Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bankacı uyuyakaldı!
13 Haziran 2013 Perşembe 13:53

Bankacı uyuyakaldı!

Parmağı klavyenin tuşuna basılı kalınca...

Banka çalışanı 64,20 Euro'luk bir havale yaptığı sırada, parmağı bilgisayar klavyesinin tuşlarına basılı şekilde uyuyakalmış ve '222 milyon 222 bin 222 Euro 22 sentlik' bir havale yapmıştı.

Hatayı yapan banka çalışanının müdürü, bu hatayı fark etmediği için işten çıkarılmıştı.

Hesse eyaletindeki mahkeme, yapılan hatanın işten çıkarma gerekçesi olmadığını ve müdürün uyarı cezası alması gerektiğine karar verdi.

Geçen yıl Nisan ayında meydana gelen olayla ilgili olarak mahkemede yapılan açıklamada, 1986 yılından beri bankada çalışan 48 yaşındaki müdürün hatayı fark etmediği ve havaleyi onayladığı belirtildi.

Banka yetkilileri daha sonra bir başka banka çalışanı tarafından hatanın fark edildiğini ve havale miktarının düzeltildiğini belirttiler. Banka yönetimi, şube müdürünü, çalışanlarını denetlememekle suçlamıştı.

Ancak avukatları, mahkemedeki savunmasında, olayın yaşandığı gün, banka müdürünün 812 havaleyi kontrol ederek onayladığını açıkladılar.

Mahkeme heyeti, olayda bir kasıt ya da kötü niyet olmadığına karar verdi ve banka müdürüne bir uyarı cezası verilmesinin uygun olduğuna hükmetti.

Mahkeme ayrıca, bu olay sonucunda banka yönetiminin çalışanlarının sözleşmesini feshedemeyeceklerine ve banka müdürünün görevine iade edilmesine karar verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA