi incelememiz gerekmektedir. Düğmeye bastığımız vakit bitebilir. Farfan da ilgilendiğimiz bir oyuncu. Mesafe de kat ettik bu transferde."

"Elmander'i de bu sezon başka takımlar daha iyi değerlendirebilir diye düşünüyoruz. Çünkü bu sezon çok fazla şans bulamadı. Amrabat'ın da kiralanabileceğini düşünüyorum."

"Karim Frei da ilgendiğimiz oyuncular arasında yer alıyor."

"Arda Turan'ı biz gönderdik ama kalbimizden silmedik. Bir anlaşma zemini bulursak kendisini her zaman Galatasaray'da görmek isteriz."

YABANCI SINIRLAMASI HAKKINDA

"4 yabancının tribünde oturacak olması kabul edilemez bir formül. Yani bu yabancıları tribünde oturtmamız mümkün olamaz. UEFA da bundan sonra hesaplarımızı daha sıkı kontrol edecek. Avrupa'daki örneklere de bakmak lazım. Avrupa'da genel olarak 28 kişilik kadronun içinde en az12 yerli oyuncu olması şartı var. Biz şu an 53. sıradayız. Ama bu tarz kısıtlamalar olmayan ülkeler ilk 10 içerisinde yer alıyor."

"Dün sayın Demirören'le bir araya geldim. Galiba bir yanlış anlaşılma var ortada. Demirören dedi ki "Geçtiğimiz sene bana kulüpler birliği yöneticileri bana bu sayı düşsün demişti" Sayın başkana inanmamak mümkün değil elbette. Bunun üzerine ben yöneticilerime ve başka kulüplerin başkanlarına sordum böyle bir durumdan haberdarlar mı diye ama onlar da bu konuda bir girişimlerinin bulunmadığını söyledi."

"Ben demokrasiye inanan bir insanım. TFF'yi biz seçiyoruz. Kulüplerin menfaatlerini korumak için görev yapan bir kurum TFF. 'Futbolu biz yönetiyoruz' mantığı doğru değildir. Avrupa'nın her yerine futbolu kulüpler yönetir, federasyonlar bu süreci düzenler."

"Benim dün TFF başkanıyla yaptığım görüşmeden çıkardığım sonuç, daha akılcı düşünürek farklı yönde bir karar alabilecekler gibi duruyor. Ben öyle umut ediyorum."


"Ben hiçbir zaman kaybedeceğimizi düşünmedim. Böyle düşündüğünüz anda kaybedersiniz. Basketbolda geçen sene de çok başarılıydık. Ama şampiyon olamamıştık. Ancak bu sezon başarımızı şampiyon olarak taçlandırdık."

BASKETBOLDA TRANSFER

"Spanoulis ve Zaza Pachulia ilgilendiğimiz isimler. Yanlız Spanoulis'in ücreti çok yüksek. Ya verebileceğimiz ücretlere çekeceğiz ya da başka isimlerin üzerinde duracağız. Bizim bu sene Euroleague'deki hedefimiz ilk 8 içinde yer almak."

"Biz aslında geçen sene son 16'ya kalmayı hedeflemiştik ama ne mutlu ki son 8'e kaldık. Bu sene de yine 8'e kalabilirsek sürdürülebilir başarıyı yakalamış oluruz."

"Spor salonu da yapmayı çok istiyoruz ama önce borçlarımızı indirmemiz gerekiyor. Bu seneki bütçemizde böyle bir çalışma yok. Belki bir sonraki sene olabilir."

"SPK bu süreçte etkilenmeye çalışıldı. Gazetelerde sayfa sayfa haberler yapıldı ama ben bir gün bile tedirgin olmadım. Savcılık da açılan davaları reddetti zaten."

"Biz işe ilk başladığımız yıl biraz katkı yapmak zorunda kaldım ancak daha sonra böyle bir ihtiyaç duyulmadı. Galatasaray gerçek bir kurum gibi kendi kendisini döndürüyor."

"Rakiplerimle her zaman iyi geçinmek istiyorum."

ARENA HAKKINDA BİLGİLER

"Devre arasında Arena'nın zemini için çok ciddi bir çalışma yaptık. Ancak kış ayları olduğu için bazı sorunlar yaşadık ama neyse ki güneşin de katkısıyla sorunlar çözüldü"

"Tribünlerin ısıtılması için gerekli siparişlerimizi verdik. Kışa yetişir. Ancak çatının kapanması için gerekli raporları alamadık. Yapılabilir veya yapılamaz şeklinde..."

KOMBİNELERE BÜYÜK İLGİ

"Kombine yönünde çok sıkıntılıyız çünkü çok fazla talep oldu. Görünen o ki Galatasaray bu ortamda 70 bin kişilik stadı bile doldurabilir. Keşke daha büyük bir stat yapsaydık."

"Riva'daki arazimizi satmayı düşünmüyorum. Etrafında bir sürü yeni projeler var. Şu an için satmak karlı olmaz, belki 2-3 sene sonra değerlendiririz. Uzun vadeli gelir elde etmeyi hedefliyoruz buradan."

FENERBAHÇE VE UEFA KONUSU

Ezeli rakip Fenerbahçe'nin UEFA'ya sevk edilmesini daha önceden tahmin etmesinin hatırlatılması üzerine Aysal şu sözleri söyledi:

"Benim hayret ettiğim, ben bu bilgiye ulaştıysam sizler nasıl ulaşamadınız? İki gün evvel UEFA bir açıklama yapmış ve demil ki "Bu işi kapatmıyoruz". Ben kendi ofisimde konuşma yaparken gizli kamerayla çekilmiş bu diyalog. Bu bir suç aslında. Ben orada demişim ki 'Biz bu meseleyi kendi aramızda çözseydik buralara gelmezdi. Şimdi kötü kokular geliyor."

"Biz 3 Temmuz sürecinde Fenerbahçe'nin karşısında durmadık."

STORE GELİRLERİ

"Galatasaray Store'daki kar oranımız yüzde 136 oranında artmış durumda. Bunun haricinde futboldaki gelirlerimizde de ciddi artış var."

"'8 maç oynayıp 1 sezonluk para alan oyuncu istemiyorum' cümlesini Melo için kurmuştum. Evet bu doğru. Melo'yu inceledim ve gördüm ki son 15 maçta iyi oynadı. Ama daha önce oynamadı."

"Geçen sene bütün oyuncular çok iyiydi. Herhangi bir ayrım yapamam"

MUSLERA KONUSU

"Muslera çok iyi bir oyuncu ve çok iyi oynadı özellikle geçen sezon. Umarım uzun yıllar bizimle kalır. Ancak bizim de insafımızı zorlayan bir teklif gelirse değerlendirebiliriz elbette."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA