Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Baykal: Daha etkin olacağız
28 Mart 2013 Perşembe 13:48

Baykal: Daha etkin olacağız

Kayseri'de konuşan Baykal, "CHP önümüzdeki günlerde daha etkin ülkesine sahip çıkacak" dedi

BAYKAL: CHP TÜRKİYE´YE SAHİP ÇIKACAK´

Oktay ENSARİ- Demet ÖZTÜRK/KAYSERİ, (DHA) - CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal, "Herşeyden önemli olan, ülkenin sürüklendiği dağılma çözülme sürecinde CHP bir bütündür. CHP, yanlışlıklara sürüklenme sürecinde ülkemize sahip çıkacaktır" dedi.


Kayseri'de bu sabah Yeni Ufuklar Derneği'nde kahvaltıya katılan Deniz Baykal, yaptığı konuşmada şunları söyledi:


"'Gerçekten çok yararlı ve ülke genelindeki konuların aydınlandığı bir toplantı yaptık. Kayseri halkının ilgisine teşekkür ederim. Böyle çalışmalara ihtiyaç var. Ülkemizle ilgili konuları konuşmalıyız. Olaya başka siyasi çıkış açısından bakanları çağırıp dinleyeceksiniz. O nedenle Türkiye'de çok gereken bir ortamda bir araya geldik. Kayseri siyaset açısından önemli bir kent. Birikimli, çok kültürlü, tarihin içinden süzülüp gelen Kayseri'de, bu konuların her yerde olduğundan daha çok ele alınacağına inanıyorum." 


'CHP TÜRKİYE'YE SAHİP ÇIKACAK'


Deniz Baykal, kendisine eşlik eden çok sayıda milletvekili ile birlikte CHP Kayseri il merkezini ziyaret ederek burada bir konuşma yaptı. Partililere seslenen Baykal şöyle dedi:


"Türkiye'deki gelişmeler karşısında sorumluluk üstlenen bir insan olarak düşüncelerimi Kayseri'de sizlerle paylaştım. Ben CHP'nin eski genel başkanıyım. CHP milletvekiliyim. CHP'liyim. O nedenle partimi ziyaret etmemem, sizleri selamlamamam mümkün değildir. CHP tarihi boyunca hep sorumluluk üstlenmiştir. CHP daima ülkenin önünü açmış, yön vermiştir. Güç günler yaşıyoruz. CHP sorumluluk üstlenmekten hiçbir zaman kaçınmaz. CHP ülkeyi yanlışlıklara sürüklenmekten alıkoyacak. Türkiye'ye sahip çıkacaktır. Bu bize bir görevdir. Bu görevi yerine getiriyoruz. CHP önümüzdeki dönemde daha etkin olarak ülkeye sahip çıkacaktır. Yön verecektir. CHP, Türkiye'nin sadece tarihinde değil, geleceğinde de yönlendirici olacaktır. Bu noktada ciddi biçimde görev alacağız. Bu çarklar yavaş, yavaş dönecek. CHP Türkiye'nin geleceğini yönlendirecektir CHP içinde ayrışma ve çatışma bekleyenler yanılgı içindedir. CHP bir bütündür. Partimize hep birlikte sahip çıkacağız. Sorumluluk üstleneceğiz. Ben, eski bir genel başkan olarak bu sorumluluğumu yerine getiriyorum."

GÖZÜNDEKİ KANLANMA İLAÇTANMIŞ 

Kayseri gezisinde sol gözünün kanlı olması dikkati çeken CHP eski genel başkanı Deniz Baykal, bu kanlanmanın aldığı kan sulandırıcıdan kaynaklandığını belirterek, "Korkacak bir şey yok. Çok önemli değil. Kan sulandırıcı ilacımı fazla aldığım için sol gözümde böyle bir durum oldu" diye diye konuştu.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA