Rıza Zelyut / Gazeteci /Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Rıza Zelyut / Gazeteci /Yazar

Başbakan'ın Fenerbahçe'ye borcu

29 Temmuz 2013 Pazartesi 00:38

Başbakan Tayyip Erdoğan,  "Benim için Türkiye'deki bütün takımlar eşittir, ama Fenerbahçe'ye çocukluğumdan beri özel bir muhabbetim var. "demiş ya... O zaman çökertilmek istenilen Fenerbahçe'ye sahip çıkması gerekmez mi?

Fenerbahçeliler 2 senedir bekliyorlar. Ve bilinmelidir ki  "Fenerbahçeli Tayyip Erdoğan bu camia için neden parmağını bile oynatmadı?" diye soruyorlar.

Üstüne üstlük; Fenerbahçe düşmanları açık açık Fenerbahçe'ye yapılan operasyonun  arkasında siyasi bir irade olduğunu  söyledikleri halde.

Uydurmuyorum. 4 Nisan 2012'de bunu yazdım:

"Pazar gecesi Kanaltürk'teki Telegol programında şike operasyonunun arkasında 'siyasi destek' (yani bu hükümet) olduğunu hem Erman Toroğlu hem de Gökmen Özdenak açık açık söylediler. Toroğlu; 'Bu operasyonun siyaseten desteklendiğini' daha önce de vurgulamıştı. Gökmen Özdenak daha açık konuştu ve hemen hemen şöyle dedi: 'Ben savcı beyle konuşurken, 'Arkamızda siyaset destek olmasaydı, bu operasyonu yapamazdık.' dedi. Siyasi destek olduğu için bunlar ortaya çıkartıldı ya...'

Savcılar; Fenerbahçe'ye kurulan bu şike tuzağını eleştirdim diye benim hakkımda soruşturma istediler ama, "Bu soruşturmanın arkasında hükümet var, Erdoğan var!" demeye getiren Telegolcülere dokunmadılar. Üstüne üstlük Erman Toroğlu ağzı ile iddianame hazırlandı. Mahkeme bu iddianameyi kendisine gerekçeli karar yaptı; bastı cezayı...

UEFA'YA KOZ VERENLER

UEFA bu haksız cezaları verirken meşhur şike savcısının hazırladığı komplo teorisine dayalı hukuk dışı iddianamesini kullanmıştır. Şike savcısı, telefon konuşmalarını, Fenerbahçe ve Aziz Yıldırım'ı suçlu çıkartmak için amacıyla yorumlamıştır. Buyurun bir örnek:

Aziz Yıldırım: -Durumlar nasıl?

İlhan Ekşioğlu: -Gayet güzel, iyi, problem yok.

İşte meşhur savcı bu konuşmayı bile "Aziz Yıldırım'ın çete kurduğunun delili!" diye dosyaya koydu

Savcı diyor ki: "TFF Başkanı Mahmut Özgener , özel ilişkisi gereği TFF'den Fenerbahçe'ye usulsüz para aktardı, bu para şikede kullanıldı."

Ama bu da yalan...  Eğer doğru idiyse neden Özgener şüpheli olarak sorgulanmadı; sorgulanmasını bırakın niçin tanık olarak bile çağrılmadı?

KİM YAPTI?

Bu davada açıklar o kadar çok ki... Mehmet Ali Aydınlar'ın zamanında TFF'yi yönetenlerin o değil Galatasaraylılar olduğu bir gerçek. UEFA'yı bu kesimin kışkırttığı da artık biliniyor.

Peki kim kesti cezayı?

Başbakan Erdoğan'a  şiir okudu diye 1998'de 10 ay hapis cezası veren zihniyet vardı ya; tam işte o...

MİT Başkanı Hakan Fidan'ı PKK üyesi gibi göstermeye kalkışıp da tutuklamaya yeltenen zihniyet var ya...  İşte o...

Hani Sayın Başbakan'ın "Beni de alın!" diye feryat ettiği zihniyet...  Adliye içindeki, polis içindeki bu odak...

Arkalarına da medyayı aldılar.

***

Sayın Başbakan!

Ortada Fenerbahçe'ye karşı bir suikast vardır. Bu suikast Aziz Yıldırım öne çıkartılarak yürütülmektedir.

Fenerbahçeliler de bunu görüyorlar; bekliyorlar:

Adalet Bakanı'na söyleyin... Belki de birilerinin Fenerbahçe'ye CAS'tan da ceza verilmesi için mahsustan beklettiği dosyayı  Yargıtay  derhal ele almalı, kararını vermelidir.

Adalet'in içerideki tecellisi nasıl olursa UEFA ona uyacak görünmektedir.

Bunu Fenerbahçeliler de biliyorlar; bekliyorlar.

Biz stadyum istemiyoruz; bakanlık üzerinden para istemiyoruz; sadece adalet istiyoruz.

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA