Nuray Sayarı / Astrolog

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Nuray Sayarı / Astrolog

Başak Burcu'nu 2014'te ne bekliyor

02 Ocak 2014 Perşembe 11:46

21 Nisan ve 15 Aralık'ta yaşanacak Uranüs Pluton karesi ile kazancınızı artırmak, paranızı değerlendirmek için yeni yatırımlar yapacaksınız. Bu tarihlerde riskler fırsatta çevrilecek 
Yeni ayda görsel işler ile yoğunlaşıp tarzınızda ya da stilimizden değişimlere ihtiyaç duyabilirsiniz fakat sevgi ve güzellik gezegeni Venüs'ün gerilediğini unutmayın. Venüs gerilerken ani saç rengi değiştirmek ve estetik operasyonlara kalkışmak başarısızlıkla sonuçlanır ayrıca öyle bir sürece girdiğiniz bu dönem hayata olan bakışınızdan içinde bulunduğunuz ortamlara ve yaptığınız işlere kadar neredeyse tamamen beklenti ve umutlarınızı gözden geçireceksiniz. 
Sosyal çevre, arkadaş ilişkilerinden bu dönem daha az sağ duyulur ve seçici olmalısınız. Öfke ve nefretleriniz varsa kimseyle tartışarak hiç bir şeyi değiştiremezsiniz. Unutmayın ki her insan sadece kendini değiştirebilir. 
Ocak'ta Merkür Kova burcuna geçiyor. 31 Ocak'a kadar düşünce ve söylemlerde daha yenilikçi, farklı, adil ve tarafsız olma eğilimi artacak. Kalabalık ortamlarda, arkadaşlar arasında fikir paylaşımlarında bulunmak, onlarla düşünce ve duygu fırtınaları yaşamanız mümkün yeni iş uygulamalarını düzenlemek için güzel zamanlar 28/29/30 Ocak günleri iş ve kariyeriniz adına birlikte çalıştığınız arkadaşlarınızla  Takım çalışmaları yapmaktan keyif alırken iş yaşamınızın geleceği adına mütişmteklif ve fırsatlarla karşılaşacaksınız 11-12 Ocakta Venüs Güneş kavuşumu gerçekleşiyor  İlişkilerde ortaklıklarda uzlaşmak bir sonuca varmak oldukça güç! Düşünce ve bakış acınızı güçlendirin ayın son haftasında da Satürn'ün desteği ve Merkür'ün kovaya geçmesiyle birlikte; kendinizi hemen herkonuda güçlü hissedeceksiniz.ilk yarısı gelir ve harcamalar, para kazanmaya yönelik girişimler öne çıkıyor. İkinci yarı ise kendi içinize yöneleceğiniz daha sakin bir dönem sizi bekliyor! Merkür'ün retro olacağı 6 Haziran-2 Temmuz günleri boyunca kişisel girişimleri başlatmaktan, imza atmaktan, önemli fikirlerinizi beyan etmekten kaçının. Kendinize ve geleceğinize yönelik planlarınızı harekete geçirmeyin isteklerinizi frenleyin!
 Senenin son retrosu 3-26 Ekim tarihlerinde yaşanacak. Bütçenizi, gelir ve giderleti kontrol altına alıyorsunuz ani gelen teklif ve maddi güce sahip olacağınız çalışmaları ve sözleşme ve işleri 28 Ekim'e erteleyin. 21 Nisan ve 15 Aralık'ta yaşanacak Uranüs Pluton karesi ile kazancınızı artırmak, paranızı değerlendirmek için yeni yatırımlar yapabilirsiniz. Bu tarihlerde riskleri fırsatta çevirmek size mutluluk getirecek.

AŞK

Problem kalmayacak
Yeni yılın ilk yeni ayının size olan etkisi aşk hayatınızla alakalı konularda kendinizi ifade etme gücünüzü sorgulayabilirsiniz. Sevdiğinizle olan problemleri çözmek, geleceğe ilişkin kaygılarınızı konuşmanın tam zamanı. Bu süreçte gerçeklerin farkında olarak hareket etmek çok önemli. Yeni bir aşk ilişkisine veya hobi faaliyetlerine başlamak içinse uygun bir dönem değil. Bitmiş bir ilişki bu dönem yeniden öne çıkabilir, sorunlar aşılabilirse birliktelik devam edebilir.
Ayın ilk hafta sonunda bazı sevmediğiniz arkadaş ortamlarına eş partner ve işle ilgili katılmak zorunda kalabilirsiniz. Kendinize gerilim enerjisi yüklemeyin oldukça hareketli ortamlarda olabilirsiniz. Kimseyi sevmek zorunda değilsiniz ve kimsede sizi sevmek zorunda değil ama konu insansa saygı duymak zorundasınız. Ayrıca aşk yaşamınızda partneriniz tarafından bu dönem eleştirilmemeye özen gösterin ve aranıza negatiflik sokan duygu ve şüphelerden arının sakin olmaya özen gösterin. 
 Ocak ayının tamamında aşk ve sevgi gezegeni Venüs'ün 5.evinizde oğlak burcunda retro oluşu, Uranüs, Pluto ve Jüpiter ile kurduğu zor açılar 6 Mart'a kadar sizi içsel duygusal olarak yıpratın ruhsal yorabilir.  Ayrıca eski aşklar, ilişkiler sadakat-ciddiyet içeren ilişkileri korumakta zorlanabilirsiniz.
 
İŞ

Kazançlı bir dönem
Risk içeren spekülatif yatırımlara girmeyin iş hayatınızda bir işten başka bir işe sorumluluk ya da kara ortak olduğunuz işler varsa ya da aracılık yaptığınız iş konularında faaliyetlerini daha kontrollü yürütmeniz gerekiyor. Mars'ın 7 Aralık 2013 de başlayıp 25 Temmuz 2014'e kadar terazi burcunda kalacağı süreçte gelir-gider dengesini düzenlemek, kazancınızı artırmak, projeleri paraya çevirmek, parasal alanda doğru atılımlar atmak için çokça efor sarf edeceksiniz. 16 Mart'ta burcunuzda bir dolunay gerçekleşiyor. Sağlık veya kişisel girişimlerinizle ilgili işler sonuçlanabilir. Ayrıcalıklı, kazançlı çıkabilir, anlaşma veya işbirlikleri kurabilirsiniz.3/4/5 Mart-20/23 24/25 Temmuz günleri boyunca yakınlar, kardeşlerle olan ilişkileri düzenleyebilir, sorunları çözmek için harekete geçerseniz başarılı olabilirsiniz. 
Sizden borç isteyen kişilere de borç verip alamayacağımızı göz ardı etmeyin. 29 Nisan'da boğa burcunda gerçekleşecek yılın ilk güneş tutulması sizin için oldukça olumlu bir Güneş Tutulması olacak Eğitim almak-vermek, kişisel gelişime ağırlık vermek, projelerinizi sunmak yayınlamak acısından çok şanslı ve farklı olacaksınız.bu dönem auranız ve şuurunuz da güçleniyor fırsatları iyi değerlendirin 
 
SAĞLIK

Bağışıklık sistemine dikkat edin 
Sağlıkta sindirim  ve bağışıklık sisteminize dikkat edin. Sizin için için 2014 yılı boyunca yönetici gezegeniniz Merkür'ün güçlü olduğu ikizler, başak ve kova burçlarında hareket edeceği tarihler oldukça önemli olacak. Ayrıca Merkür'ün retro zamanlarını bilmek de sağlıkta önlemci olabilmek ve kişisel girişimlerinizi başarıyla uygulayabilmeniz için oldukça gerekli. 12-31 Ocak'ta Merkür Kova burcunda seyredecek. İşyerindeki projeleri tamamlamak ve sunmak, danışmanlık hizmet işlerine yönelmek kendi işlerinizde ve isteklerinizde tamamlanmak kendinizi sosyal ve kültürel acıdan geliştirmek çok şanslı olabilirsiniz.
Düşüncelerinizi takıntı haline getirmekten kaçının, yenilenin, olmuyorsa vazgeçin yersiz beklentilere girmeyin.15 Nisan'da Terazi burcunda bir Ay Tutulması gerçekleşiyor. 
16 Temmuz da Jüpiter'in Aslan burcuna geçmesiyle size etkisi ise birlikte yıl boyunca, kendinize iç dünyanıza döneceksiniz. Bilinçaltınız aktifleşecek, size yol gösteren rüyalar, yollar bulabilirsiniz. Meditasyon yoga dua gibi arınma dinlenme iyileşme faaliyetlerine başlayabilirsiniz. Yardım faaliyetlerine katılabilirsiniz. Varsa sağlık sorunlarınız şifalanabilirsiniz.15 Ağustos-1 Eylül günlerinde Merkür Başak'tayken; kişisel girişimlerinizi başlatmanın tam zamanı. 25 Ağustos'ta yaşanacak Yeniayla birlikte kendinizi daha zinde ve sağlıklı hissedeceksiniz.

aslanburcu1.jpg

 

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
EDİTÖR'ÜN SEÇTİKLERİ
ÇOK OKUNANLARBU AY|BU HAFTA|DÜN
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA