Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başbakandan önemli açıklamalar
28 Mayıs 2013 Salı 13:03

Başbakan'dan önemli açıklamalar

Başbakan partisinin grup toplantısında alkol yasağını savundu...

İşte konuşmadan satır başları


Bizim insana bakışımız son derece nettir. Bizim için insan Allah'ın yeryüzündeki halifesidir, yaradılmışların en şereflisidir. İnsanı maddi ihtiyaçları olan bir varlık olarak göremeyiz. Yollar inşa etmek, konutlar ihya etmek elbette önemlidir, ama yetmez. Biz insana manevi ihtiyaçlarını sunmak özgür ortaı tesis etmek özgür atmosferi oluşturmakla mükellefiz. 

2053'e giderken binlerce Fatih Mehmet, Molla gürani, Akşemsettin yetişsin istiyoruz. Çocuklara sadece bilgisayar vererek, yeni mimar sinanlar, ıtriler yetiştiremeyiz. Biz yeni ufuklar vermek zorundayız. Bütün sivil toplum örgütleriyle medyasıyla el ele vererek dayanışma içinde yapmalıyız. 

'MEDYA GENÇLERE FARKLI UYGULAMALARI TELKİN EDERSE ARADIĞIMIZ NESLİ BULAMAYIZ'

Medya dizi filmleriyle gençliğimize düşünmeyi, okumayı değil farklı uygulamaları telkin derse, o zaman aradığımız nesli bulamayız.

Bu ülkede dayatma yapıldı, biz hiçbir dayatmanın içinde değiliz, fakat dahatmaya da müsamaha göstermeyiz. Çoğunluğun azınlığa tahakküm etmesini istemeyiz ama azınlığın çoğunluğa dayatma yapmasının önünde dururuz. 

'DİN EMREDİYOR KARŞISINDA MI DURACAKSIN!'

Yazın bakalım nereye kadar yazacaksınız. Bilim sizin düşündüğünüz gibi tavsiyelerde bulunmuyor. Bilim bunun zararlı olduğunu çok net ortaya koyuyor. Basit gördüğümüz sigara insanı lime lime doğruyor. İnancı gereği yapıyor diyorlar. Hangi din olursa olsun din doğruyu emrediyorsa din emrediyor diye karşısında mı duracaksınız? İki tane ayyaşın yaptığı yasa muteber oluyor da dinin emrettiği bir yasa sizin için neden reddedilmesi gerekiyor.


Hangi din olursa olsun bir dini doğruyu emreder.Biz ortaya tercihler koyduk. Alkolü ve sigarayı yasaklamak sözkonusu değil: Günlerdir yurt içinde yurt dışında alkol yasaklandı diye propoganda yapılıyor. En hafif tabiriyle yalancıdırlar. 10 yıldır kimsenin yediğine içtiğine karışmayız bundan sonra da karışmayız karışana da müsamaha göstermeyiz. Biz uzayda yaşamıyoruz, hangi ülkede ne oluyor biliyoruz. Bu hafta sonu bir piknik yerinde baba çocuğunu parka götürüyor elinde bira şişesi. Kendi çocuğuna özensiz davranıyorsun başka çocukları niye özendiriyorsun. Ölüm gelmeden önce tedbirimizi almaya mecburuz. Trafik kazaları olduğu zaman şoför koltuğunun altında ya da yanında şişeleri hep polislerimiz bulmuştur. Anne evde feryat eder. Anne sen çocuğunun daha önce ne yaptığına bakıyor muydun.

Kazada alkol kullanmayan insanın ne günahı var. Bir devlet olarak buna karşı tedbir almak zorunda değil miyiz? Trafik terörü denen bir vahşet var. Bu trafik terörüne karşı tedbirimizi almak zorundayız. Alkollü olarak araç kullanılmasına seyirci mi kalalım. ARkadaşlar kusura bakmayın ben emeği geçenleri kutluyorum. Bu tarihi bir adımdır bu trafik kazalarını da ciddi oranda azalma yaşanacaktır. 

Biz yıllardır bu konu üzerinde çalışıyoruz. Aile içi şiddet kavga boşanma.. Bakıyorsunuz bunların altında alkol çıkıyor. Evde tekme tokat hanımını darma duman ediyor. Bunları görmezden gelemeyiz. Anneler babalar feryat ediyor. Burada bir noktanın altını çizmek istiyorum. Hiç kimse alkolü bir kimlik meselesi haline getirmemeli. Çıkan düzenleme kimsenin yaşam tarzına yönelik bir müdahale değildir. Bunu bu çekilde lanse edenler art niyetlidir. İçeceksen git alkolünü al git evinde iç. Gene git ne içeceksen gene iç. Biz buna karşı değiliz biz buna belli saatlerde belli yerlerde buna müsaade etmiyoruz. Dünyada kiliselerde 180 metre mesafe kaydı koyanlar var. Bizimkisi 100 metre. Biz hassasiyeti gerekn bir adımı atıyoruz; Bize nice anneler geldi okulların etrafı tinercilerle dolu. Çocuklarımızı alıp yakınlardaki viranelere götürüp uyuşturucu bağımlısı haline getiriyorlar diye. Yapmayalım mı engellemeyelim mi? Yapılması gereken ne ise biz bunu yapıyoruz ve yapacağız. 

Yasa için emek sarfeden herkese çok teşekkür ediyorum. Bu konuda bize destek veren Milliyetçi Hareket Partisi'ne de teşekkür ediyorum. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA