Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bacaksız Hülya beni nasıl görmez
25 Mayıs 2013 Cumartesi 10:33

Bacaksız Hülya beni nasıl görmez

Cannes Film Festivalinde gösterime giren tek Türk filmi Qüfür'ün yönetmeni ve oyuncularından Gani Rüzgar Şavata, Avşar"a sitem etti

Cannes Film Festivalinde gösterime giren tek Türk filmi Qüfür'ün yönetmeni ve oyuncularından Gani Rüzgar Şavata, bu başarının Türkiye'de görülmemesine üzüldü. 66. Cannet Film Festivalinde gösterilen ve büyük ilgi gören Qüfür'de 28 Şubat sürecini konu alan Şavata, filmin başta Fransa olmak üzere Almanlar ve Japonlar tarafından satın alındığını söyledi.
Yarışma dışı gösterilen filmlerden birisi  olan Qüfür, Cannes de Türkiye'yi temsil eden tek film oldu. Filmin festivale katılanlar arasında yoğun ilgi gördüğünü ve çok tekliflerin geldiğini söyleyen Şavata, Hülya Avşar'ın mücevher markası tanıtımı için geldiği Cannes de, "Hiç Türk filminin olmamasına üzüldüm" sözlerine şöyle cevap verdi:
"Bacaksız Hülya, benim filmi mi Kürk filmi saydığı için öyle dedi sanırım. Hülya hanıma sormak lazım, acaba festivale kimin davetiyesi  ile girdi. Nasıl oldu da gösterimde olan tek Türk filmi Qüfür'ü fark etmedi. Böyle düşüneceğini  bilseydim Fadime Şahin rolünü Hülya Avşar'a verirdim"

untitled.jpg

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA