Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bakan türkü söyledi, salon alkıştan yıkıldı
25 Nisan 2013 Perşembe 14:11

Bakan türkü söyledi, salon alkıştan yıkıldı

Işık Üniversitesi, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'a fahri doktora ünvanı verdi.

Fahri doktora için Maslak Kampüsü'nde düzenlenen törene katılan Yıldırım'a Işık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nafiye Güneç Kıyak tarafından cübbe giydirildi.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım törenden önce kendini birden sahnede buldu. Törende mini bir konser veren Grup Ayışığı'nın solisti bakandan şarkı söylemesini istedi. Bakan Yıldırım, Aşık Veysel'in unutulmaz "Uzun ince bir yoldayım, gidiyorum gündüz gece" türküsü istenince kıramadı, söylemeye başladı. Türküyü sonuna kadar söyleyen Bakan Yıldırım, salondan büyük alkış aldı.

Binalı Yıldırım'ın sahnede türkü söylediği etkinlik kendisi için düzenlendi. Işık Üniversitesi Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'a fahri doktora ünvanı verdi. Fahri Doktora için Maslak Kampüsü'nde düzenlenen törene katılan Yıldırım'a Işık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nafiye Güneç Kıyak tarafından cübbe giydirildi.

Yıldırım cübbe giyme töreninin ardından bir konuşma yaptı. Yıldırım konuşmasına, "Büyük projeler yapıyoruz ama böyle konular olunca tökezliyoruz. Kusura bakmayın. Zaman zaman duygusal, heyecan dolu anlar yaşamamız, yapacağımız işler için enerji oluyor" diye başladı. Türkiye'nin bütün bölgelerini bir biriyle ulaşır, erişir hale getirdiklerini söyleyen Yıldırım konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bazıları diyor ki 'Ülkede terör var. Ülkede kardeşlik zarar gördü'. Bunun arka planında bölgeler arasındaki dengesizlikler yatıyor. Biz bunu 10 sene boyunca gördük. Biz Hakkari'ye, Şırnak'a havaalanı yaparken hep bu terör önümüze çıktı. Oralara yol gitmesini, havalalanı yapılmlasını önlemek için ellerinden geleni yaptılar. Bizim ısrarla bölgeye yaptığımız yatırımlar var. 10 yıl içerisinde biz Güney Doğu'ya Batı'ya nazaran 10 kat daha fazla yatırım yaptık. 10 yıl içerisinde bölgeye tam 34 kat trilyon yatırım yaptık. Bunun 22 kattrilyonu Ulaştırma Bakanlığı'nın yaptığı yatırımlardır." dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA