Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
B harfiyle başlayan rüyalar
15 Mart 2013 Cuma 15:10

B harfiyle başlayan rüyalar

Memiş Hoca sizin için yorumluyor...
BABA

RÜYADA BABANIZI GÖRMEK, ONUN SİZE KARŞI OLAN DUYGULARININ ŞEKLİNE GÖRE TABİR EDİLİR. BABANIZIN SURATI ASIK VE KEDERLİ BİR HALDE OLDUĞUNU GÖRMEK, SİZE DARGIN OLDUĞUNA; ÖLMÜŞ OLARAK GÖRMEK ONA OLAN DAVRANIŞLARINIZI YENİDEN GÖZDEN GEÇİRMENİZ GEREKTİĞİNE; BABANIZN EVİ TERK EDİP GİTTİĞİNİ GÖRMEK, ACI BİR HABERLE KARŞILAŞACAĞINIZA, BABANIZIN SİZİNLE SERT BİR ŞEKİDE KONUŞTUĞUNU GÖRMEK İSE, ONUN SEVGİSİNİN VE ŞEFKATİNİN DEVAM ETTİĞİNE İŞARETTİR.
BABAYİĞİT

RÜYADA BİR BABAYİĞİTLE KARŞILAŞMAK, DÜŞMANLARINIZDAN BİRİ İLE KARŞILAŞACAĞINIZA İŞARETTİR. BİR RİVAYETE GÖRE BABAYİĞT, İŞLERİNİZİN ZOR OLDUĞUNA YORUMLANIR.
BACA

RÜYADA BACA GÖRMEK KISMET VE BOL RIZKA DELALET EDER. BACANIZDA SİYAH VE KOYU DUMAN ÇIKTIĞINI GÖRMEK, KISMETİNİZİN VE RIZKINIZIN BOLLUĞUNA, BEREKETİNE; BACANIZDAN HİÇ DUMAN ÇIKMADIĞINI GÖRMEK, EVİNİZDE DİRLİK OLMADIĞINA; BACANIZIN YIKILMIŞ OLDUĞUNU GÖRMEK, DÜŞMANLARINIZIN YOK OLACAĞINA ; BACANIZDAN BİR KREMİT DÜŞTÜĞÜNÜ GÖRMEK, EVİNİZDEN BİR KİŞİN YOLCULUĞA ÇIKACAĞINA İŞARETTİR.EVİNİZİN BACASINI TÜTERKEN GÖRMEK, EVİNİZİN BOLLUĞA BEREKET VE NEŞEYE KAVUŞACAĞINA İŞARETTİR.BACA TEMİZLEMEK, BÜTÜN İŞLERİNİZİN NORMAL BİR ŞEKİLDE YÜRÜYECEĞİNE; BACANIZIN TUTUŞTUĞUNU GÖRMEK, KEDERE VE ACIYA; BACANIZIN YIKILDIĞINI GÖRMEK, ÖLÜM HABERİ ALACAĞINIZA VEYA AİLENİZ BİREYLERİNDEN BİRİSİNİN AĞIR HASTALANACAĞINA İŞARETTİR.
BACAK

RÜYADA BACAK GÖRMEK HAYIRLI DEĞİLDİR. HAYATINZDA İSTEDİĞİNİZ VE OLMASINI İSTEDİĞİNİZ ŞEYLERE ASLA KAVUŞAMIYACAĞINIZA, ZAYIF VE KURU BACAKLI KİMSE GÖRMEK, ÇOK ZAYIF VE KUDRETSİZ DURUMA DÜŞECEĞİNİZE DE YORUMLANIR. BACAK İNCİNMESİ KEDER VE ÜZÜNTÜYE, KENDİNİZİ KESİK BACAKLI NEŞEYE VE SEVİNCE, GÜZEL BACAKLARINIZ OLUPTA AİLENİZİN ETRAFINDA ESKİSİ GİBİ DOLAŞTIĞINIZI GÖRMEK SEVİLMEDİĞNİZE İŞARETTİR.
BACAKSIZ KİMSE

RÜYADA BACAKLARI OLAYAN KİMSE GÖRMEK, İŞLERİNİZİN PEK AĞIR YÜRÜYECEĞİNE VE BAŞINIZDA BİR FELAKETİN DOLAŞMAKTA OLDUĞUNA İŞARETTİR.
BADANA

BANADANA GÖRMEK AYDINLIK GÜNLERE YORUMLANIR. RÜYASINDA EVİNİ BADANA YAPTIĞINI VEYA YAPTIRDIĞINI GÖRMEK SIKINTILARDAN KURTULACAĞINA; EĞER MEMURSA DAHA BÜYÜK BİR MEVKİYE GECECEĞİN; TÜCCARSA KARININ ARTACAĞINA; HALKTAN BİRİ İSE HÜKÜMETTEN İYİ BİR İDAREYE KAVUŞACAĞINA YORUMLANIR. ODASINA RENKLİ BİR BADANA YAPTIRDIĞINI GÖRMEK SEVİNECEK BİR HABER ALACAĞINA; BADANA YAPARKEN KİREÇLERİN ODANIN HER YERİNE YAYILDIĞII GÖRMEK, UMMADIĞI BİR YERDEN BÜYÜK BİR HABER ALACAĞINA İŞARETTTİR.
BADEM

RÜYADA BADEM GÖRMEK MAL VE NİMETTİR. EĞER KABUKLU İSE MEŞAKKATE, İÇ İSE KOLAYLIĞA VE MALA YORUMLANIR. TATLI BADEM HELAL MALA, ACI BADEM İSE HARAM MALA YORUMLANIR. ÜZERİNE BADEM KABUĞU DÖKÜLDÜNÜ GÖREN YENİ ELBİSE GİYER.
BADEM AĞACI

RÜYADA BADEM AĞACI GÖRMEK, AHMAK BİR KİMSEYE, BAZEN DE GARİB BİRADAMA. BAZEN ACI BAZEN TATLI KONUŞAN,BİR HALDE DURMAYAN BİR KİŞİYE İŞARETTİR. BAZILARINA GÖRE DEĞİŞİK TABİATLI, GIYBETİ SEVEN AHBABA TEFSİREDER.
BADEMCİK

RÜYADA BADECİKLERİNİZİN ŞİŞTİĞİNİ VE SİZE RAHATSIZLIK VERDİĞİNİ GÖRMEK, GÜNLÜK YAŞANTINIZIN BİR MÜDDET İÇİN AKSAYACAĞINA VE İŞLERİNİZİN DURGULAŞACAĞINA İŞARETTİR. İŞLERİNİZ BİRAZ SARPA SARACAK VE ONLARI DÜZELTMEYE UĞRAŞACAKSINIZ.
BAGAJ

RÜYADA BAGAJ GÖRMEK, PARA İLE İLGLİ BİR TAKIM İŞLERİNİİZ SİZİ UĞRAŞTIRACAĞINA YORUMLANIR.
BAĞ VE ASMA

BAĞ VE ASMA GÖRMEK ZEVCE İLE; ÜZÜM MAL İLE; KÜTÜKLERİN KALINLIĞI SIHHAT İLE; BAĞIN SULANMASI CİNSİ TEMAS İLE TASFİR OLUNUR. RÜYASINDA ÜZÜN BAĞI ALDIĞINI GÖREN EVLENİR.ASMANIN DALLARINDAN SU ALDIĞINI GÖREN, BİR KADINDAN MAL ALIR.RÜYADA BAĞ DİKMEK HAYIRLI İŞE YORUMLANIR.
BAĞIRMAK

BAĞIRMAK VEYA BAĞIRILDIĞINI İŞİTMEK, HEM KEDERE, HEM NEŞEYE VE SABRA DELALET EDER. EĞER BİR KİMSE MEÇHUL BİR YERDEN BAĞIRILDIĞINI VE ONA CEVAP VERİLDİĞİNİ GÖRÜRSE, ÖLÜM HABERİ YAKIN DEMEKTİR. BUNA MUKABİL AĞLAMAKLI KARIŞIK BİR SES İŞİTİRSE, FERAH VE SÜRURA YORUMLANIR. KİMİNE GÖRE: SOKAKTA YAŞLI VE DÜZGÜN KIYAFETLİ ADAMIN AKLA YAKIN GELEN SÖZLERİ BAĞIRARAK SÖYLEDİĞİNİ GÖRMEK, O SENE BEREKET VE İYİLİĞİNE, TİCARETTE HAYIRLI İŞLERDE KAZANCINA İŞARETTİR. EĞER BAĞIRAN ADAM MANASIZ VE KORKUTUCU ŞEYLER SÖYLEMİŞSE O ZAMAN RÜYA SAHİBİ BİRİSİ TARAFINDAN ALDATILACAK VEYA ZARAR GÖRECEK DEMEKTİR.
BAĞIRSAK

RÜYADA BAĞIRSAK GÖRMEK İNSANIN AİLESİ, BULUNDUĞU TOPLULUK VEYA MİLLETİ LE TABİR OLUNUR. RÜYASINDA BAĞIRSAK YEDİĞİNİ GÖREN BULUNDUĞU TOPLULUKTAN MAL VEYA MENFAAT GELİR. BİR RİVAYETE GÖREDE BÜYÜK BİR MEMURİYETE VE İŞE İŞARETTİR.
BAĞIŞLAMA

RÜYASINDA BİRİSİNE BİR ŞEY BAĞIŞLADIĞINI GÖREN O İNSANA İHSANDA BULUNMAKTIR. ANCAK KADIN HEDİYE ETMEK İYİ SAYILMAZ. EV EŞYASI BAĞIŞLAMAK İYİ SÖZ İŞTECEĞİNE; MENDİL BAĞIŞLAMAK AYRILIĞA; PARA BAĞIŞLAMAK ZENGİNLİĞE İŞARETTİR.
BAĞLAMA ÇALMAK

RÜYADA BAĞLAMA ÇALDIĞINIZI VEYA BİR BAŞKASININ ÇALDIĞINI GÖRMEK, VEYA BİR BAĞLAMA TELLERİNİ AKORT ETMEK, BİR YAKINIZIN DERDİNİ SİZE ANLATACAĞINA VE SİZİN DE BU KİMSE İLE İLGİLENECEĞİNİZE İŞARETTİR. BİR RİVAYETE GÖRE BAĞLAMA, UZAKATAN GELECEK İYİ BİR HABERE YORUMLANIR.
BAĞLANMAK

RÜYADA İKİ ELİNİ BİRBİRİNE BAĞLANMIŞ GÖRMEK, KUDRETSİZLİĞE İŞARETTİR. BİR KİMSENİN İKİ ELİNİ BAĞLAMAK, ONU İKTİDARDAN DÜŞÜRMEKTİR.ELLERİ VE AYAKLARI SARILI VE BAĞLI GÖRMEK, RÜYA SAHİBİ İÇİN KÖTÜ VE HAYIRSIZDIR. BÜTÜN İŞLERİNİN BAĞLI VE İKTİDARININ KISITLI OLDUĞUNA DELİLDİR. İPLE ELİNDEN BİR YERE AĞLI OLDUĞUNU GÖRMEK, GÜNAH KAZANMAYA VE KEDERE VE GAMA İŞARETTİR. BİR DİREĞE VEYA AĞACA BAĞLANMIŞ GÖRMEK, İYİ DEĞİLDİR. VÜCUDUNUN BİR YERİNDEN BŞKA BİR KİMSEYE BAĞLANDIĞINI GÖREN İYİ VE KÖTÜ İŞLERİNDE ONA YAKIN OLUR.
BAHAR AÇMAK

RÜYANIZDA BAHAR AÇMIS GÖRMEK, SERVET, SAĞLIK, AŞK MUTLULUK VE İKTİDARA YORUMLANIR.AYAK ALTINDA EZİLEN BAHAR ÇİÇEKLERİ GÖRMEK, HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRAYACAĞINIZA VE TALİHİNİZİN YOLUNDA GİTMEYECEĞİNE YORUMLANIR.
BAHAR ÇİÇEKLERİ

BAHAR GENÇLİĞE VE TAZELİĞE DELALET EDER. BAHÇESİNDE AĞAÇLARIN AÇTIĞINI GÖRMEK MURADININ OLACAĞINA, BAHAR ÇİÇEKLERİNİ TOPLADIĞINI GÖRMEK, YAKINDA NİŞANLANACAĞINA; EVLİİSE BİR ÇOCUĞU OLACAĞINA; HASTA İSE İYİLLEŞECEĞİNE FAKİE İSE HALİNİN DÜZELECEĞİNE İŞARETTİR.
BAHARAT

RÜYADA ,İLAÇ İÇİN KULLANILAN BAHARAT GÖMEK, FAYDASI OLANI HAYIR, OLMAYANI ZARAR İLE YORUMLANIR. BAHARAT GÖRMEK GAN VE KEDERE TABİR EDİLR. BAHARAT YEDİĞİNİ GÖREN HÜZÜN VE KEDERE, DÜŞÜNCEYE KAPILIR.
BAHÇE

BİR BAHÇEYE GİRDİĞİNİ GÖRMEK KALBİNE İSLAM SEVGİSİ GİRECEĞİNE YORUMLANIR. BAHÇEDEN ÇIKTIĞINI GÖREN KÖTÜ YOLA SAPAR. BAHÇEDEN BİR ŞEY ALIP YEDİĞİNİ GÖREN İLME HİZMET EDER VE DİNDE İYİLİĞE KAVUŞUR. BAHÇENİN YANMASI OYERDE İSLAMİYETİN ZAYIFLADIĞINA KENDİ ELİYLE YAKMAK DİNDEN ÇIKACAĞINA YORUMLANIR.
BAHÇE DUVARI

RÜYADA BAHÇENİZİ DUVARLA ÇEVRİLMİŞ GÖRMEK, YAPTIĞINIZ İŞLERİN YERİNDE OLDUĞUNA ÇALIŞMALARINIZIN GEREK KENDİNİZ GEREKSE VATAN İÇİN FAYDALI OLDUĞUNA İŞARETTİR.
BAHÇE KÜREĞİ

RÜYADA BAHÇE KÜREĞİ GÖRMEK, VEYA KULLANMAK, YENİ VE ZAHMETLİ İŞLERELE UĞRAŞACAĞINIZA VE BU YÜZDEN BİR HAYLİ ZORLUK ÇEKECEĞİNİZE İŞARETTİR.
BAHÇEVAN

RÜYADA BAHÇEDE ÇALIŞAN BİR BAHÇEVAN GÖRMEK, AİLE MUTLULUĞUNUZUN MÜKEMMEL BİR HALDE OLACAĞINA İŞARETTİR.
BAHRİYELİ

RÜYADA BAHRİYELİ GÖRMEK BÜYÜK BİR TEHLİKE İLE KARŞILACAĞINIZA FAKAT BUNU SOĞUK KANLILIĞINIZ SAYESİNDE KOLAYLIKLA ATLATACAĞINIZA İŞARETTİR. BAHRİYELİ GÖRMEK GENELLİKLE YOLCULUKLA YORUMLANIR. BAHRİYELİ İLE YEMEK YEDİĞİNİ GÖRMEK, BİR YAKININ UZAK BİR YOLCULUKTAN DÖNECEĞİE İŞARETTİR.
BAHSE GİRMEK

RÜYADA BİRİSİ İLE YADA HERHANGİ BİR YARIŞMADA BAHSE GİRMEK, PEK HAYRA SAYILMAZ. BU ÇEŞİT RÜYALAR YAKIN GELECEKTE MAHKEMEYE DÜŞECEĞİNİZE İŞARETTİR. RÜYADA AT YARIŞLARI ÜZERİNE BAHSE GİRMEK HAYIR SAYILMAZ.BAHSE GİREREK KAYBETMEK ÜZÜNTÜYE, BİR ARKADAŞI İLE BİR KONU ÜZERİNE BAHSE GİRMEK ÇALIŞTIĞI İŞTEN AYRILACAĞINA İŞARETTİR.
BAHŞİŞ VERMEK

RÜYADA BAHŞİŞ VERMEK, GENELLİKLE HASİSLİK VE TEMBELLİĞİ ANLATIR. BAHŞİŞ VERİLEN BİR KADIN İSE, BAHŞİŞİ VEREN ÖNEMSİZ BİR HASTALIĞA YAKALANACAK DEMEKTİR. RÜYADA BİR GARSONA VEYA HERHANGİ BİRİNE BAHŞİŞ VERMEK GÖNÜL ZENGİNLİĞİNE VE SEVİNCE İŞARETTİR. BİR RİVAYETE GÖRE RÜYADA BAHŞİŞ VERMEK MALININ ZEKATINI VERMEDİĞİNE YORUMLANIR. BAHŞİŞ VERİLEN BİR HİZMETÇİ VEYA GARSON İSE KAZANCININ MEŞRU BİR YOLDAN OLMADIĞINA; BAHŞİŞİ KENDİSİ ALIYORSA HARAM BİR MALI SATIN ALMIŞ OLDUĞUNA İŞARETTİR.
BAHT

BAHTINIZ İLE İLGİLİ BİR RÜYA, KARŞILAŞACĞINIZ ZORLUKLARIN KENDİ HATALARINIZ YÜZNDEN OLDUĞUNU GÖSTERİR. BU BAKIMDAN İŞLERİNİZDEDAHA DÜŞÜNCELİ VEDAHA TEMKİNLİ HAREKET ETMENİZ GEREKMEKTEDİR.
BAKAN

RÜYADA BİR BAKANLA KONUŞTUĞUNUZU GÖRMEK,AMACINIZA KOLAYLIKLA ULAŞACAĞINIZA İŞARETTİR. BAKANLA YEMEK YEDİĞİNİZİ VE BU SURETLE ONUNLA DOST OLDUĞUNUZU GÖRMEK, BU GÜNLERDE DEVLET DAİRESİNDE BEKLEYEN BİR İŞNİZİN SONUCUNA ULAŞACAĞINA YORUMLANIR
BAKARA SURESİ

RÜYADA BAKARA SURESİNİ OKUYAN KİMSE, BİR YERDEN BAŞKA MAHALLEYE TAŞINIR. ÇÜNKÜ KISMETİ O GİTTİĞİ YERE VERİLMİŞTİR. BELA VE FELAKETTEN KURTULUR. DÜŞMANIN ŞERRİNDEN KURTULUR VE MİRAS ALIR. HAL VE VAKTİ İYİLEŞİR.
BAKIR

RÜYADA BAKIR GÖRMEK HAYIRLIDIR. MADENDEN BAKIR ÇIKARDIĞINI GÖRMEK, KISMETİNİN ARTACAĞINA; BAKIRI İŞLEYİP KAP KACAK HALİNE GETİRDİĞİNİ GÖRMEK, TEŞEBBÜS ETTİĞİ BİR İŞTEN BAŞARI KAZANACAĞINA İŞARETTİR. BAKIRI ERİTMEK İYİLİK ETMEKTİR.
BAKIRCI

RÜYADA BAKIRCI GÖRMEK, ÇOK SÖZ SÖYLEYEN, FAKAT KENDİSİ DİNLEYEN, HALKA BUNLARI ANLATMAKLA UĞRAŞAN BİR ADAMDIR, ŞEKLİNDE YORUMLANIR.
BAKİRE

RÜYADA BAKİRE BİR KIZLA TANIŞMAK ONUNLA DOSTLUK KURMAK, MURADA ERMEKLE YORUMLANIR. KENDİSİNİ BAKİRE BİR KIZ OLARAK GÖREN SEVGİLİSİNE KAVUŞUR.
BAKKAL

BAKKAL GÖRMEK KISMET VE SAĞLIĞA İŞARETTİR. BAKKALA GİRDİĞİNİ GÖRMEK EVİNE YENİ BİR ŞEYLER SATIN ALACAĞINA; BAKKALDAN BİR ŞEYLER ALMAK, BEKLEMEDİĞİ BİR İŞİN OLACAĞINA VE ELİNE HAYLİ PARA GEÇECEĞİNE; BAKKALDAN TATLI BİR ŞEYLER ALMAK, BEKLEMEDİĞİ MİSAFİRLERİ AĞIRLAMAK ZORUNDA KALACAĞINA; BAKKALDA EL SIKIŞMAK, YİYECEK BAKIMINDAN SIKIMTIYA DÜŞECEĞİNE İŞARETTİR.
BAKLA

BAKLA GÖRMEK DÜŞMANLIĞA İŞARETTİR. TAZESİ GAMA, KURUSU SEVİNCE İŞARETTİR. BAKLAYI PİŞMİŞ YADA ÇİĞ OLARAK YEDİĞİNİ GÖREN KEDERE SIKINTIYA UĞRAR. BAZILARINA GÖRE BAKLA YEMEK APYALLIĞA İŞARETTİR.
BAKLAVA

BAKLAVA GÖRMEK MÜJDE İŞARETTİR. BİRİSİNE BAKLAVA İKRAM ETTİĞİNİ GÖREN, BÜYÜK BİR İŞE GİRECEĞİNE, BİR TEPSİ BAKLAVA SATIN ALDĞINI GÖRMEK, EMLAK SAHİBİ OLACAĞINA YORUMLANIR.
BAKRAÇ

DOLU VEYA BOŞ BAKRAÇ GÖRMEK, İKİ ŞEKİLDE YORUMLANIR. DOLU AKRAÇ BEREKETLİ RIZKA; BOŞ BAKRAÇ İSE GİDERİNİZİN ÇOĞALACAĞINA VE BUNA KARŞILIK GİDERİNİZİN AZALACAĞI BORÇLARINIZA YORUMLANIR.
BAL ARISI

BAL ARISI GÖRMEK, GÜLERYÜZLÜ, ÇALIŞKAN KAZANCI YERİNDE HAYIRLI BİR ADAMA YORUMLANIR. ARININ KENDİNİ SOKTUĞUNU GÖREN, ZAHMETLE HELAL MAL KAZANIR.BAL ARISINI ÖLDÜRDÜĞÜNÜ GÖREN MALINDAN ZARAR EDER. ARILARIN HÜCUMUNDAN DOLAYI ÖLDÜĞÜNÜ GÖREN MEMLEKETTEN ÇIKIP GİDECEĞİNE İŞARETTİR.
BAL YEMEK

RÜYASINDA BİR PETEKTEN BAL YEDİĞİNİ GÖRMEK, SEVDİĞİ İNSANA KAVUŞACAĞINI VEYA ONLARDAN İYİ BİR HABER ALACAĞINA;BİR KAVANOZDAN BAL YEDİĞİNİ GÖRMEK, YAŞANTISINDA ÇOK BÜYÜK YENİLİKLER OLACAĞINA; BİR BARDAĞA ŞERBET YAPIP İÇTİĞİNİ GÖRMEK, BÜYÜK BİR PARA ALACAĞINA; PETEKTEN BAL YEMEK İSTERKEN ARILARIN ÜSTÜNE DÜŞTÜĞÜNÜ GÖRMEK, BAZI DÜŞMANLARIN KENDİSİ İÇİN KÖTÜ ŞEYLER DÜŞÜNDÜKLERİNE YORUMLANIR.
BALÇIK

RÜYASINDA PİŞMİŞ BALÇIK YEDİĞİNİ GÖREN, HERKESİ ÇEKİŞTİRİR. PİŞMEMİŞ BALÇIKYEDİĞİNİ GÖREN, EVLADI VE AİLESİ İÇİN MAL TOPLAR, EVİNİ BALÇIKLA SIVADIĞINI GÖREN SIKINTIYA DÜŞER. BEYAZ VE YEŞİL BALÇIK HELAL MALA, SARI HASTALIĞA, KIRMIZI BALÇIK ÇALGI VE OYUNİLE SİYAH HÜZÜN VE KEDEREYORUMLANIR. BİR BALÇIK İÇİNDE YÜRÜDÜĞÜNÜ GÖREN, KEDERLENİR.
BALDIR

RÜYADA BALDIR GÖRMEK, İNSANIN ÖMÜR VE GEÇİMİNDE GÜVENİP İNANDIĞI VE DAYANDIĞI YERDİR. BALDIRININ DEMİRDEN YAPILMIŞ OLDUĞUNU GÖRMEK, ÖMRÜNÜN UZUN OLACAĞINA;SIRÇADAN YAPLMIŞ GÖRMEK SIKINTIYA; BİR ERKEK BİR KADININ BALDIRINI GÖRÜP ONU TANIRSA ÇOK YAKIN BİRİSİYLE VEYA TANIDIĞI BİR KADIN İLE EVLENECEĞİNE YORUMLANIR
BALDIZ

RÜYASINDA BALDIZINI GÖREN, ASILSIZ VE MAKSATLI BİR DEDİKODUYA MUHATAP OLUR. BU YÜZDEN EŞİYLE ARASI BOZULUR.
BALERİN

RÜYADA DANS EDEN BALERİNLLER GÖRMEK, İÇNİZİN ÇOKTAN BERİ SEBEBSİZ OLARAK SIKILDIĞINA VE BU SIKINTININ YAKINDA YOK OLACAĞINA, FERAHA KAVUŞACAĞINIZA İŞARETTİR. KENDİNİZ BALERİN OLARAK SAHNEDE DANS ETTİĞİNİZİ GÖRMENİZ UZAKTA BULUNAN SEVDİKLERİNİZDEN BİR KİMSEYE YAKINDA KAVUŞACAĞINIZA YORUMLANIR.
BALİNA

RÜYADA BALİNA GÖRMEK, O YIL ÇİNDE ÇOK BÜYÜK GÜÇLÜKLERLE KARŞILAŞACAĞINIZA, İŞLERİNİZİN TERS GİDECEĞİNE, RAKİPLERİNİZİNSİZİN HAKKINIZDA DÜŞÜNDÜKLERİ LÖTÜLÜKLER ÜZÜNDEN ZARARA UĞRAYACAĞINIZA, GURBETDE BİR KİMSEENİZ VARSA UZUN ZAMAN YANINIZA DÖNEMEYECEĞİNE YORUMLANIR. BALİNA AVLADIĞINIZI GÖRMEKSE BAŞKALARININ YARDIMI İLE İŞLERİNİZİ DÜZENE SOKACAĞINIZA, BALİNA YAĞI İÇMEK VEYA KULLANMAK KUWETLİ BÜNYENİZİN OLDUĞUNA,SİZİ BİR BALİNANIN YUTTUĞUNU GÖRMEK UZUN ZAMANDIR İÇİNDE BULUNDUĞUNUZ SIKICI DURUMDAN KURTULACAĞIIZA YORUMLANIR
BALGAM

RÜYADA BALGAM ÇIKARDIĞINIZIGÖRMEK, MALA, BURNUNDAN ÇIKAN BALGAMI GÖRMEK HASTALANACAĞINIZA YORUMLANIR.
BALIK

RÜYADA BALIK GÖRMEK, BALIĞIN SAYISI BELLİ İSE KADINA, BELLİ DEĞİLSE, YAĞMA EDİLMİŞ MALA YORUMLANIR. ENİZİN DİBİNDE BÜYÜK TAZE BALIKLARI BİR YERDE TOPLANMIŞ OLARAK GÖRMEK, MAL DÜŞECEĞİNE YORUMLANIR. BÜYÜK BALIK O ÜLKENİN DEVLET ADAMLARI VEYA BAŞKANLARIDIR. BÜYÜK BALIK AVLIYOR İSENİZ, FENALIK VERECEK BİR HAER İŞİTİR.KÜÇÜK BALIKLAR ELDE EDİLECEK GELİRİN KESİLMESİNE İŞARETTİR.RÜYADA SAZAN BALIĞI GÖRMEK, EVLENMEK İSTEYEN BİR KİMSENİN EVLENMESİNE, BALIĞI DİRİ DİRİ YEDİĞİNİ GÖRMEK MÜLK SAHİBİ OLACAĞINA VEYA ÇOCUĞU DOĞACAĞINA İŞARETTİR.
BALIK AĞI

BALIK AĞI GÖRMEK HELAL MAL KAZANMAK İÇİN UĞRAŞMAYA, DENİZE VEYA DEREYE BİR AĞ ATIP BALIK TUTTUĞUNU GÖREN, TEDBİRİNDEN FAYDALANIR. VE ELİNE HELAL PARA GEÇER.AĞINI BOŞ ÇIKARDIĞNI GÖREN TEDBİRİNDEN BİR ŞEY ELDE EDEMEZ. AĞININ YIRTILDIĞI GÖRENİN İŞLERİ BOZULUR.
BALKON

RÜYASINDA KENDİSİNİ BİR BALKONDA OTURMUŞ GÖREN, KORKTUĞU ÇEKİNDİĞİ BİR ŞEYDEN EMİN OLUR. KENDİSİNİ YENİ BİR BALKONDA GÖREN, FAKİRSE ZENGİN OLUR. TÜCCARSA ÇOK KAZANIR,ZENGİNSE MALI DAHA DA ARTAR. BİR BALKON YAPTIRDIĞINI GÖREN, BİR KADIN İLE SUÇLANIR. BİR BALKON ÜZERİNE BALKON YAPTIRDIĞINI GÖREN, KARISI ÜZERİNE BİR KADIN DAHA ALIR.
BALMUMU

RÜYADA BALMUMU GÖRMEK, HASTALIKLA YORUMLANIR.BALMUMU SATIN ALDIĞIIZI GÖRMEK, ÇOKTAN BERİ UNUTTUĞUNUZ DOSTLARINIZIN SİZE DARIN OLDUKLARINA VE ONLARIN GÖNLÜNÜ ALMAYA ÇALIŞMAYA ÇALIŞMANIZ GEREKTİĞİNE YORUMLANIR.
BALO

RÜYADA BALODA BULUNDUĞUNUZU VE BİR GENÇLE DANS ETTİĞİNİZİ GÖRMEK, İŞLERİNİZİN KISA BİR MÜDDET AKSAYACAĞINA VE AİLE İÇİNDE BAZI DEDİKODULAR YÜZÜNDEN GEÇİMSİZLİK ÇIKACAĞINA YORUMLANIR.
BALON

RÜYADA BALON GÖRMEK BOŞ ÜMİDE YORUMLANIR.RÜYADA BALONU ŞİŞİRMEYE ÇALIŞTIĞINIZ HALDE ŞİŞMEDİĞİNİ GÖRMEK, BEKLEDİĞİ ŞEYLERİN ELDE EDİLEMİYECEĞİNE; BALON ŞİŞTİĞİ VE AĞZI AÇIK BIRAKILDIĞI HALDE HAVASININ ÇIKMADIĞINI GÖRMEK, KAZANACAĞI PARALARIN ONA FAYDA GETİRMEYECEĞİNE, BALONUN PATLADIĞINI GÖRMEK, TİCARETTE ZARAR EDECEĞİNE,MEMURSA İŞİNDEN AYRILACAĞINA İŞARETTİR.KİMİ ZAMANDA BALONUN YAVAŞ YAVAŞ HAVALANDIĞINI GÖREN BULUNDUĞU MEVKİDEN YÜKSELECEĞİNE, BALONUN PARÇALANDIĞINI GÖRMEK BİR FELAKETE YORUMLANIR.
BALYA

RÜYADA BALYA GÖRMEK, VE BU BALYAYI TAŞIMAK, O GÜN GEÇİRMİŞ OLDUĞUNUZ SIKINTILI BİR DURUMA BELİRTİ OLMAKLA BERABER, ÇOL AĞIR BİR SORUMLULUĞU OLAN BİR GÖREVİN SİZİ BEKLEDİĞİNE İŞARETTİR.
BALTA

UYKUDA BALTA GÖRMEK İMDADA, YARDIM VE GELECEK NİMETLERE İŞARETTİR. O KİMSENİN BAŞI AĞRIYOSA, RAHATA KAVUŞUR. BALTA ERKEK ÇOCUKTUR. ELİNDE BALTA OLDUĞUNU GÖREN, VEKİL VASİ VEYA EMİN OLUR. BALTA İLE ODUN YARDIĞINI GÖRMEK YAPILAN BİR İŞTEN DOLAYI MEMNUN OLMADIĞINA; BİR ORMANDA BALTA İLE AĞAÇ KESTİĞİNİ GÖREN BİR İŞİNİN BOZULACAĞİNA İŞARETTİR.
BANDO

RÜYADA BAND GÖRMEK ÖZELLİKLEASKARLAR İÇİN ÇOK HAYIRLIDIR. RÜYASINDA BANDO DİNLEDİĞİNİ GÖREN HAYRA VE İZZETE NAİL OLUR. BİR BANDO TAKIMINDA ALET ÇALDIĞINI GÖREN YÜCELİR. KAPISI ÖNÜNDE BANDO ÇALINDIĞINI GÖREN, BÜYÜK İR ADAM TARFINDAN HAYIR GÖRÜR.
BANKA

BANKADAN PARA ÇEKTİĞİNİZİ GÖRMEK HAFIZANIZIN ZAYIFLAYACAĞINA, UNUTKAN BİR İNSAN OLACAĞINIZA YORUNLANIR. BANKADAN PARA ALIP SAYDIĞINIZI GÖRMEK, PARASIZLIK YÜZÜNDEN KÖTÜ BİR DURUMA DÜŞECEĞİNİZE, BANKADA BİR MEMUR OLDUĞUNUZU GÖRMEK, ELİNİZDEKİ İŞLERDE ZARAR EDİP SONUNDA İŞİ TERK EDECEĞİNİZE YORUMLANIR.
BAR

RÜYADA BAR GÖRMEK, ESKİDEN ÇOK YAKIN OLDUĞUZ DOSTLARINIZDAN BİRİYLE UMMADIĞINIZ BİR ZAMANDA KARŞINIZDA BULACAĞINIZA; BU RASTLANTIDAN ÇOK ÜZÜLECEĞİNİZE VE ONA YARDIN İÇİN ELİNİZDEN GELEN HERŞEYİ YAPACAĞINIZ ŞEKLİNDE YORUMLANIR.
BARAJ

BARAJ GBRMEK PARA HARCANMASI İLE İLGİLİ RÜYADIR. BARJI GEZDİĞİNİZİ GÖRMEK, PARANIZI BOŞ VE FAYDASIZİ ŞLERDE HARCADIĞINIZA YORUMLANIR.
BARDAK

RÜYASINDA SU DOLU BARDAĞI ELİNDE TUTMAK, BOL BİR KISMETLE MÜJDELENİR. BARDAĞINDA KIRMIZI RENKLİ SIVI OLDUĞUNU GÖRMEK EŞİNİN RAHATSIZLANACAĞINA; BİR BARDAK SU DOLDURDUĞUNU, FAKAT BU SUYUN BARDAĞIN DİBİNDEN AKTIĞINI GÖRMEK ELİNDEKİ PARANIN BECERİKSİZLİK YÜZÜNDEN AKIP GİTTİĞNE; BARDAĞIN TATLI BİR ŞERBETLE DOLU OLDUĞUNU GÖRMEK, BÜYÜK MİRASA KONACAĞINA; BARDAĞIN ELİNDEN DÜŞÜREREK KIRILDIĞINI GÖRMEK, MALIN ELİNDEN ÇIKACAĞINA; FENA BİR HABER ALIP ÜZÜLECEĞİNİZE YORUMLANIR.
BARUT

RÜYADA BARUT GÖRMEK GÜZEL BİR TÖRENE KATILACAĞINIZA VE ORADA İHTİBAR GÖRECEĞİNİZE İŞARETTİR.
BASAMAK

RÜYADA BASAMAKTAN ÇIKMAK VEYA İNMEK, İŞ VE AİLE HAYATINIZDA ÇEŞİTLİ ENGELLERLE KARŞILAŞACAĞINIZA, FAKAT BUNLARI KISA ZAMANDA ATLATACAĞINIZA İŞARETTİR. BASAMAKTA OTURDUĞUNUZU GÖRMEK, KISA ZAMAN İÇİNDE TALİHİNİZİN VE ŞANSINIZIN AÇILACAĞINA İŞARETTTİR.
BASIMEVİ

RÜYADA BASIMEVİNDE BULUNDUĞUNU GÖRMEK HER İŞİNİZİ DÜŞÜNEREK YAPMAK ZORUNDA OLDUĞUNUZU, TEMKİNLİ DAVRANMANIZ GEREKTİĞİNE, RAKİPLERİNİZİN SİZİ TAKİP ETTİKLERİ İÇİN İŞİNİZİ GİZLİ TUTMAK ZORUNDA BULUNDUĞUNUZA YORUMLANIR. KENDİNİZİ BİR BASIMEVİNDE ÇALIŞIRKEN GÖRMENİZ, İÇİNİZE KAPANIK VE SIR SAKLAYAN BİR KİMSE OLDUĞUNUZA İŞARETTİR.
BASKÜL

RÜYADA BASKÜL GÖRMEK, ÖNEMSİZ GÖRDÜĞÜNÜZ VE ÜZERİNDE DURMADIĞNIZ MESELELERDEN DOLAYI BAŞINIZA ÇOK DERTLER AÇILACAĞINA İŞARETTİR. BASKÜLDE TARTI YAPMAK, ELİNİZDEN BÜYÜK MİKTARDA PARA ÇIKACAĞINA, FAKAT SONUNDA SİZİN KAZAÇLI OLACAĞINIZA İŞARETTİR. BASKÜLDE TARTILDIINIZI GÖRMEK İSE HAYATTA KAYBETTİĞİNİZ FIRSATLARI YENİDEN YAKALACAĞINIZA İŞARETTİR.
BASMA

RÜYADA BASMA KUMAŞ GÖRMEK, HAYIRLIDIR. BASMADAN BİR ENTARİ GİYDİĞİNİ GÖRMEK, KADINSA HAYIRLIDIR, ERKEKSE ÜZÜLECEĞİNE YORUMLANIR.
BASTON

BASTON GÖRMEK HAYIRLIDIR. ELİNDE BİR BASTON İLE SOKAKTA YÜRÜDÜĞÜNÜ GÖRMEK, KENDİSİNE SADIK BİR DOSTUNUN BULUNDUĞUNA; BASTONA DAYANIP BİR YERDE DİNLENDİĞİNİ GÖRMEK, AKRABALARININ KENDİSİNDE BAZI MENFAATLAR BEKLEDİĞİNE; BASTONUN KIRILMASI ÇOK SEVDİĞİ BİR AKRABASININ SIKINTILI HABERİNE; ELİNDEKİ BASTON ALTIN GÜMÜŞ GİBİ DEĞERLİ BİR MADENE DÖNÜŞMESİ BÜYÜK MEVKİ SAHİBİ OLACAĞINA İŞARETTİR.
BASUR

BASUR HASTALIĞINA YAKALANDIĞINIZI VE ISTIRAP ÇEKTİĞİNİZİ GÖRMEK, YAKINLARINIZDAN BİRİNİN HASTALIK HABERİ ALACAĞINIZA ÜZÜLECEĞİNİZE İŞARETTİR.
BAŞ

BAŞ BÜYÜK ADAM DEMEKTİR.ELİNDE BİR BAŞ GÖRMEK, ELİNDEN BÜYÜK KİMSENİN TUTACAĞINA; BAŞINDAN AYRILDIĞINI GÖREN BÜYÜK OLARAK TANIDIĞI KİMSEYİ KAYBEDER. BAŞININ BÜYÜDÜĞÜNÜ GÖRMEK, ŞEREF VE İZZETİNİN ARTMASINA VE EVLENMESİNE FAKİR İSE ZENGİN OLUR. BOĞAZI KESİLMEDİĞİ HALDE BAŞININ VÜCUDUNDAN AYRILDIĞINI GÖREN ANNE VE BABASINDAN AYRILIR.
BAŞAK

RÜYADA TARLADA BAŞAK GÖRMEK, HAYIRLI BİR EVLADA SAHİP OLACAĞINIZA İŞARETTİR. TARLADA BAŞAKLARI DEMET HALİNE GETİRMEK, ÇOCUKLARINIZIN ASKERLİK VEYA EVLENME İŞLERİYLE UĞRAŞTIĞINIZA YORUMLANIR.
BAŞINI TAŞA VURMAK

BAŞINI TAŞA VURMAK , BÜYÜK GÜNAH İŞLEDİĞİNDEN DOLAYI FAZLA ÜZÜLMEYE YORUNLANIR BAŞINI TAŞA VURDUĞUNU GÖREN BÜYÜK SUÇ İŞLER VEYA NAMAZI BIRAKIR.
BAŞKAN

RÜYADA KENDİNİZİ BİR BİR KURUMA VEYA BİR DAİREYE BAŞKAN OLDUĞUNUZU GÖRMEK, YÜKSELME HIRSINIZIN ÇOK OLDUĞUNA, FAKAT BU ARZUNUZUN SİZE FAYDASINDAN ÇOK ZARARI DOKUNACAĞINA İŞARETTİR. RÜYADA BAŞKANLA TANIŞIP KONUŞTUĞUNU GÖRMEK İSE ARKADAŞLARINIZLA DOSTLARINIZLA VEYA İŞ ORTAKLARINIZLA ARANIZDA ANLAŞMASIZLIKLAR ÇIKACAĞINA YORUMLANIR
BAŞLIK

RÜYADA BAŞLIK GÖRMEK İYİDİR. RÜYADA BAŞINA HERHANGİ BİR BAŞLIK GEÇİRDİĞİNİ GÖRMEK MEMURİYETE GİRECEĞİNE VEYA YENİ BİR İŞ KURACAĞINA, BAŞLIĞI BAŞINDAN ÇIKARMAK BİR İŞTEN VEYA MEMURİYETTEN AYRILACAĞINA İŞARETTİR.
BAŞÖRTÜSÜ

RÜYANIZDA BAŞÖRTÜSÜ GÖRMEK, HALİNİZDEN MEMNUN VE KANATKAR BİR KİMSE OLDUĞUNUZA İŞARETTİR. BAŞINIZI BAŞÖRTÜSÜ ÖRTÜĞÜNÜ GÖRMEK, ETRAFINIZDAKİ KİMSELERLE DAİMA İYİ GEÇİNDİĞİNİZİ VE ONLARIN DA SİZE KARŞI SAYGILI OLDUĞUNU GÖSTERİR.BAŞÖRTÜSÜ DİKTİĞİNİZİ GÖRMEK İSE YENİ DOSTLUKLAR KURACAĞINIZA VE BUNDAN BÜYÜK FAYDALAR GÖRECEĞİNİZE YORUMLANIR.
BAŞ SAĞLIĞI

BAŞ SAĞLIĞI GÖRMEK EMNİYETTİR. BİR MATEMİLYE BAŞ SAĞLIĞI DİLEDİĞİNİ GÖREN, FELAKETTEN KURTULUR. KENDİSİNE BAŞ SAĞLIĞI DİLENDİĞİNİ GÖRMEK MÜJDEDİR.
BATAK

RÜYADA BİR KUM BATAĞI GÖRMEK, TEDBİRSİZLİĞE VE ÇOK ACELE ETMENİZ YÜZÜNDEN BAŞINIZA BİR TEHLİKE GELECEĞİNE İŞARETTTİR.
BATAKLIK

BATAKLIK GÖRMEK HAYRA YORUMLANMAZ. RÜYADA BİR BATAKLIĞIN KENARINDA DURDUĞUNU GÖRMEK, TEHLİKE İÇİNDE OLDUĞUNA; AYAĞINI BATAKLIĞI SOKARAK YOKLADIĞINI GÖRMEK, BİR DÜŞMANIN ARKASINDAN KENDİSİNE PUSU KURDUĞUNA; BATAKLIĞIN BİRDEN YEŞİL ÇİMEN TARLASI HALİNE GELDİĞİNİ GÖRMEK, REFAH VE BOLLUĞA KAVUŞACAĞINA İŞARETTİR.
BATARYA

RÜYADA BİR TOP BATARYASI BAŞINDA OLDUĞUNUZU VE ATEŞ ETMEK İÇİN HAZIRLANDIĞINIZI GÖRMEK, SİZİ ÇOK SEVİNDİRCEK BİR HABER ALACAĞINIZA İŞARETTİR.
BATTANİYE

TEMİZ BİR BATTANİYE TALİHE, BİRİSİNİN SİZE GÜLER YÜZ GÖSTERECEĞİNE,İŞLERİNİZİN YOLUNDA GİDECEĞİNE; KİRLİ BATTANİYE KÖTÜ ARKADAŞLARIN SİZE GEREK İŞ HAYATINDA GEREK SOSYAL ÇEVREDE ÜZÜNTÜ VERECEĞİNE DELİLDİR. YIRTIK BATTANİYE, UNUTARAK YERİNE GETİRMEDİĞİNİZ BİR VAADİN, KENDİSİNİ KESİNLİKLE İNCİTMEK İSTEMEDİĞİNİZ BİRİNİN HAYATINI PERİŞAN EDECEĞİNİ GÖSTERİR. BATTANİYE GÖRMEK KİMİ ZAMANDA ŞÖYLE YORUMLANIR: RÜYADA BATTANİYE GÖRMEK HAYIRLIDIR. BATTANİYE İLE SARILIP YATTIĞINI GÖRMEK DİNİNE SADAKATİNİ VE CENAB-I HAKK'IN (CC) RIZASINI KAZANDIĞINI, BATTANİYEYİ UYUYAN BİRİNİN ÜZERİNE ÖRTTÜĞÜNÜ GÖRMEK, O KİŞİYİ HİMAYESİ ALTINA ALDIĞINA; ÇARŞIDAN BATTANİYE SATIN ALDIĞINI GÖRMEK, BİR ÇOK DOST EDİNECEĞİNE VE ONLARDAN MENFAAT GÖRECEĞİNE İŞARETTİR.
BAVUL

RÜYADA BAVUL GÖRMEK YOLDUR. ELİNDE BAVUL SOKAKTA YÜRÜDÜĞÜNÜ GÖRMEK UZUN BİR YOLCULUĞA ÇIKACAĞINA, BAVULA BİR TAKIM ŞEYLER KOYDUĞUNU GÖRMEK, YENİ MALLARA SAHİP OLACAĞINA; ÇARŞIDAN BİR BAVUL SATIN ALDIĞINI GÖRMEK, YAKINDA EVLENECEĞİNE, ELİNDE VEYA EVİNDE BOŞ BİR BAVUL GÖRMEK, İŞLERİNİZİN BİR MÜDDET UZAYACAĞINA YORUMLANIR. BAVUL VEYA BİR SANDIK GÖRMEK, BAVULU İSTER AÇIN İSTER AÇMAYIN, SİZE BİR YOLCULUK GÖRÜNECEĞİNİ GÖSTERİR. RÜYADA BİR BAVULA EŞYA YERLEŞTİRMEK, ADRESİNİZİ SIK SIK DEĞİŞTİRECEĞİNİZE İŞARETTİR. BİR BAVULDAN EŞYA ÇIKARARAK YERLERİNE KALDIRMAK, GİTMEKTE OLDUĞUNUZ YERDE UZUN BİR ZAMAN KALACAĞINIZA YORUMLANIR.
BAYKUŞ

RÜYADA ÖTEN BAYKUŞ GÖRMEK, SİZİ ÇEKEMEYEN MESLEK ARKADAŞLARINIZIN, SİZİ KÖTÜLEMEYE ÇALIŞTIKLARINA YORUMLANIR. BİR YERDE, SÜS OLARAK KULLANILAN VE İÇİ DOLDURULMUŞ BİR BAYKUŞ GÖRMEK, GEREK OTURDUĞUNUZ YERDE, GEREK İŞ YERİNDENİZDE ÇOK DAHA PARLAK BİR GELECEĞE ADAY OLDUĞUNUZU GÖSTERİR.
BAYRAK

RÜYADA BAYRAK GÖRMEK TALİHİNİN İYİ GİDECEĞİNE VE HAYRA YORUMLANIR. DALGALANAN TEK BAYRAK GÖRÜLÜRSE, GENÇ BİR ERKEK İÇİN DOSTU TARAFINDAN YARDIMA ÇAĞRILACAĞINA OTUZUNU GEÇMİŞ İSE MEVKİ VE ÖDÜNÇ SAĞLAYACAK BAŞARILI BİR İŞE GİRİŞECEĞİ ANLAMINA GELİR. EĞER BAYRAK SARKMIŞ VE YARI ÇEKİLMİŞ İSE HERKES İÇİN BİR TEHLİKENİN YAKIN OLDUĞU, RÜYA SAHİBİNİN İHTİYATLI DAVRANIŞLA TEHLİKENİN AZ ÇOK ÖNLENEBİLECEĞİ BİÇİMİNDE YORULANIR.
BAYRAM

RÜYADA BAYRAM GÖRMEK SEVİNCE YORUMLANIR. RÜYADA BAYRAM VE KENDİSİNİN YENİ ELBİSE GİYİNDİĞİNİ GÖRMEK, EĞER DARGIN İSE AKRABALARI İLE BARIŞACAĞINA VE ONLARLA BİR ARAYA GELECEĞİNE, BAYRAM NAMAZINA GİTTİĞİNİ GÖRMEK, DİNİ YOLDA SEVAP KAZANACAĞINA, BAYRAM NAMAZINDAN ÇIKTIĞINI GÖRMEK,CENAB_I HAKK(C.C) HAZRETLERİNİN AFFINA MAZHAR OLACAĞINA, BAYRAM YERİNE GİDİP EĞLENDİĞİNİ GÖRMEK, ÖMRÜNÜN UZUN OLACAĞINA YORUMLANIR.
BAYTAR

RÜYADA BİR BAYTAR TARAFINDAN HAYVANLARIN MUAYENE EDİLDİKLERİNİ GÖRMEK, İYİ BİR MEVKİ İÇİN HAZIRLIK YAPTIĞINIZA, YAKINDA BÖYLE BİR MEVKİYE GEÇECEĞİNİZE İŞARETTİR. KENDİNİZİBİR BAYTAR OLMUŞ GÖRMEK, KISA BİR HASTALIK GEÇİRECEĞİNİZE İŞARETTİR. BİR BAYTARLA ARKADAŞLIK KURDUĞUNUZU GÖRMEK, İSTEKLERİNİZİN YAKINDA GERÇEKLEŞECEĞİNE İŞARETTİR.
BAZULAR

BAZULAR İNSANIN KUDRET VE GÜCÜNÜ TEMSİL EDER. RÜYADA BAZU GÖRMEK, İKİ KARDEŞ VEYA İKİ OĞUL İLE TABİR EDİLİR. BAZU GÖRMEK, DEVLETE YÜKSEKLİĞE VE GÜZELLİĞE İŞARETTİR. BAZILARINA GÖRE BAZU, SANATTA USTALIK İLE YORUMLANIR. RÜYADA ELİNDE BAZUBENT OLDUĞUNU GÖRMEK,KENDİSİNİN FAKİRLİKTEN KURTULACAĞINA YORUMLANIR. BAZUSU OLMADIĞINI GÖRMEK, UNUTKANLIĞA YORUMLANIR.
BEBEK

RÜYADA BEBEK GÖRMEK KISMET AÇIKLIĞINA, ŞANSA İŞARETTİR. BİR BEBEĞİ SEVİP OKŞADIĞINI GÖRMEK, BEKLEMEDİĞİ BİR YERDEN BİR HABER ALACAĞINA; BEBEĞİN AĞLADIĞINI VE ONU SUSTURMAYA ÇALIŞTIĞINI GÖRMEK, BİR TİCARETTEN KAZANÇ İÇİN UĞRAŞTIĞINA; BİR BEBEĞİ BAHÇEDE VEYA CAMİ AVLUSUNDA TERK EDİLMİŞ OLARAK BULDUĞUNU GÖRMEK, UZAK AKRABASINDAN BEKLEMEDİĞİ BİR MİRASA KONACAĞINA; BİR BEBEĞİN BEŞİĞİNİ SALLADIĞINI GÖRMEK, BİR İŞE GİRİP MUTLU OLACAĞINA İŞARETTİR.
BEBEK(YENİ DOĞMUŞ)

BU PEK HAYIRLI BİR RÜYA DEĞİLDİR. EĞER ÇOCUK ÇOK GÜZEL GİYDİRİLMİŞ VE KUNDAKLANMIŞ, SAĞLIKLI VE NEŞELİ İSE, SIKINTI ÖNEMSİZ OLUP, ÇABUK GEÇECEK DEMEKTİR. BAKIMSIZ AĞLAYAN VE ÖZELLİKLE ÇIPLAK ÇOCUK GÖRMEK, O KİMSENİN TÖVBE ETMESİNE YORUMLANIR. FAKİR BİR KİMSE KENDİSİNİ ANADAN DOĞMA BİR ÇOCUK OLARAK GÖRÜRSE ONUN ZENGİNLEŞECEĞİ MANASINA GELİR.
BEBEK(OYUNCAK)

OYUNCAK BİR BEBEKLE KENDİSİNİ OYNUYOR GÖRMEK, EĞLENCELİ BİR TOPLANTIYA DAVET EDİLECEĞİNE; EĞER BEBEĞİ SATIN ALMIŞSA VEYA HEDİYE EDECEKSE, PİŞMANLIĞI UZUN SÜRECEK BİR HATA İŞLEYECEĞİNE İŞARETTİR.
BEDDUA ETMEK

BİR ŞEY İÇİN BEDDUA ETTİĞİNİ GÖRMEK VEHİM VE KEDERDİR.
BEDEN SAĞLIĞI

RÜYADA BEDEN SAĞLIĞI KÖTÜ BİR HASTALIĞA VE ZAHMETE İŞARETTİR. ÇÜNKÜ SAĞLIK HASTALIĞI TERSİDİR. BAZEN BEDEN SAĞLIĞI NİMETE KAVUŞTURUR
BEDEVİ

RÜYADA BİR BEDEVİ İLE TANIŞTIĞINI GÖRMEK, SON ZAMANLARDA TERS GİDEN İŞLERİNİZİN YAKIN DOSTLARINIZ TARAFINDAN VE ONLARIN YARDIMI İLE DÜZELECEĞİNE VE SİZİN HACCA GİTMENİZİN KOLAYLAŞAĞINA YORUMLANIR.
BEĞENMEK

RÜYADA SİZE GÖSTERİLEN HERHANGİ BİR ŞEY HAKKINDA FİKİR BEYAN ETMEK VE ONU BEĞENMEK, HUYUNUZUN DEĞİŞECEĞİNE, AKSİ VE GEÇİMSİZ BİR KİMSE OLACAĞINIZA YORUMLANIR.
BEKÇİ

RÜYADA BEKÇİ GÖRMEK. KUVVET VE KUDRET,N ARTACAĞINA YORUMLANIR. BEKÇİLİK ETTİĞİNİ GÖRMEK, HAYIR VE MENFAATE İŞARETTİR. BEKÇİNİN KENDİSİNİ TUTTUĞUNUU VE ONU HIRPALADIĞINI GÖREN, HÜKÜMET TARAFINDAN ZARARA UĞRAR.
BEKLEMEK

İYİ BİR HABER BEKLEMEK HAYIRA, KÖTÜ BİR ŞEYİ BEKLEMEK ŞERRE YORUMLANIR. BİR İŞİ BEKLEDİĞİNİ GÖREN UZUN ÖMÜRLÜ OLUR.
BEKTAŞİ

BEKTAŞİ ŞEYHİNİ GÖRMEK, HAYATINIZDA BÜYÜK DEĞİŞİKLİKLER OLACAĞINA VE İÇKİ YÜZÜNDEN BAŞINIZIN DERDE GİRECEĞİNE İŞARETTİR.
BELİNDEN İKİYE BÖLÜNMEK

İRİSİNİ BELİNDEN İKİYE BÖLDÜĞÜNÜ GÖRMEK VEYA KENDİSİNİN BELİNDEN İKİYE AYRILDIĞNI GÖRMEK, İYİ DEĞİLDİR. BELİNDEN İKİYE BÖLÜNÜP BİR MAHALLE ASILDIĞINI GÖRMEK, ŞÖHRET SAHİBİ OLMAYA DELİLDİR.
BELED SURESİ

BELED SURESİNİ RÜYASINDA GÖRÜP OKUYAN VEYA DİNLEYEN KİMSE YEMİN ETTİĞİNE PİŞMAN OLARAK, BİR DAHA YEMİN ETMEYE TÖVBE EDER. KENDİSİNE KÖTÜLÜK EDENLERE İYİLİKLE KARŞILIK VERİR. CÖMERT BİR KİŞİDİR. FAKİRLERE VE DÜŞKÜNLERE YARDIM ETMEKTEN ÇEKİNMEZ
BEYAZ DARI

Rüyada beyaz darı görmek rızık ile tabir olunur. Beyaz darı satın aldığını gören, hayır ve menfaat görür. Beyaz darı satmak iyi değildir.
BEYAZ

Beyaz renk genellikle mutluluğa işarettir. Rüyasında beyaz bir yatak görmek, evleneceğine; kar üzerinde yürüdüğünü görmek, hasta ise iyileşeceğine; karın üzerine uzanıp yattığını görmek bütün endişe ve sıkıntılardan kurtulacağına işaret eder.
BEZELYE

Rüyasında mevsiminde bezelye görmek veya yemek hastalığa; mevsimin dışında ise bela ve musibete yorumlanır. Yeşili ve kurusu da aynı şekilde yorumlanmıştır.
BIÇAK

Genellikle bıçak, ayrılığa yorumlanır. Rüyasında bıçakla birşey kestiğini görmek, yolculuğa çıkacağına; bıçak bilediğini görmek, bir yere gitmek için hazırlık yaptığına; bıçakla birşey kesmek istediği halde bıçağın o şeyi kesmediğini görmek, teşebbüs ettiği bir işi başamayacağına işarettir. Bir rivayete göre: bıçak görmek kuvvet ve kudretinin devamlı olacağına; bıçakla birşey kesmek, eline geçecek mal veya para olarak yorumlanır. Bazılarına göre: Rüyada bıçak evlat ile, kını ise eş ile tabir olunur. Elinde kendisine ait bir bıçak olduğunu görmek başarıdır. Elinde bir bıçakla bir iş gördüğünü görmek, yapacağı bir işten vazgeçtiğini manasına gelir. Rüyasında kendisine bir bıçak verildiğini gören, bir kişi ile dostluk kurar. Bir rivayete göre kendisine yardımcı olacak bir çocuğu dünyaya getirir.
BIYIK

Rüyada bıyık görenbir insan, sefahat hayatını sürdürür. Bıyığı fazla uzun ve sarkık ise, boş işlerle uğraştığına; bıyığını kesmiş görmesi ise halinde doğru ve düzenli biri olduğu anlamına gelir. Bıyıkların noksanlığı iyiliğe; bıyık ve sakalını yolması, rahata, şiddet ve garazkarlığın geçmesi şeklinde yorumlanır. Bıyıklı bir erkeğe aşık olduğunu görmek, bu rüyayı gören genç kızın mutlu ve başarılı bir evlenme yapacağına işarettir. Rüyasında bıyığın traş edildiğini veya kesilip kısaldığını gören hayra erer. Borçlu ise borcunu öder. Bıyığının az kesik olması iyi, fazla uzun olması da hayırlı değildir. Rüyasında birinin kendisini bıyığından tutup çektiğini görmekte hayır yoktur. Bıyık uçlarının uzun olması kişinin haysiyetli olmasını ifade eder. Bıyığıınn beyaz olduğunu gören bir işe başvurur sonra ondan vazgeçer. Bir küçük çocuğun bıyığının çıkmış olduğunu görmek, onun artık büyüdüğüne işarettir. Bir kadın kendisini bıyıklı görürse bir erkek çocuk doğuracağına; eğer hamile değilse hiç çocuğu olmayacağına işarettir. Bıyığın siyah ve iri olup uçları yukarı doğru kıvırcık olması, onun kavgacı biri olduğuna, tüccar ise kazanca yorumlanır.
BİBER

Biber hem iyiye hem kötüye yorumlanır. Rüyasında yeşil taze bir biber yediğini görmek, bir çocuğu olacağına; biber turşusu yediğini görmek, eşiyle arasının açılacağına; kara veya kırmızı toz biberden yemeğine serptiğini görmek, acı bir haber alacağına; bir bahçeye biber ektiğini görmek, yeni bir iş için bir daireye başvurduğuna; bir bostanda ekilen biberlerden topladığını görmek, hayatında mutlu günlerin yakın olduğuna işarettir. Rüyasında yeşil biber yemek, dostluğuna güvenilir bir insan olduğuna; fakat yaptığı işten dolayı pişman olacağı anlamına gelir.
BİLEK

Bilek görmek kuvvetle yorumlanır. Bir kişinin rüyasında bilekle yarışdığını görmesi onun hayatta rakipleriyle yarışdığına; eğer karşısındakinin bileğini kıvırdı ise o yarışı kendisinin kazanacağına; bileğinde bir yara veya çıban görmesi rakiplerinin üstünlüğüne ve işlerinin bozulacağına işarettir.
BİLEZİK

Rüyada bilezik görmek kadın için evlenme, erkek için keder ve sıkıntı ile yorumlanır. Rüyasında büyük bir adamın kendisine bilezik veridiğini görenin, ya kendi veya kardeşi bir evlat sahibi olur. Kollarında iki altın bilezik olduğunu gören, sıkıntı ve darlık çeker. Rüyada kollarında altın bilezik olduğunu görmek, mirasa konacağına ve bir rivayete göre ibadetinin devam edeceğine yorumlanır. Kollarına altın bilezik tatktığını ve bunların büyük geldiğini gören, keder ve sıkıntıya düşer. Bir rivayete göre yalancı adamlarla karşılaşır. Kollarında gümüşten bilezik gören, zahmetle kazanır. Ellerinde gümüşten bir çift bilezik gören sıkıntı çeker. Fakat bu sıkıntı altın bileziğe göre daha hafiftir. Burma bilezik görmek düz bilezikten daha fenadır. içi boş olan dolu olandan hayırlıdır. Hangi madenden olursa olsun bilezik kadınlar için koca, erkekler için kadınla tabir edilir. Bazısına göre, rüyada bilezik görmek 5 şekilde yorumlanır: Baş olmak, hikmet, hile, keder, evlat ve kardeş. Bazı tabircilere göre; rüyada bilezik görmek kedere ve üzüntüye yorumlanır. Rüyada koluna bir bilezik taktığını görmek, bir haber alıp üzüleceğine; kolundaki bileziği çıkarıp atmak bu rüyanın aksine yorumlanır. Rüyada koluna altın bilezik takmak, kıymetli bir eşyasının çalınacağına; gümüş bilezik takmak ücret alıyorsa ücretinin veya maaşının kesileceğine; koluna cam bilezik takıyorsa iş yerinin değişeceğine; bakır bilezik takıyorsa işinden ayrılacağına işarettir. Bir bilezik takınmış görmek, sevgilinizin hiçbir zaman sizi terketmek istemeyeceğine işarettir. Başka birini bilezik takmış görmek, hoş olmayan bir konuda yardımınızı isteyecekler anlamına gelir. Bir bilezik kaybetmek, hiçbir zaman olmayacak birşey için boş yere üzülmekte olduğunuzu gösterir. Bilezik bulmak size miras yoluyla biraz para veya bir miktar arazi kalacağına işarettir. Bir bileziği sahibine geri verdiğinizi görmek, yakında başınızdan hoş bir macera geçeceğine işarettir.
BİLİRKİŞİ

Kendinizi bir mahkeme tarafından bilirkişi olarak atandığınızı görmeniz, kalabalık bir yerde büyük bir itibara sahip olacağınıza işarettir.
BİNMEK

Rüyada herhangi bir nakil vasıtasına bindiğini görmek, yeni bir iş tutacağına; bindiği şeyden aşağı inmek, işinden ayrılacağına; bir arabaya bindiğini görmek, başkalarının yardımı ile bir çok faydalar göreceğine; bir ata bindiğini görmek, muradının olacağına, attan inmek bu rüyanın aksiyle yorumlanır.
BİNA

Bir boş arazide yapılmış tek bir bina görmek, ev sahibi olacağına; bina yaptığını görmek, yeni bir işe başyalayacağına; bir binanın yıkıldığını görmek, dini vazifelerini yerine getirmediğine; yeni bir binaya taşınıp yerleştiğini görmek, yeni bir ev sahibi olacağına işarettir. Rüyada yeni yapılmış binalar görmek, mesleğinizi değiştireceğinize işarettir. Yıkık ve yıkılmaya yüz tutmuş evler görmek ise, huzur veya geçimsizlikle yorumlanır.
BİRA

Rüyada bira içmek hayırlı değildir. Rüyasında bir içkili yerde bira veya buna benzer bir içki içdiğini görmek, dünyada fena yolda olduğuna işarettir ve hareketlerini düzeltmesi için bir ihtardır. Bira bardağını döktüğünü görmek tövbeye, doldurduğunu görmek günah işlediğine; bir meyhanenin önünden geçerken içeri girmek istediği halde girmediğini ve oradan uzaklaştığını görmek, doğru yolda olduğuna işarettir.
BİRAHANE

Rüyada bir birahaneye gittiğinizi görmek, bugünlerde çalışmaya başlayacağınız bir işin sizi çok üzeceğine yorumlanır.
BOĞA

Kızgın bir boğa görmek, yakında başınıza kötü bir iş geleceğine işarettir.
BOĞA GÜREŞİ

Bir areneda olduğunuzu ve boğaların dövüştürüldüğünü görmeniz, bir gençlik olayının tekrar başınızdan geçeceğine, yıllar önce olup hatırasını hala kalbinizde taşıdığınız bir maceranın benzerini tekrar yaşayacağınıza ve bu olayın hayatınızda beklemediğiniz değişiklikler yapacağına yorumlanır.
BOLLUK

Rüyada kendini herşeye bol bol sahip görmek, o rüyayı gören kişiyi çekimser davranmaya çağıran bir uyarı şeklinde yorumlanır.
BONCUK

Boncuk görmek sevinç işaretidir. Rüyasında renk renk boncuk dizdiğini görmek, hayal kurduğuna ve bu hayalin yakında hakikat olacağına, boncuktan bir şey işlediğini görmek, başına garip bir olayın geleceğine işarettir. Kimisine göre, rüyada bir boncuk bulduğunu gören az mala ve nimete nail olur, yahut bir yolculuk sonunda eline mal geçer. Rüyasında bir boncuk bulduğunu veya satın aldığını gören, bir hizmetçi alır. Eğer boncuk beyazsa, hizmetçi iyi bir kimsedir. Eğer yeşil ise dindar ve çalışkandır. Eğer siyah ise dinsiz, katı kalbli ve fena huylu bir kadın olarak tabir olunur. Bazıları demiştir ki: Rüyada dizili olmayıp dökme olduğu halde renkli boncuklar görmek, düşünce ve zihnin önemsiz şeylerle uğraştığına yorumlanır. Renkli ve dizi halinde boncuklar görmek, mal ve mülke yorumlanır. Rüyada bir takım boncukları delmekle meşgul olduğunu gören adi bir kadın ile evlenir. Boncukları bulduğunu gören, önemsiz bazı bilgiler öğrenir.
BORÇ

Rüyada borç ödediğini görmek, bir meseleden dolayı canının sıkılacağına işarettir. Birisinden borç istemek yoksulluğa düşeceğine yorumlanır.
BORÇ ALMAK VEYA VERMEK

Borç rüyası hem hayra hem şerre yorumlanır. Rüyasında birisinden borç aldığını görmek, onun kendisi için arkalarından bir takım dedikodular yaptığına; kendisinin bir başkasına borç verdiğini görmek, bu rüyanın aksine işarettir. Borç istediği halde alamadığı görmek, mahkemede bir davası varsa, lehine sonuçlanacağına işaret eder.
BORSA

Borsa görmek yoksulluğa işarettir. Rüyasında borsada hisse senetleri satın aldığını görmek, evine hırsız girerek tüm parasının çalınacağına işarettir.
BOYACI

Rüyada boyacı görmek, bazen bir hileye maruz kalarak veya bir iftiraya uğrayarak her bakımdan sıkıntı içinde olduğunuza, bazen de etraftan bazı yardımlar görerek ilerleyip bozulan işlerinizi tekrar düzelteceğinize işaret sayılır.
BÖCEK

Rüyada böcek görmek hayırlıdır. Rüyada elinde veya vücudunun herhangi bir yerinde bir böcek dolaştığını görmek, yakın bir zamanda hayırlı bir haber alacağına; bir böcek tarafından ısırıldığını görmek, hasta olacağına; böceği öldürdüğünü görmek, işlerinin başkaları tarafından elinden alınacağına işarettir.
BÖRÜLCE

Rüyasında vakitli veya vakitsiz pişmiş veya çiğ börülce yediğini görmek iyi değildir.
BULAŞIK

Rüyada bulaşık yıkadığını gören, bazı kederli olaylardan kurtularak feraha çıkar.
BUZ

Rüyada büyük buz parçaları görmek, şimdiye kadar içinde bulunduğu kötü bir durumun hiç beklenmeyen bir anda alınan bir haberle iyi bir şekle dönüşeceğine işarettir. Bardakta buz görmek, bir sınavda derece veya mükafat alacağına, erimekte olan bir parçasını görmek, değersiz bir iş için boş yere gayret harcadığı anlamına gelir.
BÜLBÜL

Rüyada bülbül görmek iyi konuşan, güzel sesli, güzel sözlü bir evladı, bir rivayete göre de böyle bir arkadaşı olacağına yorumlanır. Bir bülbül satın aldığını veya kendisine hediye edildiğini gören evladını veya sevdiği bir arkadaşını kaybeder. Bülbül eti yemek miras demektir. Rüyada bülbül görmek, zengin bir adam veya zengin bir kadın veya Kur'an'ı ezberlemiş bir evlat olarak tabir olunur. Bir bülbülü kafeste görmek, evinde mutlu bir hayatı olduğunai bülbülü öterken dinlemediğini görmek, müjdeli bir haber alacağına; bülbülü kafesinden çıkarıp azat ettiğini görmek, yüreğinde sıkıntı varsa geçeceğine; bir hastası varsa iyileşeceğine; bir sevdiğinden haber alacağına işarettir.
BÜYÜ

Rüyada büyü görmek, yolsuzluğa işarettir. Kendisini birisine beğendirmek maksadı ile büyü yaptırdığını gören, bir yolsuzluktan dolayı hükümet tarafından cezalandırılır. Kendisinin büyücü olduğunu ve başkalarına büyü yaptığını gören, başka birisinin yolsuzluğundan dolayı onu gerekli makamlara ihbar eder ve tutuklattırır. Büyü dinimizce de kötü bir olay kabul edildiği için, rüyada görülen büyü hiçbir zaman hayra yorumlanmaz. Büyü görmek iyi değildir. Rüyada büyü yaptırmak için bir kişiye başvurduğunu görmek işlerinin bozulacağına işarettir.
BÜYÜK ABDEST

Rüyada sokak ortasında büyük abdestini yaptığını göre, yaptığı bir hata yüzünden bütün halka rezil olur. Büyük abdestini bir kağıt üzerine yaparak, onu derleyip beraber götürdüğünü gören, işlediği hatayı herkesten gizlemeye çalışır.
BÜYÜKANNE

Büyükanne rüyası da aynen büyükbaba gibidir.
BÜYÜKBABA

Rüyada büyükbabanızı görmek, babanıza karşı saygınızın eksik olduğuna, onun gönlünü kazanmanız için çalışmanıza işarettir.
Buğday

Rüyada ekin görmek, bir çok manalara gelir. Bunlarda bazı ta'birciler ihtilaf etmışlerdir. Umumiyetle kabul edilen ve büyük isabet gösteren tefsirler şunlardır: Rüyada belli bir mahalde cinsi ve nev'i malüm ve mevsiminde yetişmiş nebatlar, ekin vesaire görmek, evlada işaret eder. Bu ekindeki iyi ve kötü hadiseler, bunlara nisbet edilir. Meçhul bir mahalde başakları yetişmiş, rengi sararmış ve fakat mevsimsiz ekin görmek, kendi aleyhinde husumete, birbirine muavenet edecek bir cemaatin karşısında kalacağına, ekini hasat ettiğini görmek, bir cemaatin fitnede helak olacaklarına, bir tarlayı ekip hasatını biçtiğini ve sonra harmana nakleylediğini görmek, ümit eylediğine ereceğine, işlediği hayrın sevabını bulacağına işaret eder. Biçilmiş ekin arasında dolaştığını gören askere gider. Kimisine göre; bir tarladaki ekini biçtiğini görmek harb ve husumete, arpa biçtiğini görmek bilhassa mevsiminde olursa, hayır ve menfaate, o senenin ucuzluğuna, ekinde yanık ve emsali bir hadise olduğunu görmek, o mahalde kıtlık husulüne, eğer bu yanan ve telef olan ekin kendi malı ise, hükümet tarafından zarara uğrayacağına, bir ekin suladığını görmek, din ve dünyasında naf'i olacak bir şeyin vukuuna işarettir. Ekin ortasında bir nehir veya dere olduğunu görmek iyi değildir. Ekinin başaklarını yerlerde veyahut hayvan ayakları altında görmek, rüya sahibinin zararına, ekin sahibi malum değilse zararın rüya sahibine ait olacağına işaret eder. Ekin görmek kadınlar ile tabir olunur. Rüyasında tarla sürdüğünü görmek, bir kadınla münasebete, mevsiminde yeşil ekin görmek, o mahalde rızık ve nimetin bolluğuna, eğer kendi mülkünde ise bu nimet ve rızkın kendisine ait olacağına, kendinin bir ekini olup vaktinde kemale ermiş olduğunu görmek, muradının husuliyle maksadına ermeğe, eğer mevsimsiz ise aralannda muhalefet veyahut büyük bir musibet vukuuna, bir rivayete göre, rüya sahibinin veyahut ekin sahibi malum ise onun veya ehil ve akrabasından birinin sounun hayır olmamasına, yeşil ekininin kuruduğunu görmek, bir musibet ve felakete, kendi malı olan düz bir tarlada ekin görmek, zengin olmağa, o tarlada bir veya birkaç ağacı olup bunları suladığını görmek nimet husulüne, vaktinin gayrında ekin biçtiğini görmek, o mekan ahalisi arasında veba gibi büyük felaket vukuuna işaret eder. Vaktinde ekin biçtiğini gören, evamir-i ilâhiyyeye imtisal eder ve taraf-ı Bari'den nail-i muvaflakiyet olur. Her ne cinsten olursa olsun, bir ot biçtiğini gören, eğer halk arasında makbul neviden ise hayra ve eğer makbul neviden değilse şerre uğrar. Tarlaya tohum ektiğini gören, şeref ve menziline erer. Rüyada buğday ektiğini gören rızayı Bari'ye muvafık bir iş işler. Alelumum ekmek de sa'yü gayret ile tabir olunur. Buğday ektiğini ve bunun güzel bittiğini görmek, zahirinin bâtınından hayırlı ve iyi olduğuna, arpa ektiğini ve güzel mahsul verdiğini görmek, batınının zahirden iyi olduğuna işaret eyler. Rüyada sapı üzerinde yeşil başak görmek bereketli seneye ve kuru başak görmek feyiz ve bereketin azlığına, elinde bir demet başak görmek, yahut ambarda veya bir kapta başaklar görmek, başkasının ticaretinden eline mal geçmesine, başkasının ekininden başak toplamak az ve devamlı para kazanmaya, mevsiminin gayrında fakat başaklar sararmış olduğu halde ekin biçmek, ihtiyarların vefatına, başaklar yeşilse gençlerin vefatına, bir yatakta taneleriyle beraber bir buğday başağı görmek, zevcesinin hamile kalacağına işarettir. Rüyada tütün ekmek yabancı bir memleketten rızka, pirinç ekmek mal ve mansıb istihsali için cehid ve gayrete, hububat ziraatı rıza ve berekete ve helal mal için çalışmaya işaret eder. Bazdan hububat ekimini, bunun aksine tevil eylemişlerdir. Bunda rüya sahibinin hâli dikkâte alınır. Bir rivayete göre bütün ekinler hayırdır, şamam da helal maldır. Yerde ne oldukları belli olmayan birçok otlar görmek dinde devam ile ta'bir olunur. Bir kavle göre, ekin rüyası, yahut çaplan üzerinde biçilmemiş otlar insanlar ile tevil edilir. Bir mekanda ekin veyahut bir nevi ot görmek, veyahut ondan yemek hayır ve nimettir. Onlardan bir şeyi bir yerden diğer bir yere nakletmek rızk talebinde yolculuk etmeğe işarettir. Basları demişlerdir ki; Bir tarlayı ekilmiş ve ekini kemale ermiş gören hayra erer. Bir rivayete göre, ekin rüyası halkın amaline işaret eder. Bazılarına göre; Vaktinde, kendi malı olarak maruf ekini olduğunu gören dünya ve ahiret hayrına yani helal mal ve dürüst kazanca nail olur. Hububattan gayri şeyleri ekmek, halka hayır ve faydası olan şeylerde cehdt ve iyilik etmekle tabir olunur. Bir rivayete göre bu rüya zihin karışıklığına işaret eder. Bir yerde ekin veya bir çeşit ot görmek veya ondan yemek, hayır ve nimettir. Bir ekin demetini bir yerden alıp başka bir yere taşımak, rızık bulmak için yapılacak yolculuğa işarettir. Bazıları demişler ki: Bir tarlayı ekilmiş ve çıkan ürünü de olgunlaşmış görmek, hayra işaret eder. Bir rivayete göre de, ekin görmek insanın ameline, yani işlediği sevap ve günahlara yorumlanır. Ekin yeşil ise rüya sahibinin ameli de salih (iyi), sararmış ise fasit (kötü) dür. Mevsiminde kendi tarlasına ektiği ekini olgunlaşmış gören, dünya ve ahiret hayrına, yani helal mal ve sevaba nail olur. Ekilmesi gereken bir yerin dışında başka yerde ekilmiş yer görmek, şeriata aykırı bir iş yandığına işarettir. Bazılarına göre, pişirmeden yenebilen şeylerin ekilmesi hayra, pişirilmeden yenmeyecek olanların ekilmesi ise şerre işaret eder. Bir şey ektiğini ve fakat yeşermedigini görmek üç şekilde tabir olunur: Kötü adet, güç iş, sonuç alınmayacak şey.
Benek

Rüyada beneklerle fiüslü bir kumaşdan elbise diktirip giyinen bir kimseyi görmek, şimdiye kadar hayatınızı boşuna geçirdiğinize, bir iş sahibi olmadığınıza işaretdir. Böyle bir elbise giymek, bundan sonra hayatınıza bir düzen vererek doğru dürüst bir iş sahibi olmanız gerektiğine işaret eder.
Benzemek

Rüyada aynaya bakarak kendinizi bir başkası sanmanız veya ona benzetmeniz, etrafınızda bulunan kimselere sert davranacağınıza ve dostlarınız arasında sevilmeyecek bir kimse olduğunuza işarettir.
Benzin

Rüyada benzin almanız önemsemeniz gereken tehlikeli bir aşk macerasına gireceğinize, sonunda hayatınızda bazı değişiklikler olacağına işaretdir. Arabanıza benzin aldığınızı görmek, daima gönül macerası peşinde koşdugunuz için yakın bir zamanda mevkiinizi kaybedeceğinize delâlet eder. Benzinle elbise temizlediğinizi görmek, yakın bir zamandan sonra size hayatta çok şeyler kazandıracak olan bir kimse ile tanışacağınıza yorumlanır.
Berber

Rüyada bir berberde tıraş olduğunuzu görmek, uzun zamandan beri rahatsızlığını çekdifiniz bir derdinizden kurtulacağınıza; bir rivayete göre de uzak bir akrabanızdan bir miras hususunda iyi haberler alacağınıza işarettir.
Bere

Rüyada başınıza bir bere giyindiğinizi görmek, mutlu ve sevinçli günlerinizin yakın olduğuna işaretdir. Bere renklerine göre de yorumlanır. Kırmızı bere muradınızın alacagına; yeşil bere din kuvvetnie; siyah bere uzak bir akrabanızdan üzülecek bir haber almanıza; mavi bere deniz yolculuğuna; sarı bere hafif geçecek bir hastalığa; beyaz bere mutlu günlerin geleceğine yorumlanır.
Bereketli

Rüyanızda tarlanızdan veya bahçeniz ürünlerinden bol bir miktarda ürün aldığınızı görmek, hayırlı bir işe gireceğinize ve sonunda oişden çok miktarda hayır görüp para kazanacağınıza işaret eder.
Besmele_İ Şerife

Rüyada Bismillâhirrahmanirra-him okunduğunu veya söylendiğini görmek, Allah (CC) tarafından malının artacağına, rızkında bereket hasıl olacağına, duasının kabul edileceğine işaret eder. Rüyasında besmele-i serifeyi birkaç kere okuyan veya dinleyen Allah (CC) katında makbul, dünya ve âhiretde övülen ve halk arasında saygın ve sözü geçen bir adam olur. Besmele-i şerifeyi yazdığını veya biri tarafından yazıldığını gören, dünya işlerinde halka hayırlı hizmetlerde bulunur.
Beşik

Beşiği kırmak, satmak ve başkasına vermek hayırlı değildir. Çünkü boşanmağa, ayrılmağa evladına karşı şefkatsizliğe işarettir. Aldığı veya yaptığı beşik madenden ise, her ne madenden olursa olsun, doğacak çocuk erkek; beşik tahtadan ise kızdır. Beşiğin kendi kendine kırıldığını görmek, çocuğunun ölümüne; yapmakta olduğu beşiği tamamlayanıadığını görmek, karısının ayrılacağına delildir. Bir çocuğu beşiğe yatırıp salladığını gören, evlad ve ailesine iyi davranıp hizmet ve yardımda bulunur. Çocuğu beşikten çıkardığını gören, aılesine ve akrabalarına karşı hizmet ve yardımda ve onlara karşı gösterdiği şefkatte kusur eder. Kendisini beşikte görmesi veya beşiği saün alması onun, âyeti kerime işaretince, hayır ve berekete kavuşacağına, eliyle birçok hayrat ve iyilikte bulunacağı anlamına gelir. Beşik bazen de huzur içinde bir aileye veya şefkatli bir anneye de işarettir. Beşik erkek için tasa, hüzün ve hapistir. Beşikte uyumak, darlık içinde bulunan bir aileye, bekâr için evlenmeye, kadın için çocuğa yorumlanır. Bir rivayete göre; rüyasında beşik gören evli ise eşi gebe kalır, eşi hamile ise erkek çocuk doğurur. Bir beşikte olduğunu ve sallladığını görem evlenir veya çocuklarından birisini evlendirir.
Beşibiyerde

Rüyada beşibiryerde görmek, mal sahibi olacağına işaretdir. Eşine veya çocuklarından birisinin boynuna beşibirlik taktiğim görenin bir kız çocuğu dünyaya gelir, bekârsa rüyada beşik yapmak, almak, kendisine hediye edilmek hayırdır. Eşe, evlada işaret eder.
Beyin Ve İlik

Beyin ve ilik gizli mal ile yorumlanır. Rüyada beynin burnundan akıp yere düştüğünü görmek, sermayenin yok beyninin kokusunun çok kötü olduğunu zekat vermekte gecikdiğine, beyninin güzel koktuğunu zekâtını vaktinde verdisine işarettir. Rüyada kafası yarılıp beyninin dışan aktığım görmek, gizlediği malının çalındığına; kafası yarılıp beyninin göründüğünü görmek, gizli malının meydana çıkmasına, bir insanın kendi beynini çıkardığım görmesi, onun kendi eliyle gözlediği malı çıkardığına; bir insanın kendi kemiğim kırarak içinden iliğini çıkardığını görmesi, başka birinin malının üstüne oturduğuna; kemik kırılıp içinden iliğin akdığmı görmek, malının zayi olduğuna; akmadığını, yalnız göründüğünü görmek, malının meydana çıkmasına ve malından başkalarına da dağıtmasına işaretdir.
Beytullah

Rüyada Mescidi Haram adını verdiğimiz Beytullah'ı görmek, orada oturup ibadet etmek, günahlarınızın affedileceğine sebep olacak büyük bir sevap işlediğinize veya böyle bir nimete nail olacağınıza işaretdır. Beyt'Üİ Mukaddesi ve kutsal topraklan görmek, hayra işaret eder. Kendisini mukaddes topraklarda görmek hacca gitmeğe, selamet ve emniyet içinde bulunmağa, Beyt'ül Mukaddes'de namaz kıldığını görmek nebilerle birlikte anılacağına, Beyt'ül Mukaddes'de Kuran okuduğunu görmek, Müslümanlarla din hususunda konuşma yapacağına, Beyt'ül Mukaddes'den içeriye girmeyip etrafında dolaşmak, Hakkın rahmetinden uzaklaşmaya işaret eder. Kimisine göre; rüyada hac ettiğini görmek, beş şekilde yorumlanır: Emniyet, elamet. adalet, hac ve rahat. Kimisine göre; makâm-ı ibrahim'de namaz kıldığını gören, şeriatın emirlerine uyar. îmanı kuvvetlenerek hacca gitmeğe nail olur. Makamı ibrahim'e giren her türlü korku ve endişeden kurtulur. Anne ve babasından miras alır. Şeriat ilmini Öğrenir.
Beytullahem

Rüyada Hazret-i İsa'nın doğum yeri olan Beytul-hahm'ı görmek, dünya ve ahiretde sadakat, saadet ve rahmetle yorumlanır.
Beyyine Suresi

Beyyine sûresini rüyasında okuyan veya okunduğunu görerek dinleyen kimse, tövbe etmeden dünyadan göçmez. Bu rüyanın sahibi, halkı hidayete davet eder. Bir çok günahkâr onun aydınlatması üzerine tövbe ederek hidayete ulaşır.
Bıkmak

Rüyada bir şeyden bıkdıgınızı görmek, ona karşı tiksinti duymak, muhitinize karşı ilginizin azalacağına ve etra-nnızdaki kimseleri haşin hareketlerinizle kıracağınıza yorumlanır.
Bıldırcın

Rüyada bıldırcın görmek uzaktan gelecek mal ve nimettir. Rüyasında bir bıldırcın tuttuğunu veya avladığını gören ümit etmediği bir yerden rızk ve nimete ulaşır. Cafer-i SadıVa (RA) göre; rüyada sığırcık ve bıldırcın görmek dört şekilde ta'bir olunur: Erkek evlat, helal nzık, mal ve menfaat.
Biberon

Rüyada bir bebeğe biberonla süt içirdiğini görmek, bir yetimi sevindireceğine; biberona süt doldurduğunu görmek, bir yerden eline para geçeceğine, biberonun elinden düşüp kırıldığını görmek, beklediği bir menfaatin olmayacağına işarettir.
Biblo

Rüvada bir biblo Görmek veya satın almak biblo yaptığını görmek, bazı hareketlerinizin etrafınızdaki insanlar tarafindan iyi karşuaıunadığına; çarşıdan bir biblo saün aldığınızı görmek, uzak ve beklemediğiniz bir kimseden çok hoşunuza gidecek bir bediye alacağınıza işaret eder.
Bilardo

Rüyada bir salonda bilardo oynadığınızı görmek, bir dostunuzun verimsiz bir işine ortak olduğunuza ve o işte uğraşırken bir çok avantajınızı kaçırdığınıza işaret eder.
Bilet

Rüyada bilet görmek, ümide işaret eder. Rüyasında bir kişiden bir piyango bileti aldığım görmek, bir devlet dairesinden bir haber beklediğine, bir vapur veya tren veya uçağa binmek için bir gişeden bilet satın aldığını görmek, bir hastalığa yakalanacağınıza fakat bu hastalığın uzun süre devam etmeyip iyileşeceğine; yolda yürürken bir bilet bulduğunu görmek, bir mirasa konacağına; bir sinema veya tiyatro için bilet alıp içeriye girdiğini görmek, eşiyle arasının açılacağına; tiyatrodan veya binemadan çıkdığını görmek, eğer anlaşamıyorsa eşiyle arasının iyileşeceğine, bilete büyük bir para çıkdığını görmek, bir yerden bir haber alıp üzüleceğine işarettidîr. Her ne biçimde olursa olsun, biletini kaybettiğini görmek, mahkeme yoluyla çözülecek bazı güçlüklerin çıkacağına, bilet almak bu güçlüklerden kurtulacağına yorumlanır.
Bileyici

Rüyada bileyiciye makas, bıçak gibi şeylerinizi bileylettiğinizi görmeniz, yeni bir iş peşinde olduğunuza ve bir iş kurmaya çalındığınıza işaretdir. Ayrıca bu rüya sağlığınızın ve neşenizin yerinde olduğunu da gösterir
Bilinmek

Rüyada gurbette olan adamın geldiğini görmek, ondan sevinilecek bir haber geleceğine, bir rivayete göre kendisinin de hemen geleceğine işarettir. Kendisinin akrabalarından uzaklaşıp gurbete gittiğini gören gurbete gider veya gurbetde bir adamı varsa ondan haber alamaz. Kimisine göre; bilinmeyen, kaybolan kimsenin gittiği yerden döndüğünü görmek, işlerinin kolaylaşacağına; nerede olduğunu bilinmeyen adamın selametle ve sevinçle döndüğünü görmek, her işin yolunda gideceğine işaret eder. O kişiyi sürati asık ve eli boş döndüğünü gören kedere ve sıkıntıya düşer.
Billur

Rüyada billur görmek, ahlaksız bir eşle tabir olunur. Bir billuru olduğunu ve bunu kaybettiğini gören, eşinden ayrılır veya uzak bir yolculuğa çıkar. Billur satmak ahlâksız bir kadınla evlenmek İçin hazırlanmaya, bir billur satın almak böyle bir kadınla evlenmeğe, delildi billur görmek dul; deliksiz billur görmek de genç bîr kıza işaret eder. Billur bir kadehi veya bir şişeyi elinden düşürerek kırdığım gören, ahlâksız olan karısının ölümü üzerine sevinir. Billur kabının içinden bir kelebek çıkdığım görenin karısı başka bir erkekle ilişkide bulunur. Billurdan yapılmış her çeşit kap eşya yorumda aynıdır.
Bisiklet

Rüyasında bisiklet görmek, verdiği kararlarda daima yanılıp zarar ettiği ne işaret eder. Bisikletle bir yere gittigıni görmek, yapacağı herhangi bir işde hayır olmadığına; üzerinde kendisi olmadığı halde bisikletinin gittiğini görmek, bir takım yalancı insanlarla işbirliği ettiğine; bir bisiklet satın aldığım görmek, sonunda zarar edeceği bir işe girmek istediğine işarettir. Bazıları diyor ki: Rüyada bisiklet görmek, o rüyayı görenin güç ve çetrefilli bir konuyla karşı karşıya geleceğine, ve o meselenin de ancak bir sürü hatalar yapıldıktan sonra düzeleceği anlamına gelir. Bisiklette yokuş yukarı çıkmak, rüyayı görenin evindeki ve iş hayatındaki güçlükleri nihayet yeneceğine işarettir. Bisikletle bayır aşağı inmek, mutlu geçen hayatın beklenmedik bir anda gelecek kötü haberlerle değişeceğine yorumlanır.
Bisküvi

Büyada bisküvi yemek, rizk bolluğuna ve geçim sıkıntısının yok olacağına işarettir. Bisküvi büyük bir nimetle yorumlandığı için, bundan sonra sıkıntı çekmeyeceğinize de yorumlanır.
Bit

Rüyada bit görmek mal ve ev halkı ile La'bir olunur. Üzerinde bitlerin gezindiğini görenin eline çok mal geçer veya ev halkı çoğalır. Üzerine bit düştüğünü görmek, birçok kimselerin ondan fayda göreceğine işaret eder.Üzerinden bitlerin yere döküldüğünü görenin kazancı artar. Birçok bitlerin dolaştığını görmek, hayırlı değildir.
Bitki

Rüyada herhangi bîr bitki görmek, ruhî ve bedenî bir rahatsızhkdan kurtulup rahata kavuşacağınıza işaret eder.
Bodrum

Rüyada bodrum görmek, yaşantınızda mutluluk anlamına gelir. Yiyecekle öka basa dolu bir bodrum görmek» parasal bakımdan geleceğinizin garantileneceğine, uzun ve mutlu bâr evlilik hayatı yaşayacağınıza yorumlanır. Boş bir bodrum görmek, ihtiyarlığınızın mutlu ve zevkli geçeceğine işarettir. Su ile dolmuş bir bodrum görmek, mahrem bazı sorunlarınızdan yabancılara kesinlikle söz açmanız gerekmeyeceği anlamına gelir. Rüyada bodrum görmek gönül azabıdır. Kendisim karanlık bir bodrumda görmek, içlerinin fenaya gittiğine, bodrumda bir ışık yakıp etrafi incelediğini görmek, işlerinin yoluna koymasına bir yardımcı aradığına; bodrumdan çıktığında gözlerinin aydınlıkdan kamaşdıgını görmek, iyi bir habere, aydınlığa çıkmak işleriûin düzeldiğine işaretdir.
Boğazlamak

Rüyasında bir kimseyi boğazladığını görmek, o kimseye zulüm etmektir. Eğer akrabasından birini boğazladığını, fakat kan çıkmadığını görmek, aralarında akrabalık - bağının kesilmesine delâlet eder. Eğer kan çıkarsa aralarında birbirlerine yardım ve iyilik etmeğe işaretdir. Boğazlanmış bir adam veya boğazlanmış bir çok adam görmek, onların kötü kişiler olduklarına delildir. Kendisini boğazladığım görenin işleri ters gider.
Bomba

Bomba gizli bir için açıklanması ile yorumlanıl, Rüyasında bir bombanın patladığım görmek, eğer kendisine bir şey olmamış i&e, gizlediği bir sırrının açığa vurulacağına; kendisi yaralanmış ise bu işden zarar göreceğine; kendisinin elindeki bir bombayı patlatmak için bir yere attığını görmek, başkasına ait bir anı açıklayacağına; bir meydanda bir bombanın patladığını ve etrafına zarar verdiğini görmek, o yer halkının bir hükümet işinden dolayı zarara uğrayacaklarına yahut kötü bir haber alacaklarına işaret eder.
Borç Senedi

Rüyada birisinden aldığı borca karşılık, senet veya bono verdiğini görmek, bir hastalıkdan dolayı doktordan reçete aldığına işarettir. Kendisine verdiği bir para karşılığında borç senedi aldığını gören uzun müddet haberini alamadığı bir yakınından mektup alır. Bazılarına göre; rüyasında birisine borç senedi imzalayıp verdiğini görmek, o adamdan ileride bir fenalık gÖreceğine;kendisine bir borç senedi verildiğini görmek, bu rüyanın aksine yorumlanır. Rüyasında bir mal karşılığında bir bono imzaladığını görmek, kıymetli bir şeyinin evinden çalınacağına; başka birinden bir bono aldığını görmek, çalıntı bir malı satan alacağına işaret eder.
Bornoz

Rüyada bornoz görmek, vefalı arkadaşa yorumlanır. Bir dükkandan bornoz satın aldığını güren, nâzik bir arkadaşının davetini kabul ederek onun evine gider. Bir rivayete göre bornoz görmek mala işarettir. Rüyasında bir bornoza sarılarak banyodan çıktığını görmek, günahlarından sıyrıldığına; bir bornozu giyinirken görmek, hayırlı bir işe teşebbüs edeceğine; çarşıdan bir bornoz satın aldığını görmek, evine bazı eşyalar satın alacağına işaret eder.
Boru

Boru görmek genellikle haberdir. Evine su veya havagazı borusunu döşettiğini görmek memursa terfi edeceğine, tüccarsa malının fazla para edeceğine, esnaf ise o yıl çok kâr edeceğine, sanatçı ise eserlerinin beğenileceğine işarettir, Evindeki su borusundan hani harıl su aktığım görmek bol nzık ve berekete işaret eder. Bazısına göre; rüyasında bir boru çaldığını gören kimse fena bir haber alır, yalan işitir.
boston

Rüyada bostan (sebze-meyve bahçesi) görmek bereketle yorumlanır. Rüyasında bir bostana kazarak ektiğini görmek, kazanmak için bir işe para yatırdığına, bostanın yeşererek mahsul verdiğini görmek, o işten fazlasıyla para kazandığına delâlet eder. Bir rivayete göre bostan, evlilik hayatına da işarettir. Bostana tohum atmak, bir çocuğu olacağına; bostanı bellemek evliliğe delidir. Kimisine göre; rüyada bostan görmek kadın ile ta'bir olunur. Rüyada bostanım suladığını gören eşiyle ilişkide bulunur. Başka birine ait bir bostanı suladığım gören zina suçu işler. Bir kişinin rüya sahibinin bostanını suladığını görmek, eşiyle bir başkasının cinsi ilişkide bulunduklarına işaretdir. Bostanında güzel kokulu bir şey bulunduğunu görmek, iyi huylu bir evlada; fena kokulu birşey görmek ise, asi bir evlada; bostanında bir erik ağacı bulunduğunu görmek, ilim ve terbiye Öğrenecek bir evlada işaret eder. Kimisine göre: kendisinin bir bostanı olup, bir çok meyveli ağacının içinde bulunduğunu ve bunlardan meyve koparıp yediğini gören, zengin bir kadın ile evlenir ve ondan fayda görür. Güz mevsiminde bir bostana girip, üzerine yaprakların döküldüğünü güren, kedere ve geçim darlığına düşer. Bir bostana girdiğini ve orada güzel ağaçlar, akar sular, güzel kadınlar olduğunu gören çok üzülür.. Kendi malı olan bostanda üzerine meyveler düşdü-günü gören, bir büyük kimse ile dövüşerek ona üstün gelir. Bir bostanda yüksek bir yerde bir yere dayandığını gören, evladından ve ailesinden hayır görür. Kimisine göre: rüyada bostan görmek, mal ve mülk sahibi bir kinoseye delâlet eder. Bahar mevsiminde çimenler ve meyva ağaçlan ile süslü bir bostanda olduğunu, sel gelip bütün ağaçlan söküp götürdüğünü görmek, o yerdeki bir devlet büyüğünün ölümüne işaret eder. Bir bostana girip ovada bir aslan görmek o yer Yıtiküroel balkanının düşmana karşı gücüne, bir bostonda yangın çıkarak bütün her şeyin yandığını görmek, o yer hâkiminin kalb sektesinden öleceğine, bostanda kurtlar ve avcılar görmek, o yerde adaletin olmadığına; bostanda koyunlar görmek, mal elde edilmeyeceğine; bostanda öküz ve merkepler görmek, devlet başkanının büyüklüğüne, mal ve nimetin artmasına; at görmek, büyük kimselere işaretdir. Kimisine göre: rüyada bostan görmek yedi şekilde tabir olunur. Eş, evlat, geçim, mal, zenginlik, sevinç, hizmetçi. Rüyada bostan; ev sahibi, tedbirli bir eş, sevilen kadınla tabir olunur.
Bostan

Rüyada bostan dolabı gören, veznedar olur. Yahut para biriktirir ve onu bir banka veya sandıkda saklar. Bostan dolabının susuz olarak döndüğünü görmek, büyük bir zengin kişinin yakında Öleceğine ve kimsesi olmadığı için mirasının devlete kalacağına işarettir.
Boşanma

Boşanma görmenin yorumunda bir çok ta'bir-ciler ayrı ayrı yorumlarda bulunmuşlardır. Kimisine göre: karısını boşadıgını gören zengin olur. Bir rivayete göre bu rüya sahibi çalışdığı yerden ayrılır. Diğer bir yoruma göre de, rüya sahibi memursa işinden atılır. Rüyada karısını kesİn suretde boşadıgını gören, elindeki işini terk eder ve onu bir daha yapmak istemez. Rüyasında karısını boşadıgını ve sonra onu kıskandığını gören, tekrar almak için yalvarır. Çünkü yorumculara göre kıskanmak hırsdir. Kimisina göre: rüyasında karısını boşadıgını gören şerefini ve itibarım kaybeder. Eğer rüya sahibinin başka bir karısı varsa malında eksilme olur. Karısı olmadığı halde rüyasında karısını boşadığını gören üzülür. Kimiisne göre: rüyada kan boşamak şu şekilde ta'bir olunur: Zenginlik, ortakdan ayrılma, işinden ayrılma; ticaretini terk, malının elinden çıkması, istemediği bir şeyin olması, Karısını bosadığını gören, en sadık bir dostunu şiddetle azarlar veya onu saçlar. Karısını boşadıgını gören, eğer dindar ise, dünyadan elini çeker âhiret için meşgul olmaya başlar. Kimisine göre: rüyada eşinden boşandığım görmek, erkekse bulunduğu bir işle başarısız olmaya, kadın ise evleneceğine işaret eder. Kimisine göre: boşanma rüyası kan-koca arasındaki bağın daha da kuvvetlenmesi demektir. Bekâr birisinin rüyada kocasındandan boşandığını görürse. bir kıza âşık olur. Genç bir kızın bu rüyası onun evleneceğine işarettir. Bazılarına güre ise; boşanma genellikle iyiye yorumlanmaz Evli bir insanın rüyasında boşandığını görmesi, eğer hakikatde bekar ise tanışdıgı insandan ayrılacağına, evli ise eşinden boşanacağına işarettir.
Boy

Rüyada boyunun uzadığını gören hasta olur. Boyunun kısaldığını görmek, rızk darlığına işarettir. Rüyada bir kişi ile boy ölçüştüğünü gören bir sınava girer. Bu Ölçüde kendi boyu. ölçüştüğü kimsenin boyundan uzunsa sınavı kazanır; boyunun olanından çok uzun göklere doğru çıkarcasına uzadığını görenin ömrü uzun olur. Boyunun cücelerden daha kısa olduğunu görenin sonu hayır değildir.
Boya

Rüyada boya görmek, çeşitli şekillerde tabir olunur. Beyaz boya görmek, mutlu bir hayat geçireceğine; mavi boya görmek zaman zaman heyecanlı günler yaşayacağına; denizci veya havacı mesleğine hevesli olup, bu mesleğe girmeye çalışacağına; yeşil boya görmek, tabiattan hoşlandığına veya din kuvvetine; kırmızı boya kuvvetli bir aşk hayatı yaşayacağına; siyah boya. genellikle göz yaşına, mateme; sarı boya, hastalığa işaret eder. Alaca renkli boya görmek, günlerini boşuna ve hayalle geçireceğine ibarettir. Bir eşyayı boyadığım veya evini boyayarak süslediğini görmek, boyaların renginin delâlet ettiği mânâlara göre tâbir olunur. Rüyasında bir yeri boyadığını görmek boyadığı renklere göre yorumlanır. Beyaz renk ferahlık ve mutluluğa, sarı rek hastalığa, mavi renk ümide, yeşil renk dinin kuvvetine, kırmızı renk aşka ve sevdaya, pembe renk genç kızlığa ve ümide, mor renk şüpheye, sİhay renk mutsuzluğa, kahverengi uzun yolculuğa îçaretdir. Renklerle görülecek rüya, rüyanın sekline ve rengine göre bu maddelere dayanılarak yorumlanır.
Boynu Vurulmak

Rüyada birisinin boynunun vurulduğunu görmek, ibâdetini aksattığı için. Cenâb-ı Hak tarafından rüya sahihine yapılan bir uyandır. Kendi boynunun vurulduğunu gören, büyük bir günâh işlemiştir, hemen tövbe ve istiğfar etmesi gerekir. Boynu vurulduktan sonra, cesedinin dirilerek ayağa kalktığını gören, büyük husûmetlere uğrar. Başının yuvarlanarak uzaklara gittiğini görenin eceli yaklaşmıştır. Boynu vurulmak üzere iken affedilerek cezadan kurtulduğunu görmek, günâhlarından tevbe etmesi gerektiğine işaret eder.
Boynuz

Rüyada boynuz görmek tereddüt işaretidir. Boynuzu olmaması gereken bir hayvanı mesela bir kediyi boynuzlu görmek beklenen bir şeyin olmayacağına; duvarda boynuzu büyük bir geyik başının asılı olduğunu görmek eşinin ihanet etliğine; bir hayvanın boynuzu ile yaralandığını görmek kötü bîr haber alarak çok üzüleceğine işaretdir. Bazıları diyor ki: rüyada boynuz sevgiyle yorumlanır. Boynuzlu bir hayvan görmek, eşiniz tarafından sevildiğinize, hckârsanız ilerde sevişerek evleneceğinize delildir. Bir arenada boğa güreşi yapan bir boğayı germek hayırlı değildir. Bir tabircilere göre de rÛyadâ boynuz görmek, kavgaya da yorumlanır. Evde bcsle-diği kedi veya köpeğinin birdenbire boynuzu çıktığını gören, yeni bir düşman kazanmıştır, sakınması gerekir. Bir atı boynuzlu olarak görmek, bir düşmanlığa uğrayarak birisi ile mahkemelik olacağına işaret eder. Boynuzlu bir hayvanın birdenbire boynuzlarının yok olduğunu görmek, düşmanından kurtulduğuna işarettir.
Boyun Bağı

Rüyada boynunuza çok güzel bir kravat taktığınızı görmek, gclecekde büyük ve itibarlı bir kimse olacağınıza ve memleket içinde isim yapacağınıza işaretdir. Kırmızı boyunbağı takmak, uzun ve heyecanlı gönül maceraları geçireceğinize; yeşil boyunbağı takmak, bütün arzu ve isteklerinizin çok kısa bir zamanda yerine geleceğine; beyaz boyunbagı takmak, ummadığınız bir yerden sizi feraha çıkaracak haberler alacağınıza ve bu haberlere cok sevineceğinde; siyah boyunbagı takılarak cok sıkıntaiı günler geçireceğinize; san boyunbagı bağlamak ise, hafif bir hastalık geçireceğinize alâmetdir.
boza

Rüyada boza içtiğini görmek, zengin bîr kimse ile dostluk kuracağına ve borçlu ise borcunu ödeyeceğine işaret eder.
Böbrek

Rüyada böbrek ağrısı çektiğinizi görmek, dedikodu yapmak ve adam çekiştirmek gibi bazı kötü huylarınızdan vaz geçmeniz hususunda size bir uyarıdır. Böbreğinizden taş düşürdüğünü görmek, şimdiye kadar sonuçlandıramadığınız bazı işlerinizi, dostlarınızın yardımı ile çözeceğinize işaret eder. Rüyanızda böbrek kızartması yediğinizi görmek, yakında beklediğiniz bir yerden bir miktar para alacağınıza yorumlanır.
Bölmek

Rüyasında bir şeyin bir kaç kişi arasında bölündüğünü gören, insaf içinde olup adaletden ayrılmaz. Aksi iae, bu rüyanın aksiyle yorumlanır. Malım bir veya bir kaç hayır müessesi arasında bölüştüren kimse, evladını akrabasından biri ile evle-dirir. Malını kötülük için böldüğünü gören kötülük görür. Malım tanımadığı bir takım kimseler arasında böldüğünü görenin işleri bozulur ve gayreti boşa gider.
Böğürtlen

Rüyada böğürtlen toplayıp yediğinizi görmek, bir evlenme yüzünden ailesi ile diğer bir aile arasında yakınlık olacağına; olgunlaşmış böğürtlen yemek, evlenme yüzünden çehiz veya ağırlık olarak para ve mal edineceğine işarettir.
Bölük

Rüyada asker görmek, hayra ve kuvvete yorumlanır. Rüyasında bölük halinde giden asker görmek o yer halkına huzur ve rahatlık geleceğine; kendisinin de o askerler içinde bulunduğunu görmek, işlerinin ve ailesinin emniyet içinde olduklarına, korkusuzluğa; kendisini bölüğün başında bulunup onlara komuta ettiğini görmesi o yerde sözünün geçeceğine ve sevilen bir kişi olduğuna işaret eder.
Börek

Rüyada börek görmek de çörek gibi tabir olunur Börek yediğini gören, ayrı ayrı yerlerden hayır ve menfaat gl Undan yapılan herhangi bir şey, gerek yumuşak ve gerek katı olsun; hayır, niınet, menfaat, mal ve bereketdir. Çünkü ekmek ve benzeri gibi şeyler insana kuvvet verir ve hayatının devamına sebep olur. Bir rivayete göre undan yapılan hersey ilim ve islâm a işaret eder. Bu sebeple ekmek ve benzeri şeyler yemek hayırlıdır. Bazıısınagöre; börek görmek nimetle yorumlanır. Rüyasında börek yaptığını görmek, kazanç için çahşdığına, o börekden yediğini görmek, kazancını elde ederek yiyeceğine, tepside bulunan böreği bir bıçakla kestiğini ve tabaklara aldığnı görmek, kazananı ailesiyle ve dostları ile paylaşacağına işaret eder.
Budak

Rüyada budak görmek pürüzlü işlerle yorumlanır. Rüyasında bir ağacın budağını yolduğunu görmek, bozuk bir işinin düzeltilmesine çalıştığına; ağaçda bir kaç budak olduğunu görmek işlerinin tamamen bozuk ve pürüzlü olduğuna işaretidir.
Buhar Makinesi

Rüyada buharla işleyen bir makina görmek, dost veya akrabalarınızdan işlerinize dair köstekleneceginize ve kötülük göreceğinize işaret eder.
Buhur

Rüyada buhur görmek asil bir adanı taralından güzel bir hayata, tanınmış bir isme ve iyi ahlâka delildir. Buhur yakmak iyi bir rızka ve bol bir geçime işaret eder.
Buhurdan

Rüyada buhurdan görmek sahiplerine şefkat ve sadakatle hizmet eden ve bundan dolayı halkın övgüsüne lâyık olan erkek hizmetçiye delâlet eder. Bir rivayete göre, faydalı bir kişidir.
Buldog Köpeği

Rüyada Buldog köpeği görmek, sadakatla yorumlanır. Rüyasında bir Buldog köpeğini kendisine saldırarak ısırdığını görmek, düşmanlardan zarar göreceğine iaret eder. Buldog köpeğini kendisine saldırdığım fakat onu taş veya sopa ile uzaklaştırdığım görenin düşmanlarından korkusu olmaz.
Bulut

Rüyada başının üzerinde bir bulut parçası görenin makamı yüksek, ve sözü dinlenir olur. Üstünden bir bulut geçtiğini gören, itimat edilecek bir adamın yakın bjr arkadaşı olur ve ondan fayda görür.
Bulvar

Bulvar görmek hayra yorumlanır. Rüyasında uzun bir bulvarda tek başına yürüdüğünü görmek, teşebbüs edeceği bir işi başaracağına; bir bulvarda iki arkadaşın kolkola yürümesi, eğer bir şirket ve ticaret arkadaşı varsa o işin iyi bir şekilde kazanç getirecek bîr iş olduğuna; bir bulvarda yürürken geri dönüp ters yüz yürümek, başladığı işin hayırlı olmadığına; bir bulvarda yürürken önüne duvar gibi, perde gibi bir engelin çıktığını görmek ve o yola devam edemeyeceğim görmek, başladığı işde başarılı olamayacağına işarettir. Bir bulvar üzerinde tek başına yürüdüğünü gören, sonu mutlu bir şekilde bitecek olan bir macera geçirir. İki taran yüksek binalarla çevrili uzun bir bulvar üzerinde bulunduğunu görmek, düşündüğü, hayal ettiği bir evlilik için ilk adımı atmış olduğuna, bulvardan birdenbire geri dönüp, geldiği yöne gittiğini görmek, düşündüğü ve yapmak istediği işten vazgeçtiğine debidir.
Burgu

Burgu rüyası üzüntü ve acı ile yorumlanır. Rüyasında bîr tahtaya burgu burguladığını görmek yapacağı bir işi yapıp yapmamakta tereddüt ettiğine, burgunun tahtanın arka tarafından dışarı çıkdığım görmek başarısızbğa, burguyu demir bir levhaya vidalamaya çalışdığını görmek boş ve beyhude işlerle uğ-raşdıgına işaret eder. Kimisine göre: burgu görmek, acı ile yorumlanır. Rüyasında bir şeyi burgu ile bir yere bağlamak istediğini görmek, vücudundaki bir hastalıktan dolayı ameliyat geçireceğine işarettir. Burgu burguladığı yere tamamı ile girerse, ameliyatı başarılı geçer, kırılır veya eğilirse ameliyat başarılı olmaz.
Buruç Suresi

Buruç sûresini rüyasında okuyan veya okuyanı dinleyen kişi, dünyada gam ve keder sahibi olur. Sıkımı çeker, hayatı acı içinde geçer. Fakat âhireti güzel olur, büyük sevaba erer- ilmi çok olur. Dininde çok kuvvetlidir, Yıldız ilmini çok sever.
Burun

Rüyada burun, murat ve ömür uzunluğu ile ta "bir edilir. Burnundan sümük akdıgmı gören büyük ve kıymetli bir kişiden hayır ve menfaat görür. Burnundan sinek veya ona benzer bir şeyin çıktığını görenin bir çocuğu olur. Burnuna bir sinek veya benzeri bir şeyin girdiğini görmek hayır değildir. Burnunda bir delik olup onunla burnunun aşağıya çekildiğini görmek rüya Sahibinin alçak gönüllülüğüne veya büyüklerden bir menfaat geleceğine işarettir. Burnunun nezleden aktığını gören kimsenin işleri bağlanır, zorluğa uğrar. Burnundan konuştuğunu görenin kısmeti daralır. Burnundan kan gelmesi iki şekilde yorumlanır: Rüya sahibi burnumdan kan geldi derse, malı artacağına, başkası derse malının elinden çıkacağına işaretdir. Burnunun kesildiğini görmek beş şekilde ta"bir olunur; Kendi veya evladı için sünnet, bulduğu mevkiden aşağı inmek, çabuk olum, bela, çocuğunun veya eşinin hastalanması. Burnunun büyüdüğünü görmek bir mevkide bulunuyorsa mevkiinin büyümesine, zengin ise malının daha da artmasına; fakirse zenginliğe; aksine burnunun küçüldüğünü görmek, bu rüyanın zıddına işaret eder.
Büfe

Rüyada büfe görmek bolluk ve berekete işaretdir. Bir büfede satış yaptığını görmek, evinin rızkının ve maişetinin boHaşaca£ına; bir büfeden yiyecek satın aldığını görmek, memursa maaşının artacağına, tüccarsa kârlı bir işe gireceğine, hasta ise iyileşeceğine işarettir. Bir büfede rafları tanzim ettiğini görmek kazanç için bazı projeler yaptığına, büfe için aldığı mallan raflara yerleştirdiğini görmek, hayır ve iyilik işlerinde halka yardımcı olduğuna işaret eder.
Büro

Küyada büro görmek dünya ve din işlerinde hayra işaretdir. Bir büroda oturup işleri yönettiğini görmek ibâdetinin kabul edildiğine; burada memurlanna emirler verdiğini görmek» din hususunda etrafındaki insanlan doğru yola davet için onlara nasihatta bulunduğuna; bir büroya girdiğini görmek, ibadet için bir camiye veya mescide girip sevap kazanacağına işaret eder. Bazılarına göre; rüyada bir büroda olduğunu görmek, hayatta basarlı olmak için çalıştığına işaret eder. Büroda oturup iş sahiplerinin işlerini yaptığını, önüne gelen kağıtları inceledi, imzaladığını görmek, daha büyük mevkilerde bulunmayı istedıği için âmirlerinin gözüne girmek ve onların dikkatini çekmek için gayret ettiğine işarettir.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA