Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bakandan önce CHP yetişti!
17 Nisan 2013 Çarşamba 18:34

Bakan'dan önce CHP yetişti!

Kanser hastası genç kızın tedavisi için gerekli ilaçları CHP'li vekil Yunanistan getirterek hastaneye teslim etti.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, lenf kanseri tedavisi gören üniversite öğrencisi 23 yaşındaki Dilek Özçelik’i tedavi gördüğü Trakya Üniversitesi Edirne Tıp Fakültesi Hastanesi’nde ziyaret etti. Bakan Müezzinoğlu, "Herkes üstüne düşeni yapıyor. İçini ferah, moralini yüksek tut. İlaçlar bizim görevimiz" dedi, hastanenin yeterli olmaması durumunda Ankara veya İstanbul’daki hastanede o da yeterli olmazsa yurt dışında tedavi sözü verdi.


Sağlık Bakanı Müezzinoğlu dünkü Edirne ziyareti sırasında, ilaçlarının temini için yardım istediği Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın, cebine para koyup, "Düşürme" diye uyardığı, ancak "Ben dilenci değilim" diyerek parayı iade eden lenf kanseri hastası Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği 3’üncü sınıf öğrencisi Dilek Özçelik’i tedavi gördüğü Edirne Tıp Fakültesi Hastanesi’nde ziyaret etti. Hastanenin Hematoloji Servisi’nde yatan ve tedavi sürecinde çeşitli tetkikleri yapılan Dilek Özçelik, basının alınmadığı odasında Bakan Müezzinoğlu ile 5 dakika boyunca görüştüklerini belirtti.

Bakan Müezzinoğlu’nun kendisinden moralini yüksek tutmasını tavsiye ettiğini söyleyen Dilek Özçelik, "Ziyarette nasıl olduğumu sordu. Ben de kendisine ilaçlarımın hala gelmediğini söyledim. Kendisi de bana, ’Sen artık bunu düşünme. Herkes üstüne düşeni yapıyor. İçini ferah, moralini yüksek tut. İlaçlar bizim görevimiz’ dedi. Bana Tekirdağ’da hasta olan ince bağırsak kanseri hastası Refiye Yılmaz’ı örnek gösterdi ve tedavisi için Amerika’ya gönderdiklerini söyledi. Ayrıca bu hastanede tedavim yeterli olmazsa Ankara veya İstanbul’daki hastanelerin yanı sıra yurt dışına da gönderebileceklerini ifade etti. Ben de söz istedim, kendisi sözünü verdi" dedi.

Hastanede yapılan tetkiklerinin sürdüğünü söyleyen Özçelik, "Henüz eksik olan ilacım gelmedi. Hastane görevlileri birkaç güne kadar ilacımın geleceğini söyledi. İlacım gelse bile, tedavim bitene kadar, her ay acaba ilacım gelecek mi korkusu yaşayacağım. Umarım verdikleri sözün arkasında dururlar" diye konuştu.

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, dün basına kapalı gerçekleştirilen Dilek Özçelik ziyaretinin ardından gazetecilere, "Geçmiş olsun ziyaretinde bulundum. Sıkıntısını sordum, şu anda olağanüstü bir durum yok. Biz gerekeni yapıyoruz, zaten doktorlarımız da orada. Ne gerekirse yapacağız bütün hastalarımıza olduğu gibi" açıklaması yapmıştı.

CHP’LİLER İLAÇLARI YUNANİSTAN’DA BULDU

Lenf kanseri tedavisi gören üniversite öğrencisi 23 yaşındaki Dilek Özçelik’in Türkiye’de bulamadığını söylediği ilaçlar, CHP’liler tarafından Yunanistan’da bulundu. CHP Edirne Milletvekili Recep Gürkan’ın danışmanı Ediz Ün ile CHP Edirne Merkez İlçe Yönetim Kurulu üyesi Olkan Bayır, Yunanistan’dan alarak Türkiye’ye getirdikleri ilaçları, Trakya Üniversitesi Edirne Tıp Fakültesi Hastanesi’ne götürerek Dilek Özçelik’e teslim etti.

CHP Edirne Merkez İlçe Yönetim Kurulu üyesi Olkan Bayır, CHP Edirne Milletvekili Recep Gürkan’ın talimatıyla Dilek Özçelik’in ihtiyacı olan kanser ilaçlarını Yunanistan’dan 15 Euro’ya temin ettiklerini ifade ederek şunları söyledi:

"Sağlık Bakanımız Dilek’e ilaçların temin edileceğini söylemiş ancak zaman belirtmemiştir. Vekilimizde hemen danışmanını Yunanistan’a göndererek temin etti. Şuanda hastamızın yanına giderek ilaçların vereceğiz. Batmış bir Yunanistan’da bile ilaçlar bulunabiliyor. Ancak Türkiye’de temin edilemiyor, provizyon verilemiyor. İlaçlar pahalı değil, sadece sıkıntısı bulunamaması. İlaçlar çok uygun bu kadar ilacı biz 15 Euro’ya aldık. Türkiye bir ilacın parası 100 lira, diğerininki de 34 liradır."

’TEDAVİM 1 SENE SÜRECEK’

CHP’li Bayır ve danışman Ün daha sonra Trakya Üniversitesi Edirne Tıp Fakültesi Hastanesi’ne girerek 5’er kutu getirdikleri ’Deticene’ ve ’Bleocina’ adlı ilaçları Dilek Özçelik’e teslim etti. Hastanede tedavisi süren Özçelik, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun dün kendisini ziyaret ettiğini hatırlatarak, "Dün geçmiş olsun dileklerini iletti. İlaçlar konusunda kendileri söz verdi. Umarım söylediği olur. Hastaneye yattım tedavim başlayacak inşallah. Tedavim bitene kadar da ilaç konusunda tedirginlik yaşamam umarım. Herkes söylediği sözlerin arkasında durur. CHP ilaçları getirdi, benim 1 senelik bir tedavi sürecim var. Doktoruma henüz göstermedim. İlaçlardan bir tanesi evet, ama diğerini henüz bilmiyorum" diye konuştu.

Vatan

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA