Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başbakana 5 bin dilekçe!
24 Nisan 2013 Çarşamba 14:33

Başbakan'a 5 bin dilekçe!

TÜRKİYE Kamu- Sen Zonguldak Şubesi, ek ödemelerin emeklilik maaşına dahil edilmesini isteyen çalışanların yaklaşık 5 bine yakın dilekçesini Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a gönderdi.

PTT önünde toplanan Türkiye Kamu- Sen üyesi 20 kişi, devlet memurlarının çalışırken aldıkları ücret ile emekli maaşları arasındaki farka tepki gösterdi. Türkiye Kamu- Sen Temsilcisi Kadir Bacıoğlu, emeklilik maaşlarının yoksulluk sınırının altında olduğunu söyledi. Aradaki ücret adaletsizliğin giderilmesini istediklerini belirten Bacıoğlu, "Memurlarımız hazırladıkları dilekçelerle adaletsizliği dile getirdiler. Ülke genelinden 500 bini aşkın dilekçe gönderiyoruz. Yıllardır memurlarımızın ve memur emeklilerinin kanayan yarası haline gelmiş olan bu soruna parmak basıyor ve iktidardan adalet istiyoruz" dedi.

Açıklamanın ardından sendika üyeleri, döner sermaye, ek ödeme, ek ders ve fazla çalışma ücreti gibi ödemelerin emeklilik maaşına eklenmesini isteyen çalışanların yaklaşık 5 bine yakın dilekçesini kargo yoluyla Başbakan Erdoğan'a gönderdi.

DHA
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA