Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bayrağı o taşıyınca...
22 Haziran 2013 Cumartesi 12:27

Bayrağı o taşıyınca...

Gezi olaylarıyla ilgili tweetleri büyük tepki gören Kayaalp Mersin'de Türk bayrağını taşıdı

Akdeniz oyunlarında Türk kafilesinin önde bayrağı taşıyan Rıza Kayaalp, Taksim Gezi Parkı eylemlerine katılanlara yazdıklarıyla dikkatleri üzerine çekti.

Taksim Gezi Parkı eylemlerine katılan insanları hedef alan 23 yaşındaki sporcu “Sizin yaptıgınız eylemi s.... Vatan hainleri.”. Daha sonra hızını alamayan Kayaalp önceki gün yazdığı şu mesajla ise sosyal medyayı birbirine kattı: “Yazıklar olsun size Ermenilere bıraktınız meydanı Allah belanızı versin eylemci çapulcular” diye tweet attı.


Hürriyet gazetesi yazarı Mehmet Y. Yılmaz ise bugün köşesinden Kayaalp'e ve organizasyona çok sert eleştirilerde bulundu.

İşte o yazı:

Akdeniz Oyunları’nın açılış töreninde Türk sporcu kafilesinin önünde bayrak taşıyan güreşçi Rıza Kayaalp’i görünce, her spor tesisinde yazılı bulunan Atatürk ’ün şu sözünü hatırladım:“Sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim”. 

Olimpiyatlarda ve Akdeniz Oyunları gibi uluslararası spor organizasyonlarında kafilenin önünde bayrak taşıyacak sporcunun seçimi önemlidir. 

Sadece sportif başarı yetmez, başka iyi özellikleri nedeniyle liderlik kapasitesi olan, kamuoyunda sevgi gören sporcular aranır. 

Bizimkiler bu sefer Rıza Kayaalp isimli güreşçiyi seçmişler. Sportif başarısı Olimpiyat üçüncülüğü, önemlidir. Ama geri kalan vasıfların hiçbirini haiz değil. Çünkü terbiyesi bozuk bir ırkçıdan daha fazla bir kişiliğe de tekabül etmiyor! 

Bakın Gezi Parkı’na alışveriş merkezi yapılmasını protesto etmek üzere başlayan gösterilersırasında yazdığı tweet’lere:

“Ermenilere bıraktınız meydanı, Allah belanızı versin eylemci çapulcuları.” 

“Ermenistan halkı kutlama yapıyormuş taksimi işgal ettik türkiyeye rahatça hakaret edebiliyoruz diye.” 

“Sizin yaptığınız eylemi s.... Vatan hayinleri.” (Attığı mesajlardaki Türkçe bozuklukları bu tosuncuğun kendisine ait, benim suçum değil.) 

Bir etnik aidiyeti hakaret olsun diye kullanmak, en hafif tabirle ırkçılıktır, nefret suçu işlendiği anlamına gelir. Eylemcilere ettiği küfür ise kendi ahlak seviyesini gösteriyor. Ve böyle bir adamın eline bayrak verip bir spor organizasyonunun açılışında kafilenin önünde yürütüyorsunuz. 


Normal olanı bu ırkçı şahsın bir daha spor sahalarına sokulmamasıdır. Irkçılık nedeniyle oyunlardan diskalifiye edilirse de hiç şaşırmayın! Gördüğünüz gibi üniversiteye yakışmayan ırkçı profesör Ahmet Atan ile Türkçe imla bilgisinden yoksun, spor sahalarına yakışmayan ırkçı sporcu aynı zeminde birleşebilmişler. Recep Tayyip Erdoğan , YÖK, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Beden Terbiyesi ne kadar iftihar etseler azdır! Marifet herkesin başbakanı olabilmek

Rıza Kayaalp'in olimpiyatlarda bayrak taşıması sosyal medyada da tepki topladı.


ÇAPULCU VOLKAN @erturann

Rıza kayaalp denen ırkçı faşist ankara büyükşehir oyuncusuymus sasirdikmi hayir madalya olursa umrumuzda olurmu zerre olmaz.


ersin @siraay

gezidekilere küfür eden ve ayrıca ırkçılık yapan rıza kayaalp, akdeniz oyunları açılışnda türk bayrağı taşıdı, çüşşş #ırkçırızakayaalp


Helena Ozkan @heleNakzo

Rıza Kayaalp'e, Taksim protestocularına ettiği hakaretlerden sonra, bayrağı taşıma ödülü verilmesi.. Hll spr dvm..


didem şengün @didemmsengun

Olimpiyatlarda bayrağı taşıması için rıza kayaalp seçildi. Tabiki bunun twitterdan gezi direnişcilerine sövmesiyle bir alakası yok..

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA