Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başbakanı kızdıran gazeteci
03 Haziran 2013 Pazartesi 12:38

Başbakan'ı kızdıran gazeteci

Erdoğan'a "Taksim'de halk vardı" diyen Reuters muhabiri, Türkiye'nin gündemine oturdu

Başbakan Erdoğan , Kuzey Afrika gezisi öncesinde havaalanında bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıda söz alarak soru soran Reuters muhabiri Birsen Altaylı ve Başbakan Erdoğan arasında ilginç bir diyalog geçti.

Altaylı’nın “Gezi Parkı’ndaki eylemler uluslararası basında da yankı buldu. Sizin bu eylemleri yatıştırmak için bir açıklama yapmamanız, hatta eylemleri küçümsemeniz tepki çekiyor. Siz ne düşünüyorsunuz” minvalindeki sorusuna Başbakan daha önce bir başka muhabire yönelttiği şu soruyla yanıt verdi: “Sen ne mesaj aldın bu eylemlerden?” Altaylı bu soruya “Farklı kesimlerden kimselerin eğitimden son alkol düzenlemesine kadar hükümetin bazı uygulamalarından rahatsız olduğunu anladım. Alanda görüştüğümüz kişilerin ifadeleri bu yöndeydi. Ayrıca söylediğiniz gibi eylemlerde bir CHP ağırlığı yoktu. Eylemcilerin bir çoğu CHP’li değildi” şeklinde cevap verdi.

Basın toplantısının ardından Reuters muhabirinin Twitter hesabının dakikada ortalama 1200 kişi takip etmeye başladı. Sabah saatlerinde 6200 olan takipçi sayısı, an itibariyle 31 bin 94’ü buldu.

Bu arada Birsen Altaylı, Twitter'ın dünya gündeminde 2. sıraya yükseldi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA