Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Barışmanın vakti geldi
15 Haziran 2013 Cumartesi 16:18

Barışmanın vakti geldi

Sevdiğiniz kişiyle olan kavgaları büyütmeyin. Öfke ile kalkıp zararla oturmak istemiyorsanız, karşınızdakinin gönlünü almayı bilin...

Kavga ve tartışmaların da ilişkinin bir parçası olduğunu kabul etmek gerekir. Bu yüzden eşinizle ya da birlikte olduğunuz kişiyle aranızda yaşanan tartışmalar hemen moralinizi bozmasın. Ancak şunu da unutmamalısınız ki sağlıklı bir ilişki için kavga sonrası barışmayı da bilmelisiniz. 

SİNİRLENMEYİN
Öncelikle sizi kavgaya iten, tartışmanıza neden olan sorunları bir düşünün. Anlık sinir ve öfkeniz geçtiğinde bunların ne kadar saçma olduğunu siz de göreceksiniz. 

KÜSMEYİN
Küsmek, karşınızdaki kişiye hakaret edecek şekilde konuşmak ve çocuksu hareketlerden kaçınmalısınız. Sinirli olduğunuz anlarda sessizliğinizi korumanız doğru bir davranıştır. Ancak daha sonra niçin kızdığınızı mutlaka eşinize ya da sevgilinize anlatın. Uzun süre sessiz kalır, kızma nedenlerinizi açıklamazsanız karşınızdaki kişi de yanlışlarını düzeltme fırsatı bulamaz. 

DİNLEYİN
Eşinizin ya da sevgilinizin de size yapmak istediği bazı açıklamalar olabilir. Bunları sakın dinlememezlikten gelmeyin. 

ANLAYIN
Kendinizi karşınızdaki kişinin yerine mutlaka koyun. Onun hislerini anlamaya çalışın. Bu konuda da objektif olmaya çalışın. 

GİZLEMEYİN
Duygularınızı gizlemeyin. Kendinizi iyi ifade etmeye çalışın. Sürekli içinize atmayın. Rahatsız olduğunuz konuyu zamanında dile getirin ve çözüm arayışına katılın. 

ÖZÜR DİLEYİN
Gerektiğinde özür dilemek sizi küçültmez aksine yüceltir. Hata sizdeyse özür dileyin, karşınızdakinin gönlünü almayı bilin. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA