Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bakandan müdahale açıklaması
11 Haziran 2013 Salı 09:51

Bakandan müdahale açıklaması

Bakan Fatma Şahin: "Herkes haklımız yararına bu müdahalede yardımcı olmalı..

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, "polisin yasadışı yapılara yönelik bu sabah olabilecek en ılımlı yöntemlerle yaptığı" müdahalenin doğru değerlendirilmesi gerektiğini belirterek,  “Herkes güvenlik birimlerimize yapmış oldukları halkımız yararına bu müdahalede yardımcı olmalı” dedi. 

Bakan Şahin, polisin, pankartları kaldırmak amacıyla Taksim Meydanı’na girmesini Twitter hesabından değerlendirdi. “Güne sadece ‘herkese iyi sabahlar’ diyerek başlamak isterdim ama Taksim’deki müdahale ile ilgili bazı görüşlerimi aktarmak kısmetmiş” ifadesiyle açıklamalarına başlayan Bakan Şahin, şunları paylaştı:
“Taksim'de bir kaç gündür görülen görüntü kirliliğinin Gezi Parkı'ndaki partilerden, ideolojilerden bağımsız itirazcılarla ilgisi yoktu. Hatta Gezi Parkı'ndaki demokratik itiraz hakkını kullanan arkadaşlarımız da bundan çok rahatsızdı ve açıkça ifade ediyorlardı. Bu nedenle polisimizin yasadışı yapılara yönelik bu sabah olabilecek en ılımlı yöntemlerle yaptığı müdahale doğru değerlendirilmeli. Herkes Vali Mutlu ve güvenlik birimlerimize yapmış oldukları asayiş sağlama amaçlı, halkımız yararına bu müdahalede yardımcı olmalı. İnanıyorum ki güvenlik güçlerinin bu haklı müdahalesi herhangi bir gencimiz, insanımız, polisimiz zarar görmeden sonuçlanacaktır.”

"

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA