Aybars Hünalp / Gazeteci / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aybars Hünalp / Gazeteci / Yazar

Aysal'ın vizyonu

17 Ekim 2014 Cuma 12:16

Ünal Aysal Anafen Okulları’nda katıldığı bir etkinlikte, ”Balık baştan kokar. Suç TFF’de. Baştaki adam doğru vizyona sahipse, ekip de ona uyum sağlar” demiş. Ünal Aysal’ın şirketlerindeki yöneticilerin ortalama çalışma süresini bilmiyorum, ama herhalde Galatasaray’daki değişiklik hızında değişmemiştir. “1 yılda, 3 kez genel müdür değiştiriyor mu, acaba Ünal Aysal” diye merak ettim.Galatasaray’da sadece balığın değil, pek çok şeyin kokmaya başladığı belli de, nedense Ünal Aysal başkan bu kokuyu duyamıyor herhalde. Futbolun dışından gelen unsurların futbolu öğrenmesi de vakit alıyor, kokuyu alması da demek ki. Hani, ara ara değişik insanların ismi sokaklara veriliyor ya, işgüzar belediyenin biri çıkmaz bir sokağa “Ünal Aysal çıkmazı“ ismini verirse, şaşırmamak lazım.

 

Golf ve THY

Spor kulüplerine ve yabancı liglere yaptığı başarılı sponsorluklarla dikkatleri üzerine çeken Türk Hava Yolları, golfe de geçen yıl omuz vererek çok önemli bir adım attı. THY, hem Türkiye’deki değişik golf turnuvalarına sponsor oluyor, hem de yurtdışında pek çok turnavada gözükerek, oralarda birinci olanları ülkemize getiriyor.

Golfün iyi yanı, gelen turistlerin çokça parayı, sorgusuzca harcaması. Keza, çoğunlukla orta yaş kuşağının tercih ettiği bu sporla uğraşanların döndükten sonra çoluk çocuklarına da gittikleri yerleri överek anlatması da, giden gelen turist sayısını artırıyor. Geçtiğimiz günlerde, Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu ile federasyon üyesi ve ETS Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ersoy, birlikte düzenledikleri basın toplantısıyla, Maxx Royal Golf Spada 13-16 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek European Tour final serisinin ayağı hakkında bilgi verdiler.

Kasım ayında yine Avrupa’nın pek çok ismi Türkiye’de olacak. Belek hattı, İngiliz golfçülerin bir hayli ilgisini çekiyor. Ancak İstanbul aktarmalı Antalya uçuşları, anladığımız kadarıyla İngilizler için cazip değil. Belki dünyanın sayılı devleri arasına girmeyi hedefleyen THY, Londra-Antalya hattının verimliliğini araştırıp bir çalışma yapar. Ahmet Ağaoğlu, golfü sevdirmek için elinden gelen çabayı gösteriyor. Ağaoğlu’nun hedefi şimdi 2022 Ryder Cup’un organizasyonunu Belek’e getirmek. Dileriz, bu rüyası gerçek olur ve yeni Türkiye’nin kuruluşunun 100. Yıl dönümüne 1 yıl kala böyle önemli bir organizasyon ülkemizde yapılır.

 

Passolig zaten vardı

Futbol maçlarında bu yılki seyirci azlığını passolige bağlayanlar var. Zaman içinde oturacak bir uygulamaya dün bir dostum dikkat çekti. OGS ilk çıktığında da “Bu ne rezalet. Böyle uygulama mı olur?” demiştik. Hangi derbiye taraftar gidip de kulüpten bilet bulabiliyordu. Örneğin, Fenerbahçe’de taraftar kartı olmayan hiç kimseye derbilerde satış yapılmıyordu. Kime kaç bilet satılacağını içeren liste de başkan Aziz Yıldırım’ın onayından geçiyordu. Şu anda Futbol Federasyonu her stadı kameralarla kontrol ediyor. Passolig sistemi de oturunca en azından seyirci terörünün önüne ktesinlikle geçilecektir. Bu konuda hep birlikte Yıldırım Demirören federasyonuna destek vermekte fayda var.

 

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA