Mehmet Alikişioğlu / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mehmet Alikişioğlu / Yazar

Başbakan’a ulaşabilirsen

07 Nisan 2014 Pazartesi 12:16

Devlet içinde, olmaması gereken örgütlenme varsa bu nasıl çöker? Şu andaki bakış açısı ne kararlı olursa olsun, asla ve asla bu yöntemle bir sonuç alınamaz. Neden? Çünkü, peşine düşülen konu; paralel yapılanmaya takılıp kalındığı sürece, bunu değil Başbakan veya cumhurbaşkanı, evrenin hakimi bile çözemez.
Bu pislikler öyle kurnazca, bilinçli ve masum insanları kullanarak çöreklenmişlerdir ki devlet ve kurumlarının içine, kendinden başka kimseyi gözleri görmemektedir. Hedefleri, ne AKP, ne CHP veya başka bir partidir.
CIA bile bu yapıyı kurmuş olsa bugün, kontrol edilemez biz durumdadır. Emniyetin tamamını, yargının hepsini yeniden yapılandırsak yine çözemeyiz. Çünkü, işin kemik yapısı buralarda değildir.  Çünkü, hiç bir yazılı belge bırakmıyorlar geride.
Bir simitçiden başlayıp, oradan müsteşarlıklara, gazetelere ve üniversitelere kadar, varlar.İşlerin içinde kendi isimleri olmadan,gerekirse düz memurları kullanarak veya sözlü olarak ricada bulunarak, örgütlenmelerini sürdürmektedir. Burada, en güçlü silahları ise ilkesizlikleridir.
Onlar için ne bir parti  ne de bir cemaat, ne de bir insan vardır önemli olan.
Eğer iş biraz çözülecek gibi olsun hemen, dikkati başka yöne çekerek veya kendilerini açığa çıkaracak kişileri yok ederek, varlıklarını başarıyla sürdürebilmektedirler.
Bu yapı, tüm siyasal partiler, üniversiteler ya da biçki dikiş kurslarına kadar sızmıştır.
Diyelim ki; bir insan bu yapıyı fark etti ve durumu Başbakanlığa bildirdi. Bu yapının ilk işi, o kişinin AKP karşıtı olduğunu Başbakan’a inandırmaktır. Bugün birçok insanın öyle ya da böyle Başbakan’a kızgın veya kırgın olması mümkündür. Bunu yazılarında veya sosyal medyada paylaşmış da olabilir.
İşte bunu bile ortaya koyarak, kendi pisliklerini örtmek mümkün olabiliyor. Diyelim burada başarılı olamadılar. Hükümet, “olsun bize karşı da olsa biz bu adamın dediklerini dinleyeceğiz” dedi. O zaman da bu insanın çalıştığı kurumda, AKP yanlısı gibi görünen ama aslında, AKP karşıtı bile değil;  düşmanı olan birisiyle, hemen bir sorun yaratılmaktadır. Bu durumda, pis yapıyı farkeden insanla, AKP sevdalısı görünümlü adam birbirine düşürülmüştür, İkisini de kurumdan uzaklaştırılarak, yapı yine gizlenmektedir.
Bir de hukümetten, aferin alınabilir, böylece. 
Pis yapılanmanın, küçük bir boyutunu farkeden kişi eğer, herhangi bir siyasal yapı veya cemaat üyesi değilse, harcanıp gitmekten başka bir yolu da yok. Başbakan’da istediği kadar kararlı olsun, asıl yapılanmanın, yanı başında olduğunu farkedemeden, yola devam edecektir maalesef.
Burada, yapılanmanın en belirgin özelliği olarak şu söylenebilir. Kesinlikle hiç bir ilke veya net bir duruşları yoktur bu pis yapılanma elemanlarının. Zaten, Hükumet paralel yapı var dedikten sonra, son sürat saf değiştirmenin nedeni de budur. Burada,  Başbakan’ın yanılgısı, yapılanmanın, AKP veya en alakasız üniversitelerin, içlerine kadar sızmış olmalarını dikkate almamasıdır. Çünkü,bildiklerini, kendisine anlatmak isteyenlerin, ona ulaşması mümkün olamamaktadır. Zaten, tam olayı anlatıp,  Başbakan’a ulaşmaya yakınlaşsan bile, çete seni işinden veya görevinden alacaktır. Durum, işinden atılmış adamın, kişisel sorunuymuş gibi Başbakan’a sunulacaktır. Ülkesini seven insanın, eğer işini kaybetmeyi göze alabilirse, henüz işten atılmadan, bu pislikleri iletmek için tek yolu vardır:http://www.bimer.gov.tr/Forms/pgApplication.aspx

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA