Mehmet Alikişioğlu / Yazar

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mehmet Alikişioğlu / Yazar

Basmayan kafa

11 Ekim 2014 Cumartesi 13:30

                                  
Başta İngiliz devlet kurumu BBC olmak üzere, çeşitli ülke kaynakları açıkladı; Türk rehileri bırakan İŞİD, karşılığında Türkiye’den 80 terörist aldı. Bunlara ek olarak, teröristlerde, İngiliz ve başka ülke gazetecilerini serbest bıraktı.

Oh, ne güzel. Helal sana Türkiye, desem çok saçma olur mu?
Vallahi de olmaz, billahi de olmaz. Bizimkiler de buna itiraz bile etmedi. İşin daha da utanç verici kısmı; biz bu 80 tane teröristi, nereden bulup yakalayıp, sakladık ve sonra İŞİD’e bizim rehineleri serbest bırakması için, veriyoruz. Lan allah korusun, yoksa biz burada terörrist mi saklıyoruz. Yok  falan değik aynen öyle. Bir bu 80 katili odaya doldurmadığımıza göre, bunlar  Türkiye’ye uçarak mı girdiler.

Orasını anlatmak, zor elbette. Kafası basmayan, mallara can sıkar bu soru. Ben bunu hiç yazmamış olayım en iyisi. Bakarsın, ampul patlar; o da gelir benim kafama düşer. O yüzden, şimdi gelin bu konuda, aklı ve kariyeri yüksek yerlerden gelen açıklamaları dinleyelim.

İnglizler diyor ki; “İŞİD, 80 teröristi aldı karşılığında, Türk rehinleri ve gazetecileri verdi”. Benim anladığım, Türkiye “iyi bir iş yapmış”. Nereden anladım? Bu operasyonu MİT gerçekleştirmiş. Operasyonu gerekleştirenlere Cumhurbaşkanı ödül verdi. Fakat, İngiliz nankörü, bizim kahramanlara, teşekkür etmeyi düşünemedi. Çünkü belki de kıskandı; belkide, ülkemizin huzur ve istikrarını çekemedi. Böyle sündürülmüş bir mantığı olan milyonlarca insanla, aynı topraklarda yaşadığım için, yazıyorum bunu. İnandığımdan değil; şimdilik. Henüz, salaklık boyutum normal.

Bu normallik yüzündendir zaten bazı, kahramanları ve kahramanlıkları anlayamamışım. Polisin destan yazmasını da; tekbir getirip islam terörü yapan, İŞİD taraftarı devlet memurunun, kinle işini yapmasını basamıyor kafam.
Böyle olunca şu da anlayamıyorum “kardeşim biz İŞİD’in elinden Türk rehineleri kurtardık, sen ona bak. Karşılığında ne verdikse verdik, sonun da işi bitirdik mi bitirdik”. Kafayı, sivri demirlere vurup, içine matkap sokup, buzlu suya girerek ölmek istiyor insan. Oh be aslan; sus be allahın aşkına azcık!

Eğer, ülkeler tehdit sonucu, parasal bedel öderse ona ülke değil, başka bir şey denir. O denen şeyi buraya yazmak içinse, özgürlük gerekir.
Ben ne bir ülke yöneticisinin ciddiyetini; ne de halkın samimi duyarlılığını ne de ortada bir özgürlüğü hissedebiliyorum. O yüzden de yazmam elbette.
Mantığın uzantısına  bak,  ülkede onlarca insan ölmüş. Sen çıkmışsın, bu ülke de etrafı yakıp yıkanlar , polisimiz anında yakalamış da; çok sevinmeliymişiz. Diğer, sempatik “Başyaver” de halktan fatiha rica ediyor; ölenlere.

Sanki görevi bu. Onu da geçtim. Sabah kalkıp, Türk, Kürt, neyse fark aramadan sarılacakmışız; yok kucaklaşacak mışız. Nasıl bir kafadır ya bu. Ben Kürt’ü sırtımda taşısam, o beni Ay’a götürse, sanan ne bundan. Senin işin yok mu? Git İç işleri Bakanı’na; sen ona sarıl, o sana sarılsın, Egemen, Avni’ye Avni, Sami’ye; Sami, Cami’ye, fakat hepiniz, O’ da sarılın, çünkü başka bir seçeneğiniz yok. Aferim ne güzel iş, desek; sağolun diyecekler. “Sana ne benim fatiha okumamdan”.  İnsan deliriyor artık. Belirli bir toplum katmanına, ey aptal oğlu aptallar demek gibi bir bitik insan ahlakıdır.

Kandırmanın, sınır tanımaz, bir boyuta uçması. Bu, cesetlerin üzerinde, utanmadan fayda sağlayan, bir gün de bu Ortadoğu dışından çıksın. Çıkmaz, çıkartmazlar. Çözümü sadece cahil, mantıksızlar rekortmeni, insan yığınlarında arayan kafa, kendini yavaş yavaş bataklığa götürür, elbette korkuyor insan.

Milletin çıtır çıtır, kafa tası kemiklerinin kırılıp, yarım aklının şeytana satılmasının en ufak bir dini ve ya insani  var mı?  Allah veya bir başka güç, bu kaderi böyle de yazmamıştır, bu topraklara. Yazıklar olsun, onu böyle yapıp, altlarına kızak yapıp, yukardan aşağı son sürat sallayanlara, o zaman. Bir de beddua etmek ve bela okumak günah derler. Geriye ne kaldı ki?.


 

Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA